Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
Droppa
|
aktualizacja

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik ZATRZYMANI w Pałacu Prezydenckim!

924
Podziel się:

Po całodniowym ukrywaniu się w Pałacu Prezydenckim prawomocnie skazani Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik z PiS-u zostali w końcu zatrzymani przez policję. To niebywały precedens na skalę kraju.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik ZATRZYMANI w Pałacu Prezydenckim!
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zatrzymani (fot. East News, fot. TVN24)

Cała Polska śledziła dziś z zapartym tchem kanały newsowe, zastanawiając się, co dalej wydarzy się w sprawie Mariusza KamińskiegoMacieja Wąsika. Policy zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Wydano na nich nakaz zatrzymania, a ci wybrali się w odwiedziny do Andrzeja Dudy, traktując Pałac Prezydencki jako swego rodzaju "azyl". Jakby nie patrzeć, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Niestety ich strategia zawiodła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Polacy podzieleni

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zatrzymani

Mimo usilnych starań i zwołania nawet małej konferencji prasowej Wąsik i Kamiński nie zdołali ostatecznie uniknąć spotkania z policją. Skazani zostali zatrzymani w Pałacu Prezydenckim. Budynek opuścili, siedząc już na tylnych miejscach radiowozów około godziny 19:30 we wtorek.

We wtorkowej rozmowie z TVN24 szefowie Biura Ochrony Rządu potwierdzili, że wyłączną kompetencję do wydania polecenia komendantowi Służby Ochrony Państwa w sprawie przekazania policjantom Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w takiej sytuacji miał minister spraw wewnętrznych i administracji. Jak więc widać po nagraniach z Krakowskiego Przedmieścia, pełniący tę funkcję Marcin Kierwiński taką właśnie decyzję podjął.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(924)
Dlaczego?
6 miesięcy temu
Dlaczego wszystkim posłom i senatorom, nad którymi wiszą oskarżenia i sprawy karne nie uchyla się immunitetów? Jest parę takich nazwisk w obecnym rządzie - w sejmie i senacie. Gdzie ta bezstronnosć i sprawiedliwość?
Natka
6 miesięcy temu
No cyrk!
Ania z Lublin...
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze! Miejsce dla przestepcow jest w wiezieniu, nie w sejmie.
antyPISda
6 miesięcy temu
Brawo 👏
Gosia
6 miesięcy temu
Ludzie sami sobie tych narcyzów wybraliście...ludzie na ulicy boją się już własnego zdania wypowiadać bo boją się konsekwencji a tu niby taka nowoczesność i wolnosc słowa przyszła....
Najnowsze komentarze (924)
Gość
6 miesięcy temu
Państwo policyjne !!!!!!
A.Lepper
6 miesięcy temu
Jak bardzo są krystaliczni obaj panowie ..! To ja tylko nakreśle jak bardzo kapie im krew z tych białych rękawiczek w których został sprzątnięty Andrzej Lepper ..niewiele z was pewnie wie że przekazał dokumenty obciążające dwóm swoim prawnikom i dwa tygodnie przed swoją śmiercią umiera prawniczka później Andrzej Lepper a na sam koniec w dziwnych okolicznościach za parę dni ma atak serca drugi prawnik czy to fala nieszczęść dziwny przypadek czy banda przestępców powinni siedzieć!!! I te słodkie pieprzenie andrzeja dudy miłościwie panującego to hańba ....tacy są krystalicznie przyjaciele!!!
arseniusz lip...
6 miesięcy temu
Flip i Flap
pandeush
6 miesięcy temu
Ty a dzie mój komentarz? Laczego mnie prześladujesz? Com złego ucznił ci panie?
Ftopa
6 miesięcy temu
9 czerwca 2009 prezydent Lech Kaczyński ułaskawił Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego. Adam S. został uprzednio skazany za wyłudzenie z PFRON 120 tys. zł na karę roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny oraz 120 tys. zł naprawienia wyrządzonej szkody[19].
Kobieta
6 miesięcy temu
Gang Olsena. !! Jak to wszystko miało być pięknie według Tuska po wyborach, jest chaos i chyba będzie jeszcze gorzej.tylko kłótnie przepychanki. Wszystkie Warchoły dobrały się do koryta i szaleją.
nick
6 miesięcy temu
Chaos. O ile rozumiem polskie przepisy 🤔, ułaskawienie prezydenckie jest aktem ostatecznym, nie ma procedury odwoławczej, sanacyjnej (np. gdyby data ułaskawienia była wcześniejsza niż data uprawomocnienia się wyroku skazującego I instancji, omyłkowo określona) ? Poza tym linia wykładni przyjęta przez organ ułaskawiający została oparta na poglądach części doktryny prawnej (wskazuje się np. wcześniejsze prace prof. Waltosia). Potrzeba w Polsce poważnej, spokojnej rozmowy, wymiany argumentów.🤗 Konstytucyjna zasada demokratycznego państwa prawnego zakłada współpracę różnych organów i wzajemne poszanowanie kompetencji. Czy dziś nie stać nas na to?
olo
6 miesięcy temu
Bravo! Teraz kolej na nastepnych. Ziobro szykuj się.
alimen
6 miesięcy temu
MAM ROK DO ODSIATKI ZA ALIMENTY -TO TEŻ JESTEM WIĘŻNIEM POLITYCZNYM?
DZIELNICOWY
6 miesięcy temu
MARIUSZEK-- POLICJA WCZORAJ WZIEŁA ODWET ZA SZARGANIE ICH DOBREGO IMIENIA I ROBIENIA Z NICH CIECI POD DOMEM KACZYŃSKIEGO ZROBIŁEŚ Z NICH KRAWĘŻNIKÓW DO OBSTAWY PREZESA WIDZIAŁEM WCZORAJ W ICH OCZACH WIELKĄ SATYSFAKCJĘ
Mg1
6 miesięcy temu
Policja ich wiezie toyota RAV4 4 na LETNICH oponach??! Przy -10??!
gisc
6 miesięcy temu
za tuska bedziemy druga bialorusia/landem niemieckim
Fiona
6 miesięcy temu
Niestety miałam do czynienia z sądami, prawnikami, adwokatami. Wspominam to jako nieprzyjemne doświadczenie. Czy tylko ja mam wrażenie, że sędziowie, prawo i prawnicy to nie jest jakaś sprawiedliwa, stała i pewna sprawa? To jakieś widzimisię, jednemu się widzi, innemu nie, jakiś mega czynnik ludzki i w związku z tym raz prawo jest interpretowane tak, innym inaczej, wręcz przeciwnie. Jakby to nastrój ludzi miał wpływ na to jak osądzone będą czyny człowieka. Dla mnie jest to przerażające i nie wierzę w sprawiedliwość sądów, raczej w nastroje sędziów i swobodną interpretację przepisów prawa.
Iwo
6 miesięcy temu
Dlaczego nie siedzi Giertych,Grodzki Tusk?Ano dlatego że za PIS była DEMOKRACJA,a teraz Koalicja buduje w Polsce putinowski reżim!!! To koniec wolności słowa,i wolności osobistej.jesli weszli bez nakazu do pałacu prezydenckiego ,to za chwilę wejdą do każdego polskiego domu kiedy zechcą A barany ciesza się że zamknęli posłów którzy dostali mandaty wyborców.A to dopiero początek.
...
Następna strona