Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

"Allen kontra Farrow". Pokazano zwiastun serialu o skandalach wokół związku Mii Farrow i Woody'ego Allena

45
Podziel się

Nowa produkcja HBO ukaże kulisy relacji reżysera z Mią Farrow, kontrowersyjnego związku z młodszą o 35 lat pasierbicą oraz nowe dowody w sprawie oskarżeń o molestowanie adoptowanej córki, Dylan Farrow.

"Allen kontra Farrow". Pokazano zwiastun serialu o skandalach wokół związku Mii Farrow i Woody'ego Allena
Film dokumentalny o Woodym Allenie i Mii Farrow (YouTube)
bDJcWoJh

Woody Allen obecnie kojarzony jest nie tylko jako twórca takich kultowych filmów jak Tajemnica morderstwa na Manhattanie, Blue Jasmine czy Zakochani w Rzymie, ale w związku z licznymi zarzutami, które od lat formułują wobec niego media oraz była żona Mia Farrow i córka Dylan Farrow.

Rozstanie aktorki i reżysera wywołało skandal obyczajowy. Allen nie tylko zdradził Farrow z jej adoptowaną córką, Soon-Yi Previn, ale i miał wykorzystywać seksualnie drugą adoptowaną córkę, Dylan, gdy ta była małą dziewczynką.

[...] Ojciec kazał mi położyć się na brzuchu i bawić się pociągiem mojego brata. Wtedy wykorzystał mnie seksualnie. Dotykał moich intymnych miejsc. Teraz, jako trzydziestolatka, mogę powiedzieć, że dotykał palcami mojej waginy. Prosił mnie też, żebym położyła się z nim do łóżka w samej bieliźnie. [...] - tak wspominała w wywiadzie z 2018 roku "relacje" z ojcem Dylan Farrow.

bDJcWoJj
Zobacz także: Allen o chrześcijaństwie

Kulisy tego, co działo się w związku Woody'ego i Mii, niebawem będziemy mogli zobaczyć w nowym serialu HBO. Czteroodcinkowy dokument Allen kontra Farrow, autorstwa Kirby’ego Dicka, Amy ZieringAmy Herdy ma ukazać głównie okoliczności głośnej sprawy molestowania kilkuletniej córki pary.

bDJcWoJp

Twórcy przedstawią nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie: ujęcia z prywatnych nagrań, dokumenty sądowe oraz dowody zebrane przez policję, a to wszystko przeplecione wywiadami między innymi z Mią Farrow, Dylan Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny, Carly Simon i wieloma innymi naocznymi świadkami wydarzeń z życia związanych przed laty aktorki i reżysera.

Dokument ukaże wpływ traumatycznych wydarzeń na całą rodzinę oraz reakcje, z jakimi spotkały się wówczas wysuwane przez jej członków oskarżenia. W serialu poruszone zostały także kwestie dotyczące późniejszego procesu o prawa do opieki nad dziećmi i kontrowersyjnego związku Allena z młodszą od niego o 35 lat pasierbicą.

Pierwszy odcinek serialu zostanie wyemitowany już 22 lutego na platformie HBO. Obejrzycie?

