Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Agnieszka Kaczorowska twardo broni swojego stanowiska o "modzie na brzydotę": "NIE PRZEPRASZAM"

697
Podziel się

W najnowszym wywiadzie Agnieszka Kaczorowska zdefiniowała, czym dla niej jest brzydota, jednocześnie zachęcając swoich krytyków do poczynienia autorefleksji. "Jeśli ktoś poczuł się urażony, to może warto, żeby zastanowił się dlaczego" - zaleca zapewne tej "brzydszej" części społeczeństwa celebrytka.

Agnieszka Kaczorowska twardo broni swojego stanowiska o "modzie na brzydotę": "NIE PRZEPRASZAM"
Agnieszka Kaczorowska (fot. AKPA)
bEsulsGJ

Choć od słynnego wpisu Agnieszki Kaczorowskiej na temat panoszącej się ponoć po mediach społecznościowych "modzie na brzydotę" minęło już sporo czasu, to aferka wokół pokrętnych przemyśleń celebrytki nadal nie cichnie. Oliwy do ognia dolewa zresztą sama zainteresowana, która po wyjątkowo krótkim detoksie od Instagrama postanowiła udzielić obszernego wywiadu portalowi naTemat, w którym objaśnia, co uważa za brzydotę oraz deklaruje, że żadnych przeprosin nie ma zamiaru wystosować (choć robi to dosłownie w kolejnym zdaniu).

I brzydota, i piękno to pojęcia względne. Każdy nosi w sobie piękno. Niestety nie każdy chce je w sobie dostrzec i nim emanować. Mam wrażenie, że dzieje się tak, bo nie jest to dziś społecznie pożądane, nie jest modne - filozofuje już od startu Agnieszka.

bEsulsGL
Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska wytoczyła wojnę brzydocie

Później robi się już tylko ciekawiej. Kaczorowska objaśnia rozmówcy, co oznacza według niej słowo "brzydota". Okazuje się, że jest to całe spektrum cech, które dla Agnieszki są nie do zaakceptowania.

Wszystko, co niechlujne, niezadbane, niezaopiekowane, niedopieszczone. Coś, co jest, mówiąc potocznie, na odwal się. Ale sęk w tym, że to może dotyczyć wszystkiego - nie tylko wyglądu. Możesz zachowywać się brzydko, możesz mówić brzydko, możesz mieć brzydką energię jako człowiek i mieć brzydkie intencje wobec drugiej osoby. (...) Naprawdę wierzę, że najważniejszą wartością jest szeroko pojęta miłość do siebie i do innych. Uważam, że wszystko, co jest wbrew niej, jest brzydkie.

bEsulsGR

Jak można było się spodziewać, Kaczorowska jasno zaznacza, że nie planuje usunięcia kontrowersyjnego postu, ani tym bardziej opublikowania jakichkolwiek przeprosin. Chwilę później "z całego serca" przeprasza wszystkich urażonych, czyli w gruncie rzeczy za przeprosiny uznać tego gestu nie można...

Ja nie zmieniam swojego zdania, więc nie napiszę, że przepraszam za to, co napisałam. Czytałam ten post w nieskończoność i dziś całkowicie rozumiem, dlaczego on mógł być źle odebrany. Rozumiem, że każdy będąc w innym punkcie życia, mógł wyciągnąć z niego coś zupełnie innego. Dlatego szczerze i z całego serca przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni - czytamy, próbując powstrzymać śmiech, w wywiadzie Kaczorowskiej z naTemat.

Jeden z najzabawniejszych momentów całej rozmowy następuje, gdy celebrytka instruuje osoby, które negatywnie odebrały jej wpis, aby zastanowiły się, dlaczego tak się stało. Zupełnie jakby kazała im podumać nad tym, dlaczego są brzydkie.

Jednocześnie zachęcam też drugą stronę do refleksji. Jeśli ktoś poczuł się urażony, te słowa wzbudziły w nim złe emocje, to może warto, żeby zastanowił się dlaczego. Nie napisałam "Hej, jesteś brzydka". Zapytałam, dlaczego stojąc przed lustrem, niektóre kobiety wolą mówić do siebie "jestem brzydka" zamiast "jestem piękna".

bEsulsGS

Oto natomiast co Agnieszka ma do powiedzenia osobom, które ze względu na swoją sytuację majątkową nie są w stanie pozwolić sobie na zadbanie o siebie w takim stopniu, w jakim życzyłaby sobie tego gwiazda Klanu:

Rozumiem, że każdy jest w innej sytuacji życiowej. Natomiast ja również nie dostałam niczego w prezencie czy spadku. Pytanie, czy osoby, które mają wyższy status majątkowy, lub jakikolwiek inny, mają równać w dół? Mają robić tak, żeby wszyscy dookoła poczuli się dobrze? Czy może mogę powiedzieć tym mniej uprzywilejowanym: "Hej, ty też możesz tyle zarabiać i tak żyć" - prawi powołana do inspirowania nieświadomych mas misjonarka.

