Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Agnieszka Holland TRIUMFUJE nad Zbigniewem Ziobro. Minister sprawiedliwości otrzymał ZAKAZ WYPOWIADANIA SIĘ o reżyserce

401
Podziel się:

Agnieszka Holland znalazła się na celowniku środowisk prawicowych po premierze swojego najnowszego filmu "Zielona granica". Jedną z osób zaciekle krytykujących obraz jest Zbigniew Ziobro. Dzisiejszą decyzją sądu minister sprawiedliwości nie będzie mógł zabierać głosu w sprawie reżyserki.

Agnieszka Holland TRIUMFUJE nad Zbigniewem Ziobro. Minister sprawiedliwości otrzymał ZAKAZ WYPOWIADANIA SIĘ o reżyserce
Zbigniew Ziobro otrzymał sądowy zakaz wypowiadania się na temat Agnieszki Holland (AKPA)

Agnieszka Holland od kilku tygodni walczy z polityczną nagonką, jaka wytworzyła się w związku z pojawieniem się na kinowych ekranach filmu "Zielona granica". Osadzona we współczesnych realiach produkcja opowiada o niezwykle trudnej sytuacji panującej na polsko-białoruskiej granicy.

Każdego dnia temat obrazu jest szeroko omawiany w mediach. Podczas wczorajszej rozmowy w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" reżyserka wyznała, że nakręciła go z miłości do Polski. Świetna frekwencja kinowa podczas pierwszego weekendu wyświetlania oraz nagroda jury otrzymana w trakcie Festiwalu Filmowego w Wenecji dolały tylko oliwy do ognia. Twórcy obrazu i biorący w nim udział aktorzy znacząco narazili się ogromnej części społeczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zielona granica". Agnieszka Holland: Nie czuję się bezpieczna w Polsce

Agnieszka Holland ostro skrytykowana przez Zbigniewa Ziobro. Był to ostatni atak słowny ministra sprawiedliwości

Zbliżająca się coraz większymi krokami premiera "Zielonej granicy" elektryzowała polityczną prawicę, której przedstawiciele w niewybrednych słowach komentowali film, nie podejmując nawet próby jego obejrzenia. Zgodnie twierdzili, że uderza on w polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej i obóz rządzący. Prezydent Andrzej Duda podkreślając jego rzekomą antypolskość, użył w jego kontekście dobitnego hasła "Tylko świnie siedzą w kinie" nawiązującego do polskich widzów oglądających propagandowe filmy wyświetlane w czasach III Rzeszy.

Swoje trzy grosze postanowił wtrącić również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W przeszłości zdarzyło mu się już zabierać głos w różnych kontrowersyjnych tematach. W ostatnim czasie na tapet wziął m.in. sprawę wypadku Jerzego Stuhra, który w ubiegłym roku potrącił motocyklistę pod wpływem alkoholu, niekoniecznie zdając sobie sprawę z powagi całej sytuacji.

Tym razem Ziobro, wykorzystując bolesny kontekst historyczny, w mocny sposób uderzył w twórczynię "Zielonej granicy". Na początku września opublikował w sieci kontrowersyjny wpis.

W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland - czytamy na jego profilu na Twitterze.

Reżyserka nie pozostała obojętna na wyraźny atak słowny. Reakcja z jej strony była natychmiastowa.

Post Zbigniewa Ziobry w sposób oczywisty narusza moje dobra osobiste i stanowi zniesławienie. Nie mogę pozostać obojętna na tak otwarty i brutalny atak ze strony osoby piastującej w Polsce bardzo ważną konstytucyjną funkcję ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego - napisała w mediach społecznościowych Agnieszka Holland.

Jeszcze dzisiejszego poranka minister sprawiedliwości podjudzał twórczynię filmową, pisząc w internecie, że "coś długo prawnicy Agnieszki Holland zwlekają ze złożeniem pozwu". Nie musiał jednak zbyt długo czekać na reakcję zwrotną. Pełnomocnicy reżyserki, poinformowali publicznie o dzisiejszej decyzji sądu okręgowego w Warszawie dotyczącego zakazu wypowiadania się na temat reżyserki przez Zbigniewa Ziobro. Polityk nie będzie mógł również wskazywać na rzekome powiązanie jej dorobku artystycznego ze zbrodniczymi reżimami autorytarnymi. Holland będzie miała teraz 2 tygodnie na złożenie oficjalnego pozwu. W przeciwnym razie zabezpieczenie upadnie.

