Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
Megi
|

Adam Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem ministra zdrowia. Na odchodne dostanie 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH odprawy?!

181
Podziel się:

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Adam Niedzielski nie będzie już dłużej pełnił stanowiska ministra zdrowia. Jego miejsce zajęła posłanka PiS Katarzyna Sójka, a teraz media zastanawiają się, czy były minister dostanie odprawę. Mowa o 50 tysiącach złotych!

Adam Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem ministra zdrowia. Na odchodne dostanie 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH odprawy?!
Adam Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem ministra zdrowia (FORUM)

Adam Niedzielski po prawie trzech latach przestał pełnić funkcję ministra zdrowia. We wtorek Mateusz Morawiecki poinformował, że jego miejsce zajęła Katarzyna Sojka.

Dzisiaj rano podczas rozmowy z panem ministrem Adamem Niedzielskim podjąłem decyzję o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji ministra. Jednocześnie postanowiłem też zaproponować tę funkcję pani poseł Katarzynie Sójce - brzmiał komunikat Morawieckiego.

Mimo że słowa premiera mogą wskazywać na to, że to właśnie Adam Niedzielski podał się do dymisji, to w mediach rozgorzała dyskusja na temat odprawy, którą rzekomo minister ma otrzymać. Kwota ta nie należy do najniższych, ale nie da się ukryć, że samo wynagrodzenie Niedzielskiego do "biednych" nie należało... Jak informuje serwis Business Insider - otrzymywał on łącznie z dodatkiem funkcyjnym 17 786 złotych brutto miesięcznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Radek Pestka uderza w PiS!

Adam Niedzielski dostanie odprawę wynoszącą ponad 50 tysięcy złotych?

Zgodnie z ustawą o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którą przytacza serwis - odwołany polityk ma prawo do odprawy. Artykuł 5. stanowi, że:

Osoby odwołane z kierowniczych stanowisk państwowych oraz osoby, które zaprzestały wykonywania funkcji na tych stanowiskach wskutek upływu kadencji, zachowują, z zastrzeżeniem ust. 2, prawo do dotychczasowego wynagrodzenia przez okres: (...) trzech miesięcy - jeżeli funkcję tę pełniły przez okres dłuższy niż 12 miesięcy - czytamy.

To właśnie punkt 3. odnosi się do Adama Niedzielskiego, który ministrem zdrowia był przez prawie trzy lata. Oznaczałoby to, że może on otrzymać 50 tysięcy złotych brutto odprawy. Pieniądze te jednak nie należą się, kiedy minister sam rezygnuje ze stanowiska. Nie do końca wiadomo, czy dymisja była decyzją Niedzielskiego, czy należała do Mateusza Morawieckiego. Nie da się bowiem zapomnieć, że kilka dni temu (teraz już były) minister zdrowia pogrążył się na Twitterze, kiedy to zamieścił wpis, w którym ujawnił dane medyczne poznańskiego lekarza.

Morawiecki tłumaczy dymisję Niedzielskiego

Dwojako można też rozumieć słowa samego Morawieckiego, który zmianę ministra zdrowia tłumaczył dobrem pacjentów i czasem "kampanii wyborczej". Wcześniej zaś mówił, że "przyjął rezygnację Niedzielskiego z funkcji ministra".

Czas kampanii wyborczej to szczególny czas, to taki okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo. I nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej, bo tak się stało, że media i strona przeciwna tutaj dokonały absolutnej manipulacji, kłamstwa, i to kłamstwo zostało udowodnione, zostało obnażone, jednak w trakcie tego obnażania kłamstwa doszło jednocześnie też do pewnego błędu. I właśnie dlatego, aby uwrażliwić, uczulić, aby nie było dzisiaj koncentracji na tym błędzie, tylko na tym, co jest najważniejsze, a więc dobru pacjenta, od koordynowanej opieki począwszy a skończywszy na szpitalach, które są jak najlepiej wyposażone i zgodnie z zasadą "po pierwsze nie szkodzić" - "primum non nocere" taka decyzja została podjęta - opowiadał.

