Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Aktywista GANI Blankę Lipińską: "NIE MASZ PRAWA wypowiadać się w tak POGARDLIWY sposób o dyskryminowanej mniejszości"

270
Podziel się:

"Wyglądałam jak trans" - wyznała Blanka Lipińska, gdy informowała świat, że podcięła sobie dziąsła. Upomnieć autorkę "365 dni" postanowili między innymi transpłciowy aktywista czy Maja Staśko.

Aktywista GANI Blankę Lipińską: "NIE MASZ PRAWA wypowiadać się w tak POGARDLIWY sposób o dyskryminowanej mniejszości"
Blanka Lipińska skrytykowana przez aktywistę (East News)
bEKkbnVN

Kilka dni temu Blanka Lipińska poinformowała, jak to ma w zwyczaju z wnętrza swojego samochodu, o kolejnym "wielkim" wydarzeniu. Autorka 365 dni oznajmiła, że ściągnęła aparat ortodontyczny, który przez ostatnie kilka miesięcy utrudniał jej życie i o czym konsekwentnie donosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Podczas prezentacji dopieszczonego uśmiechu Blania nie tylko wyznała, że dodatkowo poddała się zabiegowi podcinania dziąseł, ale i podsumowała, jak według samej siebie wyglądała, będąc aparatką.

bEKkbnVP

Jak widzicie, moja twarz wraca do normy, czyli moje ogromne usta, w których wyglądałam jak trans, zdecydowanie zmalały. [...] - mogliśmy usłyszeć na nagrywanej podczas jazdy autem relacji.

Porównanie w wykonaniu "pisarki" zwróciło uwagę znanego w internecie jako Charek Novak transpłciowego aktywisty. Jak przyznał za pośrednictwem Instastories, stwierdzenie, którym posłużyła się Lipińska, bardzo go "rozzłościło". Feminista, bo tak sam siebie nazywa Novak, postanowił publicznie zganić celebrytkę.

bEKkbnVV

Tak wyglądają usta transa. Ile jeszcze razy osoby transpłciowe będą mierzyć się z przyrównywaniem ich do najgorszego g*wna, insynuowaniem, że są brzydkie, obrzydliwe i nieatrakcyjne? - zaczyna.

Czy "wyglądać jak trans" znaczy wyglądać jak sztuczna, brzydka kobieta? - zwraca się bezpośrednio do Blanki i kontynuuje:

I po pierwsze, nie trans, tylko transka (kobiety używają żeńskich form, wow, co za odkrycie), a po drugie to dla ciebie Pani Kobieta Transpłciowa, bo nie masz prawa wypowiadać się w tak pogardliwy sposób o dyskryminowanej mniejszości - grzmi Charek.

Ponadto uważam, że obrażanie kobiet za to, że poprawiają swoje ciało, jest obrzydliwe. [...] Nie wszystkie trans kobiety powiększają usta, piersi, nie wszystkie mają długie włosy i nie wszystkie noszą sukienki czy się malują. Bycie osobą transpłciową nie ma schematu. Jesteśmy różni, tak samo jak różne są osoby cispłciowe - tłumaczy.

bEKkbnVW

Wtrącić swoje trzy grosze zdecydowała się także Maja Staśko.

Jak ja mam dość tego, że musimy "wyglądać jak". Nie wyglądasz jak feministka. Nie wyglądasz jak kobieta. Nie wyglądasz jak trans. Osoby transpłciowe nie wyglądają w żaden określony sposób. Wyglądają jak ludzie. Podobnie jak kobiety, feministki czy ktokolwiek inny - wyjaśniła aktywistka. Słowa Lipińskiej są nie tylko transfobiczne, ale także trącą body shamingiem. Przestańcie tworzyć sobie jakieś kanony wyglądania "jak" i obrażać każdego, kto się w nie nie wpisuje. Serio, świat jest znacznie bardziej złożony, a to jest zwyczajnie obraźliwe.

Myślicie, że Blanka przeprosi?

