Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
Megi
|
aktualizacja

Agata Duda czyta "Ballady i romanse" Mickiewicza i objaśnia: "To utwory pisane ku przestrodze, gdzie ZŁO zostaje UKARANE" (ZDJĘCIA)

243
Podziel się:

Para prezydencka pojawiła się w warszawskim Ogrodzie Saskim, by wziąć udział w 11. edycji akcji Narodowego Czytania. Andrzej Duda wraz z małżonką odczytali fragment "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. "Za wolność naszą i waszą" - mówił prezydent.

Agata Duda czyta "Ballady i romanse" Mickiewicza i objaśnia: "To utwory pisane ku przestrodze, gdzie ZŁO zostaje UKARANE" (ZDJĘCIA)
Agata Duda czyta "Ballady i romanse" Mickiewicza i objaśnia: "To utwory pisane ku przestrodze, z morałem, gdzie ZŁO zostaje UKARANE"(ZDJĘCIA) (East News)

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda zainaugurowali 11. edycję akcji Narodowe Czytanie. Para prezydencka odczytała fragment tegorocznej lektury, którą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, zwracając przy okazji uwagę na to, że epoka romantyzmu ma szczególne znaczenie dla Polaków. Nie zabrakło też nawiązania do trudnej sytuacji na Wschodzie. Duda mówił, że Mickiewicz "był poetą wspólnotowym".

Dzisiaj to poeta nasz, naszych sąsiadów Litwinów, Białorusinów, w części Ukraińców. Jesteśmy przesiąknięci tym samym duchem - mówił.

Prezydent Polski przyznał również, że Polacy od wielu miesięcy wspierają Ukraińców w ich walce o niepodległość i wolność. Polityk tłumaczył, że to właśnie jest postawa romantyczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozenek debiutuje w "DDTVN", a Rutkowski marzy o Kryształowej Kuli

Agata Duda również zabrała głos podczas wydarzenia. Prezydentowa zachwalała organizację, przekonując, że najbardziej w Narodowym Czytaniu ujmuje ją to, że każdy może przeżywać tę akcję na swój niepowtarzalny sposób. Pierwsza dama stwierdziła nawet, że Narodowe Czytanie jest swoistym fenomenem, bo w tym roku odbyło się aż w 150 miejscach poza granicami kraju, a także w 70 miejscach w okupowanej Ukrainie.

To, o czym mówili sami organizatorzy, Adam Mickiewicz jest inspiracją do walki o wolność i niepodległość - mówiła.

Duda objaśniła pokrótce o czym są "Ballade i romanse" Mickiewicza. Podkreśliła również to, że to właśnie Mickiewicz spopularyzował "balladomanię". Nie zabrakło patriotycznego akcentu.

Ale w "Balladach i romansach" ukazane jest również piękno Rzeczypospolitej, z jej kulturą tradycyjną, niezwykłą przyrodą, malowniczymi krajobrazami. To także utwory pisane ku przestrodze, z morałem, gdzie zło zostaje ukarane - przekonywała.

Agata Duda zadała szyku na wydarzeniu. Pierwsza dama postawiła na długą sukienkę w pastelowe kwiaty. Całość zestawiła z różowymi szpilkami, a podczas czytania na jej nos powędrowały modne okulary z czarnymi oprawkami. Nie zabrakło również dodatków - Duda wybrała różowe diamentowe kolczyki, które pasowały również do jej delikatnego makijażu. Całość stylizacji uzupełniona została różowym paskiem, który podkreślał jej talię.

Stylowo?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(243)
Sprawiedliwy
2 lata temu
Na to liczę, niech to zło zostanie ukarane, to rozkradanie państwa, zadłużanie nas, upadek złotego, wycinanie lasów, zniszczenie armii, oświaty, służby zdrowia, za te porady zaciśnij pasa, mniej Jedz, zbieraj chrust i dawanie znajomym pracy za 40 tys , za wojnę z Unią i sojusz z Węgrami- niech los i ludzie Was ukarzą
Polka
2 lata temu
Kiedy przestanie Pani być prezydentową , pozostanie Pani w mojej pamięci jako kobieta bez własnego zdania , nijaka , bezbarwna.To przykre.Chociaż nie popierałam rządów pana L.Kaczyńskiego , szanowałam jego małżonkę.Była ciepłą troskliwą kobietą i .....miała własne zdanie.Potrafiła je wyrazić i przy nim trwać.
Gość
2 lata temu
Ten prezydent podpisał wiele ustaw niszczących obywateli.
jacekk
2 lata temu
Ta pani nie ma za grosz gustu, uważa, że wszystko co pstrokate jest eleganckie.
Ewa
2 lata temu
Te sztuczne rzęsy i czarna henna na brwi zamiast brązowej do tak jasnej karnacji i włosów to tandetne
Najnowsze komentarze (243)
Tak, tak
rok temu
Mickiewicz był litwinem, a nie Polakiem. Przecież pisał wyrażnie " Litwo , ojczyzno moja ", a Polak napisałby " Polsko, ojczyzna moja" .
nikt
2 lata temu
w co by się nie ubrała i jak nie wystroiła Jędruś i tak woli Wołodymira ... namiętność widać na każdym zdjęciu jak się obaj obściskują
ola
2 lata temu
nie, nie stylowo. jest po prostu źle ubrana i ma źle zrobiony makijaz.
75latka
2 lata temu
Ameeeennnnn
taka
2 lata temu
masakryczne włosy, wytrawione, suche, fryzura babciowa, niedobrze oj niedobrze
Iza
2 lata temu
Wygląda jak Helga hahaha ,a Duda jej uczeń
Jola
2 lata temu
Ona jest straszna. W ogóle nie pasuje do Andrzeja, który jest megaprzystojny.
Hdjs
2 lata temu
A w jakim języku czytała? Po niemiecku?
Ewa
2 lata temu
Niedobrze wygląda. Kto jej doradza?
iga
2 lata temu
Pani Agata wyglada pięknie/ . Bardzo elegancka i dystyngowana/ Pięknie występuje i mówi. peknie sie rusza. dystyngowane ruchy/ Bardzo arrakcyjna kobieta/
iga
2 lata temu
zakochaniec
Gosia
2 lata temu
I kto to mówi ?
Oszuści
2 lata temu
Pewnie czytała dla setek tysięcy Polaków , których oszukał Andrzejek z emeryturami stażowymi żeby wyłudzić głosy wyborcze .
Martex
2 lata temu
Dawaj Jolke Kwasniewska
...
Następna strona