Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Żona Macieja Wąsika opowiada Danucie Holeckiej o codzienności bez męża: "W domu jest za zimno, trzeba zrobić cieplej. Ale jak? To zawsze robił on"

1997
Podziel się:

Od kilku dni cała Polska żyje sprawą aresztowania prawomocnie skazanych Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ich życiowe partnerki zgodziły się na rozmowę z Danutą Holecką na antenie TV Republika, którą opatrzono belką "żony więźniów politycznych".

Żona Macieja Wąsika opowiada Danucie Holeckiej o codzienności bez męża: "W domu jest za zimno, trzeba zrobić cieplej. Ale jak? To zawsze robił on"
Roma Wąsik opowiada Danucie Holeckiej o codzienności bez męża (TV Republika, YouTube.com)

Medialna wrzawa wokół aresztowania Mariusza KamińskiegoMacieja Wąsika wciąż nie słabnie. W grudniu politycy zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu, którego, jak twierdzili od początku, nie uznają. Sprawie towarzyszy ogromny chaos prawny, dotyczący nie tylko wątpliwości co do ważności ułaskawienia Andrzeja Dudy z 2015 roku, lecz także zamieszania wokół wygaszenia mandatów obu panów.

Żony Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika udzieliły wspólnego wywiadu

Za Kamińskim i Wąsikiem murem stoją partyjni koledzy z Prawa i Sprawiedliwości, którzy od kilku dni w mediach grzmią o "reżimie Tuska". Do zatrzymania skazanych posłów doszło podczas ich wizyty w Pałacu Prezydenckim, gdzie pojawili się na zaproszenie Andrzeja Dudy. Panowie najwyraźniej traktowali gościnność prezydenta jako swoisty "azyl", jednak ich plan ostatecznie się nie powiódł.

W efekcie prawa strona sceny politycznej okrzyknęła Kamińskiego i Wąsika "więźniami politycznymi" i podobną narrację przyjęto w programach nadawanych na antenie TV Republika. Na tym jednak nie koniec, bo na rozmowę z Danutą Holecką zgodziły się żony skazanych, Barbara Kamińska i Roma Wąsik. One również nie zgadzają się z aresztowaniem, a wywiad z nimi opatrzono belką: "żony więźniów politycznych".

To są igrzyska, w których publiczność będzie decydowała o życiu i śmierci - mówiła druga z pań.

Na antenie obie panie odniosły się m.in. do wieści o rozpoczęciu przez ich mężów strajku głodowego.

Mąż także rozpoczął głodówkę. Powiedział, że czuje, że tak musi i tak trzeba. Ciężko jest patrzeć na męża - relacjonowała smutno Roma Wąsik.

Mąż jest twardy i niezłomny. Jeśli chodzi o głodówkę, podjął tę decyzję w sposób racjonalny. Zobaczyłam go. Patrzę jako żona, więc serce mnie ściska. Powiedział mi, że jeżeli mogę, to żebym tutaj przyszła. Prosił też, aby pozdrowić ludzi, którzy dobrze życzą Polsce - przekazała z kolei Barbara Kamińska.

Żony Kamińskiego i Wąsika w TV Republika. Padły zaskakujące słowa

Podczas dyskusji przewinął się też wątek codzienności żon Kamińskiego i Wąsika bez mężów. Pierwsza z pań stwierdziła, że czuje się, jakby kazano jej urządzać sobie życie od nowa. Ponownie zapewniła, że wierzy w niewinność ukochanego.

Ja się czuję, jakbym miała urządzać życie na nowo bez męża - zaczęła. My bardzo pielęgnujemy nasz dom i zarówno my, jak i nasze dzieci mamy się w nim czuć bezpiecznie. Nagle wyrwano mi mojego męża i ja nie wiem, czy mój mąż będzie tam dwa lata. Za to, że ścigał korupcję i jest niewinny. Zakładaliśmy z mężem, że mogą być różne sytuacje. Pomimo tego, że mąż starał się chronić mnie jako żonę, to myślałam, że nie odważą się na coś takiego. Jest posłem. Jeżeli odważyli się podnieść rękę na posła, to jest coś niewyobrażalnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wąsik i Kamiński w więzieniu. Polityk PiS boi się o ich bezpieczeństwo

Wspomnijmy, że w środowej decyzja Izby Pracy Sądu Najwyższego mandat poselski Mariusza Kamińskiego został wygaszony, co opublikowano już w Monitorze Polskim. Jego żona do sprawy się nie odnosi, ma za to żal do policji.