bEKkbnVX
bEKkbnVY
bEKkbnWq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(270)
Jej
9 miesięcy temu
Prawda jest taka, że sporo trans-kobiet wygląda lepiej niż Blanka lol
Gość
9 miesięcy temu
I ta poprawność, nie wolno obrażać homoseksualistów, transwestytów, biseksualistów, ale jak oni obrażają katolików, hwteroseksuaknych to już jest ok. Jedni mogą, drudzy nie?
Zenek
9 miesięcy temu
Miała prawo tak powiedzieć. A osoby lgbtsrutututu niech przestaną wszystkich atakować. Nie jesteście pępkiem świata!!!!!!!
bEKkbnWr
Wawa
9 miesięcy temu
Ma racje! Blanka wypowiada sie jak dziewczyna ze wsi, a podobno mieszkaa w Stolicy
Telegra
9 miesięcy temu
Pudelki, zabawmy się w piątkowy wieczór. Co w sypialni na "P"? Propozycje pod spodem
Najnowsze komentarze (270)
Kicia
9 miesięcy temu
Wygląda bardzo staro
ja__w_poprawn...
9 miesięcy temu
A jakby powiedziała, że wygląda grubo? To też by się odezwałyby się osoby z nadwagą? "Prasa" też by je zacytowała? Blanka wygląda trochę jak facet po botoksie i czy tego ktoś chce, czy nie, transseksualiści w zdecydowanej większości też tak wyglądają!!!! Porównanie trafne...ona jest kobietą, więc niekoniecznie musi chcieć przypominać transseksualistę, podobnie jak osoby z nadwagą nie chcą być uznawane za grube.
Keloggs
9 miesięcy temu
Ma prawo mo ic co chce, jest wolność słowa. Jesles LG na Bluetooth to bądź ale od innych się odczep.
Mgd
9 miesięcy temu
Klękajcie narody i rozwijacie czerwony dywan bo Pan tranwestyta idzie, reszta heteroseksualistów niech się kłania bo tolerancja jest najważniejsza
niana
9 miesięcy temu
taka ladna dziewczyna a sie oszpecila
Magda
9 miesięcy temu
Sorry, ale zazwyczaj faceci, którzy przerobią się na babki, wyglądają jak bardzo brzydkie kobiety. Weźmy na ten przykład Grodzką czy siostry Wachowskie. Piękni to oni nie są. Lepiej, zazwyczaj, wyglądają kobiety przerobione na facetów.
Nikos
9 miesięcy temu
Duże usta oraz tak obszerną wiedzę na temat sexu zdobyłaś pewnie na renomowanym cię.
Gosc27
9 miesięcy temu
Wszystko rozumiem,ale jeżeli ktoś chce dać odpowiedź na czyjąś relację to niech najpierw wysłucha całosci i to ze zrozumieniem. Wyraźnie jest powiedziane,ze dużo osób ją tak hejtowalo i staneła po stronie transseksualnych. Jeżeli ktos się obraża,bo nie zrozumiał,albo nie obejrzał wszystkiego to juz faktycznie stworzył się problem. Druga sprawa,jednych wolno hejtowac,a drugich już nie????Ona też zostala obrazona jako osoba heteroseksualna i to tez jest wstrętne!!!! Nie jestescie sami,ale sami o wszystko się potraficie gniewac,kłucic itd....
bEKkbnWj
nie muszę akc...
9 miesięcy temu
Dyskryminowani to są normalni ludzie kobiety i mężczyźni, którzy wiedzą jakie są płcie na tym świecie, a te ustawione kłótnie, które mają zmienić ludziom ich światopogląd i moralność wsadźcie sobie......
Koniec i krop...
9 miesięcy temu
Nie mój typ. Nie podoba mi się.
xyz
9 miesięcy temu
Jak chcecie szacunku to zachowujcie się normalnie i też zacznijcie szanować innych. Co to w ogóle ma być, że ona nie może siebie porównać do transa, a jakiś trans może nazywać ją sztuczną i brzydką kobietą? Trans tak mówi... bo transy są takie piękne, a Blania fuj, więc jak ona w ogóle śmie się porównywać do cudownych transów... 😂 i zrozumcie w końcu, że tylko pojedyńcze jednostki oceniają was po seksualności, a większość ocenia was przez wasz nienormalny stan umysłu. Tu nie chodzi o to z kim śpicie, a o to, że macie obsesje i zasłaniacie się niby tolerancją, chociaż tak naprawdę nie tolerujecie nic co wykracza poza wasz światopogląd. Po prostu jesteście hipokrytami i tyle. I nawet jak ktoś jest transfobem to co z tego? Ma do tego takie samo prawo jak wy do tego, żeby być transami. 🙂
Aga
9 miesięcy temu
Body shaming, naprawdę nie ma już polskich słów. Smutne to co dzieje się z naszym językiem ojczystym
hahahaha
9 miesięcy temu
Pani Kobieta i wszystko w temacie.
Czacho
9 miesięcy temu
Jak słucham tych wszystkich kawiorowych feministek i feministów to rzygać mi się chce.w przytłaczającej większości są to osoby zupełnie oderwane od rzeczywistości zwykłych ludzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKkbnXc
bEKkbnXd
bEKkbnXe
bEKkbnXf
bEKkbnXg
bEKkbnWL