Słuszne orzeczenie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(401)
wisi
2 miesiące temu
sztuka i kultura powinna iść swoją droga a polityka swoją
Tron
2 miesiące temu
Co następnie będą książki palić? Zabraniać kobietom edukacji?
Smutny
2 miesiące temu
Wstyd mi za nas, naród wybrany…
Nika
2 miesiące temu
I bardzo dobrze! Nie wiem ale się wypowiem… Nie obejrzał i pewnie nie obejrzy, ale cynicznie wykorzystuje film do wyborczej propagandy
Strzelec 63
2 miesiące temu
I bardzo dobrze ;)) Dosc tej mowy nienawisci.
Najnowsze komentarze (401)
Kinga Świ
2 miesiące temu
Absurdalny wyrok sądu. To co Holland ma prawo opluwać Polaków przedstawiać ich jako zwyroli i ciemniaków bo taka wizja twórcza i oba na do tego prawo a my Polacy w tym Ziobrą nie ma prawa mówić że to oszczerstwa kłamstwo a jej film to gniot ????A gdzie nasze prawo do swobodnego wypowiadania się które mamy zapewnione w konstytucji ?????? Mam takie prawo żeby nazwać Holland bardzo beznadziejną reżyserką a film zielona granicą gniotem zakłamaną narracją finansowana przez Unię europejską i PO bo tak jest i tak uważam i co za bronicie mi tak mówić jak zabroniliście Ziobro????? Jestem Polką i każdy prawdziwy Polak który ma Polskę i Boga w sercu nie pozwoli obrażać innych Polaków bezkarnie . Ona ma prawo do swojej wizji sztuki a ja mam prawo do mówienia co o tej jej wizji myślę . Najgorszy gniot jaki można było nagrać w momencie gdy się zmagamy z Ruską i Białoruska napaścią na nasze granice i to że nakręciła taki film teraz świadczy o tym że nienawidzi Polaków i Polski i taka jest prawda moja i mam do niej prawo zagwarantowane w Konstytucji tej na którą tak lubią się powoływać zwolennicy Holland ale tylko wtedy kiedy im na rękę .
Wiwersa
2 miesiące temu
Uwaga nie tylko, środowiska prawicowe krytykują antypolski film. Wstyd mi za ludzi którzy zostali zmanipulowani filmem.
Strażnik
2 miesiące temu
Przecież ojciec Hollandowej służył w armii ruskiej. To kogo ma opluwać jak nie Polaków?
Zzz
2 miesiące temu
Mało kto lubi Ziobre ale w tym temacie ma rację i zamykanie mu ust wyrokiem sądu to zamykanie ust wszystkim którzy mają podobne zdanie na temat tego filmu. W takiej sytuacji opozycja by już grzmiala o braku demokracji i białoruskich standardach. A tak zwyczajnie opluwanie ludzi chroniących granicy w filmie z wymyślonym akcjami to powinna być deportacja i zabieranie obywatelstwa.
XYZ
2 miesiące temu
Brawo panie Ziobro. Nie dawaj się ma pan PRAWO WYRAZIĆ SWOJE ZDANIE I guwno komu do kneblowania panu ust. Sądy niech się za robotę biorą.. A Holland niech nakręci film o SWOJEJ RODZINIE.. A jak się nie podoba to niech się wynosi z NASZEJ POLSKI..
Wiki
2 miesiące temu
Jak można opluwać funkcjonariuszy broniących naszych granic przecież oni też mają swoje rodziny teraz sędziowie będą kneblować nam usta to co zrobią później Holland w pełni zasłużyła na krytykę tego filmu ❗❗
Ona
2 miesiące temu
Dziwne że tak szybko zapadła decyzja sądu a inne sprawy ciągną się miesiącami 😘
Hu Land
2 miesiące temu
Ten film o opluwaniu Polaków poprawi jakość jej życia.
nick
2 miesiące temu
A cóż wielkiego? Ludzie za to wypowiedzą się
lol
2 miesiące temu
Sędziowie to są całe rodziny, do niedawna nikt spoza kręgu prawników nie dostawał sie nawet na studia i nie zrobił specjalizacji, a kto ich tam posadził po wojnie jak nie komunisci i Ruscy, to jest mafia, dziadek awansował dzieki komunistom na elitę potem syn, wnuk i tak to się toczy.
Do wydmuszek
2 miesiące temu
Sądy są PO wskie !!! Na pewno nie rzetelne i uczciwe i na pewno nie antypartyjne !! Działają wbrew konstytucji !!! Film jest zrobiony dla PO ,polskojęzycznych wywrotowcow !!! U nich demokracja jest wtedy gdy jesteś za nimi ! Jeśli ktoś ma inne poglądy to cię niszczą!!! Przyjdzie na was wszystkich czas!!!
Justyna
2 miesiące temu
Otwórzcie te grancie niech wchodzą ile chcą, mam to gdzies ale potem zobaczycie, że ci sami zwolennicy opozycji co teraz mają takie mieńciutkie dobre serduszka będą przeklinać rząd, że dopropwadził do tej sytuacji.
Hando
2 miesiące temu
Jak się kręci takie gnioty to trzeba sobie zdawać sprawe z konsekwencji.
trajan1234
2 miesiące temu
Absolutnie nie jestem zwolennikiem PiS-u, ale dziwi mnie dlaczego sąd stałe zakłada kaganiec jednej stronie....Czy sąd nie powinien też zakazać używania w stosunku do połowy Polaków np. zwrotu " ciemnogród"?
...
Następna strona