Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Andrzej Grabowski wspomina Ryszarda Kotysa: "Człowiek legenda, aktor legenda"

52
Podziel się:

Zmarłego ze środy na czwartek serialowego Paździocha pożegnały również koleżanki z planu serialu "Świat według Kiepskich": Joanna Kurowska i Hanna Śleszyńska. "Rysiu był odwrotnością swojej postaci" - wyjawiła Kurowska.

Andrzej Grabowski wspomina Ryszarda Kotysa: "Człowiek legenda, aktor legenda"
Gwiazdy "Świata według Kiepskich" żegnają Ryszarda Kotysa (Instagram)

W czwartek dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci uznanego aktora, Ryszarda Kotysa. Marian Paździoch ze Świata według Kiepskich przegrał walkę z ciężką chorobą. Odszedł w wieku 88 lat, zaledwie trzy miesiące po śmierci Dariusza Gnatowskiego, wcielającego się w rolę Arnolda Boczka.

Odejście gwiazdy kultowego tasiemca wywołało ogromny żal wielu znajomych z branży. Smutna wiadomość dotarła do Andrzeja Grabowskiego, gdy był na planie. W rozmowie z Polsat News przyznał, że śmierć Kotysa jest dla niego sporym ciosem.

Zobacz także: Krystyna Feldman - od śmierci aktorki minęło 10 lat

Dwa, trzy miesiące temu usłyszeliśmy smutną wiadomość o Darku Gnatowskim, dzisiaj usłyszeliśmy smutną wiadomość o Ryśku Kotysie, kiedyś usłyszeliśmy o babce, czyli o Krysi Feldman. I tak będziemy słyszeć coraz częściej. Czarna seria, nie tylko dotycząca "Świata według Kiepskich", dotycząca całego świata - powiedział.

Rysiek - człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd. To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności.

Żal, żal, żal. Nic więcej powiedzieć nie mogę, no bo cóż więcej można powiedzieć? Jeszcze trzy lata temu nikt by nie powiedział, że Rysiek ma 85 lat - wspomniał Grabowski. Rewelacyjnie wyglądał, rewelacyjnie się ruszał, z rewelacyjnym umysłem, wszystko to, co cechuje zdrowego i w pełni sił mężczyznę i aktora.

Joanna Kurowska jest kolejną gwiazdą Świata według Kiepskich, która pożegnała Ryszarda Kotysa, publikując poruszający post na Instagramie. Wcielająca się w rolę Krystyny Kozłowskiej aktorka wyjawiła, że w życiu prywatnym Kotys był kompletnym przeciwieństwem serialowego Paździocha.

Był taką jasną postacią. Nauczył mnie szybkiej puenty, inteligentnej riposty i tego, aby siedzieć cicho, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Bo Rysiu przeważnie milczał... ale za to jak pięknie milczał. A jak już się odezwał, to słowa spadały tam, gdzie chciał. Ach jakiż on był błyskotliwy. Wszyscy znają go z ekranu, z ostatniej roli Paździocha, i można by przypuszczać że był "Paździochowaty", bo ludzie kojarzą aktora z Jego rolą. Nic z tego. Rysiu był odwrotnością swojej postaci. I dlatego była to kreacja.

Również Hanna Śleszyńska, nowy nabytek Świata według Kiepskich, opublikowała na swoim profilu instagramowym wpis poświęcony koledze.

Odszedł wyśmienity aktor, Pan Ryszard Kotys. Tym bardziej mi smutno, że niedawno dołączyłam do obsady kultowego serialu "Świat według kiepskich". Bardzo, bardzo żal...

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(52)
Ania
12 miesięcy temu
To już po Kiepskich. Bez Boczka i Pażdziocha to po serialu. Nikt ich nie zastąpi.
Pancia
12 miesięcy temu
Boże nie wierzę aż się popłakałam spoczywaj w pokoju.....
........
12 miesięcy temu
Smutne
Gosc
12 miesięcy temu
Helena bez Mariana. Co ona biedna zrobi, na kim będzie się wyżywac??? To już chyba koniec Kiepskich...
Ewa
12 miesięcy temu
Przejęłam się śmiercią Pana Gnatowskiego teraz Pana Kotysa ostatnio tak cierpiałam po śmierci Pana Bińczyckiego, Pawlika,Kolbergera i Pani Kownackiej. Kto nam zostaje nawet nie staram się zapamiętać nazwisk obecnych "artystów"ani tytułów tych słabych serialików i filmików na które szkoda czasu i uwagi.
Najnowsze komentarze (52)
Smutek
12 miesięcy temu
Wspaniały aktor.Tak jak napisali przedmówcy: bez niego i Boczka Kiepskim nie pozostaje nic innego, jak zakończyć serial.Oczywiście z ogromnym szacunkiem dla pozostałych wybitnych aktorów: p.Grabowskiego, p.Kipiel-Sztuki, p.Pałys, p.Żukowskiego!
Aaa
12 miesięcy temu
Uwielbiam Paździocha!
Kaiika
12 miesięcy temu
Żegnaj. Stworzyłeś niesamowita postać, która nigdy nie zapomnimy. Byłeś małym wielkim aktorem. Niech ci ziemiaa lekką będzie 😿😿😿😿
Jerzy
12 miesięcy temu
ODPOCZYWAJ W POKOJU
J34
12 miesięcy temu
Za dużo ważnych i dobrych aktorow odeszło, serial się już nie odrodzi, a jeszcze teraz słyszę, że w kiepskich ma grać niejaki Czajka, bo cienko przedzie, przecież ten facet jest bez talentu, a na koniec stał się os, ustem robiąc interes na śmierci matki
Hamburg
12 miesięcy temu
Zegnaj Mistrzu. Spieszmy sie kochac ludzi bo tak szybko odchodza... Wyrazy wspolczucia dla rodziny.
Fah
12 miesięcy temu
Bardzo dobry aktior, swietnie gral te 150 rol w Kiepskich Tez niezapomniany
Gość
12 miesięcy temu
Jak na swój wiek 88 lat, to pięknie wcielał się w role.
Monika.
12 miesięcy temu
Wybitny aktor.chodz będzie kojarzony,z rolą Mariana Paździocha,to zagrał wiele wspaniałych ról.Niech spoczywa w spokoju.😭😭😭
An865c
12 miesięcy temu
Non omnis morial. Niewszystek umrę zostanę zapamiętane.
An865
12 miesięcy temu
I i zbudowałem pomnik. Non omnis morjal
KPK
12 miesięcy temu
Wielka szkoda i wielka strata. Nikt ich już nie zastąpi. Więc Ferdynand z Haliną powinni wyjechać na wieś do swoich kuzynów, zostawić toaletę publiczno-prywatną i zamienić na sławojkę za stodołą. Troszkę zmiany i serial dalej się kręci. Prośba do producenta, dajcie ludziom trochę radości i uśmiechu. A tych co odeszli będziemy długo pamiętać.
Momo
12 miesięcy temu
Pamiętacie? Rozmowa kontrolowana. ROZMOWA KONTROLOWANA!
Qqqq
12 miesięcy temu
Jak powiedział paździoch "po śmierci zażądam adwokata"
Oferty dla Ciebie