Nadążacie jeszcze za jej tokiem myślenia? Bo my chyba nie wyrabiamy...

bEsulsGT
bEsulsHm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(697)
Wandzia
2 miesiące temu
Dziewczyno skończ już...
Brzydka Kasia
2 miesiące temu
Musimy zejść do kanałów, nie ma tu dla nas miejsca, w tym pięknym świecie pięknej Agnieszki
Klik klak
2 miesiące temu
To może warto się zastanowić nad sobą Agnieszko?
bEsulsHn
Dorota Krowa
2 miesiące temu
Pani Bożena zaraz będzie w TVP pouczała naród. Dostanie program własny
Masakra
2 miesiące temu
Yyyy Przecież przeprosiła w kolejnym poście? Napisała wyraźnie przepraszam
Najnowsze komentarze (697)
Aga
miesiąc temu
Trzeba wyciągnąć kij z tyłka i wrzucić na luz Bożenko
Murem za Agni...
2 miesiące temu
jak można się czepiać tego co przekazała, brawa dla Niej
Marian
2 miesiące temu
Brawo, wszystko co powstrzyma zdjęcia ogolonych pach, wylewających się boczków i pań z wąsami jest z natury dobre. Można by powiedzieć nawet, piękne.
Oli
2 miesiące temu
Pozwól sobie nie oceniać kobiet, które nie lubią się malować czy podążać za modą bo właśnie te kobiety mają najmniej kompleksów, a tak szczerze to żadna z ciebie piękność, żadna miss, więc nie zachowuj się jak królowa piękności. Co do zarobków i życia na wysokim poziomie... Zawsze będzie ktoś potrzebny żeby upiec chleb, obsłużyć w markecie, posprzątać ulicę ( nie chce nikogo obrażać, ale po prostu wymieniam mało płatne prace). Czy myślisz, że 100 procent kobiet, nawet jak da z siebie wszystko osiągnie sukces? A te które mają mniej szczęścia będziesz kategoryzować? Takie myślenie w XXI wieku jest społecznie szkodliwe
Marczita
2 miesiące temu
A czy robienie wszystkiego na pokaz jest takie piekne? Nie!!
Anulka
2 miesiące temu
Wiecie co jak byłam w ciąży to też pier...oliłam głupoty myśle że to wina hormonów, czytając to co ona mówi to chyba ma dokładnie to samo co ja - nie myśli o czym mówi. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania oraz powrotu do normalnego myślenia.
Gunia z Chin...
2 miesiące temu
A Ty kobieto jesteś śliczna????? Żal D... ściska. Nikt jej nie lubi i po co ten ranking... ona nie wierzy w autentyczność bo to jest celebryta. Hahahahahahahagahahahahahagahahahahahahgaga....Lady Gaga
Sanseveria
2 miesiące temu
No rzeczywiście Piękna kobieta która sypiała z żonatym mężczyzną, świeżym tatusiem i próbowała rozbić rodzinę. Brawo za piękno którym się otaczasz. Zgnilizna w środku!!
bEsulsHf
Ja Ka
2 miesiące temu
Agnieszko, masz bardzo brzydkie wnętrze.....
Ziuta 😉
2 miesiące temu
Gdyby głupota umiala fruwac 👏🪂
Oko
2 miesiące temu
Żenada chyba siebie miała na mysli
Lulu
2 miesiące temu
A ta dalej swoje, teraz się będzie znów tłumaczyć. Kobieto odloz telefon i zajmij się sobą i dzieckiem
Gość 😁
2 miesiące temu
Nespodziewany atak udaru
Prawda 🙄
2 miesiące temu
Swiat jest różnorodny piękności Ty moje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEsulsHY
bEsulsHZ
bEsulsIa
bEsulsIb
bEsulsIc
bEsulsHH