Zobacz także: Allen kontra Farrow - trailer HBO GO
bDJcWoJq
bDJcWoJr
bDJcWoJs
bDJcWoJK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(45)
www
1 tyg. temu
nie wiadomo czy dowiemy sie prawdy
Kobieta
2 tyg. temu
Widzę, że wyroki wydają sami znawcy tematu, którzy pewnie nie widzieli żadnego dokumentu, żadnego wyroku, żadnej z rozpraw, nie przeczytali żadnej rozmowy ze stronami, jak zwykle sugerując się plotkami i głośnymi podobnymi aferami. Wody Allen został dwukrotnie uniewinniony, a jego adoptowana, rzekomo molestowana córka, którą kochał nad życie zresztą, jako dziecko przyznała, że to mama kazała jej kłamać, a po ponad dwudziestu laty nagle zmieniła zeznania - taka fala me too. Winą Allena jest to, że pokochał pasierbicę, która otworzyła mu oczy, po latach poniewierania przez Mię, której reżyser był potrzebny do regulowania rachunków. Jakoś dziesiątki kobiet, z którymi pracował nigdy nie skarżyły się na jego zachowanie, a te normalne i myślące aktorki ( również aktorzy) stanęli po jego stronie.
Anna
2 tyg. temu
Powinno być ciekawe, na pewno obejrzę!
bDJcWoJL
Teresa
2 tyg. temu
Uwielbiam jego filmy, poczucie humoru, inteligencję. Mimo wszystko nikt mi nie powie że ślub z adorowana córka byłej partnerki to NORMALNE. Mia Farow też nie jawi mi się jako zupełnie zdrowa psychicznie osoba, jak gra jak się wypowiada cały czas mam wrażenie, że się za chwilę "rozpadnie" psychicznie. Jeśli kogoś podziwiamy za talent bardzo trudno nam uwierzyć, że może być zboczeńcem czy psychopatą, a tak się dzieje. Wydaje mi się, że jakby tak przyjrzeć się każdej wielkiej gwieździe w Hollywood to poziom zaburzeń na metr kwadratowy przekracza tam normy światowe wielokrotnie.
qano????
2 tyg. temu
tylko 42 komentarze? Widzę że pudel też się boi tematu światowej pdefilli. Stanley Kubrick w jednym z wywiadów powiedział " światem rządzą pe****le
Pyton
2 tyg. temu
Ciekawe, kiedy Woody beknie za swoje degeneracje.
serio?
2 tyg. temu
Dwa tematy od lat wałkowane. Allen i polański. Heather Orurke z filmu Poltergeist zamordowana i cisza tyle lat. Judith Barsi zamordowawa i jej cała rodzina. Gwiazdeczki z filmów disneya wszystkie teraz ćpają. W polsce Ewa Żarska zamordowana. Troche mało tych komentarzy. Zatoka sztuki. I tak bez końca.
o tam
2 tyg. temu
gdyby to byl ktos inny dopiero by sie dzialo
Nick
2 tyg. temu
A skąd wiesz? Gdyby matka ofiary Polańskiego nie zrobiła z tego awantury nie wiadomo jak dalej eksperymentowałby Polański. Tak samo z Allenem ewidetnie urabiał małą - tak zachowują się pe.....file. Po prostu te dzieci miały więcej szczęścia niż dzieci z polskich rodzin gdzie bardziej wierzy się księdzu niż własnemu dzieciom.
Polak
2 tyg. temu
mimo wielu wad - Roman Polański nie odważyłby się molestować dziewczynki adoptowanej przez jego żonę, jest jaki jest, ale nie przekroczyłby cienkiej granicy domowej; sam jako dziecko doznał wielu upokorzeń i ukrywał się przed Niemcami w biednej rodzinie polskiej, żywił sie jabłkami (z drzewa), jagodami z lasu a zimą plackami ziemniaczanymi) aż takim potworem, jak Woody Allen jednak nie był.
Aga
2 tyg. temu
Nastepny Polański.
allegra
2 tyg. temu
Josephine Baker - tancerka i śpiewaczka estradowa zaadoptowała w czasach świetności 12 chłopców róznych ras i po latach okazało się, że żaden z tych mężczyzn (adoptowanych jako dzieci z sierocińca) nie założył rodziny, nie myślał o adopcji i nie zrealizował pomysłów Josephine.
marysia
2 tyg. temu
ciekawe, że Previn nie zabrał głosu w sprawie Soon Yi - zaakceptował Allena? czy ma w nosie adoptowaną córkę?
bDJcWoJD
Dev
2 tyg. temu
To JEST wymysł i manipulacja Mii Farrow. Wystarczy się zapoznać z tym, co napisał starszy syn Moses, który był już wtedy dorosły. Kluczowy dowód nr 1: Woody nie miał możliwości w tamtym czasie zostać sam na sam z Dylan, a w domu była masa osób. Kluczowy dowód nr 2: pomieszczenie, o którym mówi Dylan, nie istnieje. To przykład pomieszanych i zafałszowanych (prawdopodobnie celowo przez Mię i jej psiapsióły) wspomnień. Ronan był wtedy małym dzieckiem i NIC nie może pamiętać, po prostu staje po stronie siostry, ale nie ma w tym przypadku racji! Trzeba słuchać tych, którzy te wydarzenia rzeczywiście pamiętają, łącznie z zastraszaniem i manipulowaniem dzieci przez Mię, co dokładnie opisał Moses. Woody nie bez powodu został uniewinniony! I mam nadzieję, że wytoczy proces o zniesławienie. PS. A przynajmniej dwójka adoptowanych dzieci Mii popełniła samobójstwo, to chyba o czymś świadczy...
bDJcWoKf