Ja taki ludzki żal mam. Nie oskarżam funkcjonariuszy, wiem, że mają swoje rodziny, jakieś interesy. Ale jedni robią to z uwagi na strach, inni z przekonania, a jeszcze inni w ramach jakiegoś interesu, jaki mają. Ale mam taki żal, że mój mąż i Maciek, oni przez te cztery lata zrobili bardzo dużo dla polskiej policji. Nie zawiedli w sytuacjach próby. Mój mąż dawał poczucie, tak mi nasz przyjaciel przekazał, bezpieczeństwa dla rodzin, które wiedziały, że pieniądze, które oddajemy państwu, nie zostaną rozkradzione. Dlatego ta nadgorliwość policjantów mnie zabolała.

Ze sporym zaskoczeniem przyjęto z kolei wypowiedź Romy Wąsik, która opisała codzienność bez męża następująco:

Nie spodziewałam się tego, że zastanę taką rzeczywistość. Jak ja wstałam rano, tak, jakby mi zabrali męża w takim dosłownym znaczeniu. Wszystko stoi, kubek z herbaty, kluczyki, które gdzieś rzucił. I takie prozaiczne rzeczy - jest za zimno, trzeba zrobić cieplej. Ale jak? To zawsze robił on - mówiła z żalem. Wie Pani redaktor, ja dzisiaj jak do niego przyszłam, to się zapytałam, jak mam zwiększyć temperaturę na tym urządzeniu, żeby zrobiło się odrobinę cieplej. Wytłumaczył mi.