Dobra zmiana?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(181)
bvgf
10 miesięcy temu
W innych krajach za ujawnienie danych musiałby zapłacić odszkodowanie, a u nas dostaje premię
Kola
10 miesięcy temu
Do czego jemu i jego koledze potrzebna była lista studentów i nauczycieli z informacją czy są zaszczepieni czy nie?
dada
10 miesięcy temu
A na jego stanowisku starsza wersja Kai Godek
Toja
10 miesięcy temu
Cały Rząd do wymiany, poPISówka przed wyborami!
ala
10 miesięcy temu
To jest portal PLOTKARSKI, dajcie spokój z polityką! Chcemy od tego odpocząć!
Najnowsze komentarze (181)
Magda
10 miesięcy temu
Osierocone Dzieci i całe Rodziny z powodu nieudzielenie pomocy ich Mamom, Żonom, Siostrom, Córkom, Wnuczkom... na oddzialach ginekologiczno - położniczych w Polsce w XXI wieku!!!
Magda
10 miesięcy temu
Zgony kobiet w Polsce na oddziałach ginekologiczno - położniczych!!!! PAMIĘTAMY!
Magda
10 miesięcy temu
Lęk ginekologów i położników przed pisowskimi konsekwencjami za rzetelne wykonywanie WSZELKIEJ pomocy pacjentkom.
Magda
10 miesięcy temu
"klauzula sumienia"(?!) dla lekarzy! Bezczelne i niezgodne z prawem manipulowanie słowem "sumienie", które jest mocno osadzone w wierze katolickiej. W języku polskim używamy określenia "poczucie winy".
Ksiezniczka
10 miesięcy temu
Łapy opadają , rzadko oglądam pudło- ale w sieci wyłapuje….boje się o jutro… moja babcia pyta o wnuki, chciałabym bardzo -ale ta polityka, ten świat przeraża mnie…
Czytelniczka
10 miesięcy temu
Tak mało tej premii,dlaczego?Za nic nie robienie,a wręcz przeciwnie za ujawnienie danych powinien iść siedzieć i gościowi wypłacić odszkodowanie.Ja proponuję dwa,a może trzy razy większa ta premie.Co to jest dla tak nie zasłużonego ministra
Ilo
10 miesięcy temu
Teraz wszyscy zmuszani do szczepień, wszyscy cierpiący i odeslani z niczym bo covid ponoć szalał w pustych szpitalach, rodziny wszystkich zmarłych bo nie udzielono im pomocy z powodu pseudo pandemìi powinni złożyć zbiorowy pozew przeciwko Niedzielskiemu.
Ggtyu
10 miesięcy temu
Zajmijcie sie firma Kamsoft i jej firma Osoz ktora wyciaga dane z aptek i e recepty i sprzedaje w swiat, bo to nastepna afera bedzie. Kamsoft to Ci co z Kamsoftem robili e recepte.
Maja
10 miesięcy temu
Zamienił stryjek....
Mecenas
10 miesięcy temu
Oby do wyborów...
Stop
10 miesięcy temu
Nie pozwolcie swoim mężom, chlopakom, braciom glosowac na konf e deracje. To są ultrakonserwatysci, bedą rzadzic razem z p(i)sem. To są ultrakatolicy i ultrakonserwatysci. Me tzen chce 10.lat wiezienia za aborcje dla matki i lekarza. Dla nich kobieta jest niczym, ma służyć. Polska juz sie nie podniesie po kolejnych 4 latach. Mlodzi nie dajcie sue nabrac. Oni jasno powiedzieli, ze mowia to co podnosi im sondaże. Prawda jest inna
Gina
10 miesięcy temu
Im się po prostu NALEŻY!!!
Sprawiedliwoś...
10 miesięcy temu
Ma krew na rękach.
Magda
10 miesięcy temu
Patryk Jaki go teraz mocno krytykował, a przez lata popierał... Coraz trudniej mi zrozumieć, o co chodzi, a na nich głosuję i zachęcam do głosowania na PiS, ale już znajomi też nie wiedzą co z tym robić że coraz częściej zmieniają zdanie... Jakby I'm ktoś kazał mówić inaczej... Błagam, napiszcie że to tylko moje wrażenie. Boję się że będę musiała szukać pracy bo PO zabierze 500/800 plus a ja jestem mamą na cały etat.
...
Następna strona