Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Andrzej Duda wydał oświadczenie ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika: "Wszczynam postępowanie UŁASKAWIENIOWE"

439
Podziel się:

Andrzej Duda ogłosił w czwartek wszczęcie postępowania ułaskawiającego w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Prezydent zaapelował do prokuratora generalnego Adama Bodnara.

Andrzej Duda wydał oświadczenie ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika: "Wszczynam postępowanie UŁASKAWIENIOWE"
Andrzej Duda wydał oświadczenie (FORUM)

20 grudnia 2023 roku Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik usłyszeli prawomocny wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w związku z tzw. aferą gruntową. W czwartek Andrzej Duda, w towarzystwie żon aresztowanych polityków, wystosował przemowę, podczas której ogłosił wszczęcie postępowania ułaskawiającego.

Panie przyszły do mnie, prosząc o rozmowę na temat sytuacji, w jakiej są. [...] Na prośbę pań wszczynam postępowanie ułaskawieniowe. To procedura podjęta w trybie prezydenckim; pierwsze kroki kieruje do Prokuratora Generalnego. Wnioskuję, aby Panowie w trybie natychmiastowym zostali zwolnieni z więzienia. Wierzę, że uspokoi to także niepokoje, które są w naszym państwie - powiedział Andrzej Duda podczas wystąpienia.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił wszczęcie postępowania ułaskawiającego ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika: "Ta sytuacja jest dla mnie trudna"

Prezydent nie omieszkał wspomnieć, że Kamiński jest jego przyjacielem i uważa go za osobę niewinną. Andrzej Duda podkreślił, że uważa swoje pierwsze ułaskawienie za zgodne z prawem.

Ta sytuacja jest dla mnie trudna ze względów prawnych, ale i prywatnych. Mariusz Kamiński jest moim przyjacielem, znam go, jest to człowiek krystalicznie uczciwy. [...] Było to podręcznikowe ułaskawienie, niestety w Sądzie Najwyższym grupa zaangażowanych politycznie sędziów zaczęła podważać kompetencje prezydenckie - dodał.

Podczas przemowy Andrzej Duda zwrócił się bezpośrednio do prokuratora generalnego Adama Bodnara i zaapelował o "szybkie podjęcie decyzji".

Mam nadzieję, że pan prokurator Bodnar pochyli się nad tym wnioskiem szybko i podejmie decyzję zgodną z interesem Polski, najlepiej pojętym - podsumował.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(439)
Doris
4 miesiące temu
To są jakieś jaja!!! Krystalicznie niewinny, buhahaha
Gucia
4 miesiące temu
Ja nie wierzę. Kabaret. Trzeba pomóc bo mają strajk głodowy? A kto pomagał kiedy rodzice dzieci niepełnosorawnych strajkowali w sejmie? Niby chce tonować nastroje ale robi coś zgoła innego.
gbhn
4 miesiące temu
Dobrze, przynajmniej żony już nie będą marzły w zimnym domu .
Magdziax
4 miesiące temu
Czy Adriana można odwołać?
👀👀👀👀👀👀�...
4 miesiące temu
To teraz zapraszam wszystkie żony skazanych i osadzonych do prezydenta. To takie proste żeby ich ułaskawić krystalicznie
Najnowsze komentarze (439)
Ślązaczka
4 miesiące temu
Moj kochany Prezydent jeden jedyny sprawiedliwy.
Gość
4 miesiące temu
Bodnar rusz 4 litery i uwolnić p Kamińskiego i Wąsika.
gość
4 miesiące temu
po co wszczyna ? mógł ułaskawić a nie odgrywać komedie tym bardziej że zony MARZNĄ bo nie ma kto ich ogrzać ale czy takie stare piece grzeją??
XYZ
4 miesiące temu
Przecież Lepper nie umarł za rządów Pis tylko PO. Ogarnijcie się ludzie.
Grzyb
4 miesiące temu
zacytuję żonę uniewinnionego zanim został skazany: stajemy w obronie wolnych mężów!...zatem proszę się rozwieść, wtedy będą wolni. Prezydent nie potrzebny do tego! jaka na kiju, normalnie. Andrju skończył studia prawnicze, ale całe życie chciał być stolarzem, jednak boi się dłuta !!!!!!!!!!!!! Dramat na skalę Netflixa. XD
Lelka
4 miesiące temu
Niebywale, że wyborcy pisu tak dają sobie płuc w twarz. Prezydent o skazancach mówi, że niewinni a elektorat - tak, tak. Nie trybią co się stało z Lepperem czy jak? Zresztą i tak bekna za pegazusa
Polka
4 miesiące temu
To mój prezent
Gość serwisu
4 miesiące temu
Krystalicznie czysty ??? Szczególnie w sprawie A.Leppera.....
nick
4 miesiące temu
A nie ulaskawiajace???
Magda
4 miesiące temu
Andrzej, nie kompromituj się już więcej...
Ula
4 miesiące temu
To moj kochany Prezydent!
Klom
4 miesiące temu
Widac po zonach, ze nie maja prawa glosu w domu ehh szkoda ich
Ghi
4 miesiące temu
Fajnego ma męża Agata . Może być dumna z męża .
Iza
4 miesiące temu
Skąd te kobiety wytrzasnęły te straszne ubrania?
...
Następna strona