Danuta Holecka cierpliwie przytakiwała relacjom żon Kamińskiego i Wąsika, a na koniec, ze zbolałą miną, życzyła im i ich bliskim dużo siły w nadchodzącym czasie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1997)
Kasia
5 miesięcy temu
Lepper tez miał rodzinę
Sencha
5 miesięcy temu
Normalnie przełykam łzy, jak to czytam. Można było nie fałszować dokumentów i nie być na bakier z prawem, nie byłoby płaczu.
Yhy
5 miesięcy temu
Nie, nie damy się na to nabrać. Powiedz to rodzinie byłego ministra rolnictwa albo zaszczutym przez ostatnich 8 lat dzieciom i ich rodzinom. Wiezienie to jedyne na co zasługują ci dwaj osobnicy.
Arow
5 miesięcy temu
Może trzeba było być porządnym człowiekiem?
Tola
5 miesięcy temu
🤡 a głodòwka niektórym to chyba na zdrowie wyjdzie 😄
Najnowsze komentarze (1997)
Emma
5 miesięcy temu
ZENADA…
Emma
5 miesięcy temu
HIPOKRYTKA ….
Półtora gości...
5 miesięcy temu
Żono Macieja Wąsika ! Jak jest zima to musi być zimno. No!
hipokryzyja
5 miesięcy temu
"Kubek z herbaty"....mam nadziję, że to literówka..... Romualda (nie Roma) ma dwa doktoraty i to z chemii/biochemii i płacze w mediach, że nie potrafi obsłużyć nowoczesnego pieca gazowego......Czemu służy ten kiepski teatrzyk....? P r a w a c j a nigdy dla nikogo nie ma krzty współczucia i zrozumienia ale jak u nich coś idzie nie tak to wielkie larum. Czas wziąć odpowiedzialnośc za swoje czyny nieskazitelni pobożnisie....
DAGA
5 miesięcy temu
TYCH DWOCH POWINNO SIEDZIEC 15 LAT A NIE 2!!! SKANDAL, ŻE PREZYDENT POLSKI CHRONI PRZESTEPCOW, KTORZY ZNISZCZYLI ŻYCIE, ZDROWIE INNYM LUDZIOM, KTÓRZY ZASTRASZALI, MANIPULOWALI, NĘKALI, GROZILI, WMAWIALI, OSZUKIWALI DLA WLASNYCH INTERESÓW ORAZ JEDNEJ PARTII. ZOSTALI SKAZANI PRAWOMOCNYM WYROKIEM!! DWA LATA TO JEST NIC, WIELU LUDZI PRZEZ NICH STRACILO ŻYCIE!! JAK MOŻNA ICH NAZYWAĆ WIĘŹNIAMI POLITYCZNYMI??!! KOLEJNA PARTYJNA MANIPULACJA, TAK JAK WYKORZYSTYWANO KATASTROFE SMOLEŃSKĄ DO WŁASNYCH PARTYJNYCH CELÓW. PIS TO ZŁO I WIELU LUDZI POWIAZANYCH Z TA PARTIĄ POWINNO SIEDZIEĆ ZA OKRADANIE POLSKI, ZA KŁAMSTWA, OSZUSTWA. WSPÓŁCZUJĘ LUDZIOM, KTÓRZY IM WIERZĄ, CHODZĄ NA PSEUDO DEMONSTRACJE, WPŁACAJĄ PIENIĄDZE NA ZBIÓRKĘ TYCH DWÓCH PRZESTĘPCÓW MILIONERÓW, A SAMI SĄ BIEDNI I ŻYJĄ Z ZASIŁKÓW LUB OD 1-GO DO 1-GO.
To nie jest ż...
5 miesięcy temu
To dopiero początek tego co będzie się działo Tusk posunie się tak daleko żeufxie wyjdą na ulice a policja nie będzie w stanie ich powstrzymać
1112
5 miesięcy temu
Bezczelność nie zna granic Na co oni i one liczą Na wyrozumiałość czy litość A te żoneczki to chyba o swoje posadki się obawiają bo mogą je stracić. Może i za te panie się wezmą nowi rządzący Jakim prawem z takimi umiejętnościami i za taką dużą kasę piastują te stanowiska Nadzieja w NOWYM UCZCIWYM RZĄDZIE Dużo zdrowia i pomyślności dla pana Marszałka i pana Premiera
Jola
5 miesięcy temu
Pani kierowniczko, jak jest zima, to musi być zimno. Dwie wielce pokrzywdzone paniusie. Wasi mężowie są prawomocnie skazani, więc siedzą...tak, jak inni przestępcy. I o co tyle krzyku?
Myśli i oceni...
5 miesięcy temu
Oj bidulka na wysokim stanowisku utworzonym specjalnie dla Niej, nie potrafi znaleźć w Internecie instrukcji obsługi pieca gazowego lub po prostu wymyślić, że trzeba na wyświetlaczu ustawić wyższą temperaturę :-) bo przecież Pani w piecu węglowym nie pali ....
Tom
5 miesięcy temu
Jak kobiety domagaly sie swoich praw ,rozganiano ich .Dlaczego nie rozganiano PIS-owcw 11 stycznia .Ci dwaj maja to na co sobie zapracowali.Nie powinno byc dla nich litosci
Tom
5 miesięcy temu
Jak kobiety domagaly sie swoich praw ,rozganiano ich .Dlaczego nie rozganiano PIS-owcw 11 stycznia .Ci dwaj maja to na co sobie zapracowali.Nie powinno byc dla nich litosci
pop
5 miesięcy temu
Kamiński osadzony jest w Radomiu, bo tam jest oddział leczenia uzależnień. Delirium to nie jest stan zagrażający zyciu, ale rzeczywiście zazwyczaj organizm pozbawiony alkoholu wtedy nie przyjmuje pokarmu.
Ela
5 miesięcy temu
A czy Kamiński i Wąsik mają rodzinę?Oni wrócą a inni już nigdy.A jak zrobiono kobietę,która płakała prosiła pana Kaminskiego-bez echa!
Koala
5 miesięcy temu
Ta pani nie ma nawet kwalifikacji na portiera w GIS a jest tam dyrektorem
...
Następna strona