Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Agata Duda wspiera STRAJK KOBIET?! Internautów zaalarmowała KREACJA pierwszej damy (ZDJĘCIA)

448
Podziel się:

Andrzej Duda i jego małżonka przebywają obecnie na Litwie, dokąd udali się z wizytą dyplomatyczną. Niektórzy żartują, że elegancka sukienka Agaty Dudy zawierała ukrytą wiadomość.

Agata Duda wspiera STRAJK KOBIET?! Internautów zaalarmowała KREACJA pierwszej damy (ZDJĘCIA)
Andrzej Duda i Agata Duda z wizytą na Litwie (fot. PAP, fot. East News)

Podczas trwającej już od kilku tygodni walki o prawo kobiet do samostanowienia o własnym ciele jeszcze bardziej bolesne niż dotychczas zdawało się milczenie pierwszej damy. W chwili, gdy Polki najbardziej potrzebowały jej wsparcia, Agata Duda ponownie nabrała wody w usta. W końcu żona prezydenta we wspólnym wywiadzie z małżonkiem dość ogólnie sformułowała swoją opinię na temat ustawy.

Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć ciążę, nawet zagrożoną, ale to wynika z moich przekonań i wiary, ale także ze świadomości, że w tej sytuacji miałabym wsparcie rodziny. Stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości - stwierdziła kilka tygodni temu Agata Duda.

Teraz zaś niektórzy zaczęli doszukiwać się u Agaty Dudy bardziej symbolicznych gestów, które mogłyby świadczyć o jej solidaryzowaniu się z walczącymi o swoje podstawowe prawa rodaczkami. Niemałą sensacją okazała się na ten przykład kreacja, którą pierwsza dama miała na sobie podczas trwającej obecnie wizyty dyplomatycznej na Litwie.

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska o decyzji TK ws. aborcji. "Nie możemy liczyć na Agatę Dudę"

Prezydent Andrzej Duda i Agada Kornhauser-Duda spotkali się z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą i jego małżonką Dianą Nausediene w Wilnie. Podczas dwudniowej wyprawy polskiej pierwszej pary planowano m.in. powołanie Rady Prezydenckiej Polski i Litwy oraz zainaugurowanie Polsko-Litewskiego Forum Biznesowego. Całe "show" skradła jednak suknia Agaty Dudy, na której, jak twierdzą wykazujący się poczuciem humoru internauci, można dopatrzeć się symbolu błyskawicy, który na swoich sztandarach noszą uczestnicy Strajku Kobiet.

Bardziej prawdopodobną wersją jest jednak ta zakładająca, że fioletowe połacie materiału użyte w kreacji pierwszej damy miały korespondować z obchodzonym 17 listopada Światowym Dniem Wcześniaka, którego fiolet jest symbolicznym kolorem. Tę tezę zdaje się potwierdzać również fioletowy krawat prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobaczcie zdjęcia z wizyty Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy na Litwie. Myślicie, że coś faktycznie jest na rzeczy?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(448)
Elo
2 lata temu
Ona sama nie wie co popiera
Ada
2 lata temu
Pani Agato, jeśli to prawda, niech pani mrugnie OSIEM razy ;)
Aaaaa
2 lata temu
Free Agata duda!
Lady Jordis
2 lata temu
Co się stało z naszymi protestami? Tak dobrze nam szło, jeszcze trochę przeforsowalibyśmy tę zaplutą ustawę! Gdzie nasz głos? Nie słychać go w necie. Propaganda i reżim obcinają nam zasięgi o 97%! Założyli nam maseczki na usta i wyciszają wszystko co z protestem związane. Miała być rewolucja, a jest Korea Północna!
normalna
2 lata temu
Ona jest tylko żoną prezydenta , nie jest żadna panią polityk , nie jest głową państwa !! To jej mąż ma zabierać głos jako prezydent , a ona jako żona niekoniecznie musi bawić się w politykę , co miała zrobić jak mąż postanowił kandydować ? Zabronić mu ? Nie, szanuje jego wybór ale nie wtrąca się ..ona nie chce się udzielać i ma takie prawo ...dajcie jej spokój !
Najnowsze komentarze (448)
KapłanPedof
rok temu
To dopiero poparcie dla strajkujących kobiet... Powinna wyjść na ulicę i iść z Dziewczynami ramię w ramię. Pierwsza dama.
Konstytucja
rok temu
Jeśli to prawda, popełniłaby ogromny błąd polityczny: udzieliłaby poparcia ruchowi, który występuje przeciwko Konstytucji i - zgodnie z deklaracją - ma na celu obalenie Rządu.
Konstytucja
rok temu
Jeśli to prawda, popełniłaby ogromny błąd polityczny: udzieliłaby poparcia ruchowi, który występuje przeciwko Konstytucji i - zgodnie z deklaracją - ma na celu obalenie Rządu.
Ona
rok temu
Zachowanie, które absolutnie nie przystaje pierwszej damie. Podobno jest apolityczna? Jako prezydentowa powinna wiedzieć, że wspierając strajk (nie wszystkich!) kobiet, uderza w osoby niepełnosprawne, ponieważ aborcja eugeniczna podważa wartość życia tych ludzi: staje się ono opcjonalne, niepełnowartościowe... gorszego sortu. Ich egzystencja ukazana jest jako problem, którego rozwiązaniem jest śmierć... PS. Wielki szacunek dla Pudelka za to, że umożliwia dodawanie komentarzy. Onet już dawno nas, Internautów, uciszył.
Ekspikator
rok temu
Popiera ale się nie zaciąga
Opar Absurdu
rok temu
A ta krawatka co znaczy?
suweren
rok temu
a może prościej byłoby się nie bać i mówić szczerze, wstyd mi za takich ludzi, o mężu nie piszę bo to statysta bez honoru
jacek
rok temu
A może bo nie śledze Duda podpisal jej nominacje na biskupa ?
Piotr
rok temu
mnie to bardziej szaty biskupa przypomina :)
nori
2 lata temu
Nasz Agaton tak pełen tajemnic , jak Ostatnia Wieczerza Leonarda .
Pod siebie
2 lata temu
Hagata są na strajk kobiet
Leontyna
2 lata temu
Nie wiem czy ta kiecka coś symbolizuje, ale ładna jest.
Kris
2 lata temu
Czy wszystko co ma kolor zbliżony do czerwonego oraz jest przełamane musi być odrazu piorunem? Ogarnijcie się ludziska. Zwykły dodatek do sukni a nie piorun!
Symbolika
2 lata temu
Dla mnie to odwrócony piorun. Czyli symbol, że kompletnie się nie zgadza ze strajkiem "kobiet".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie