Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Angelina Jolie będzie pomagać Ukraińcom w obliczu wojny z Rosją: "Chcę bronić PODSTAWOWYCH PRAW CZŁOWIEKA"

Podziel się:

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęła się inwazja Rosji na tereny Ukrainy, w której wciąż giną niewinni ludzie. W sprawę postanowiła zaangażować się Angelina Jolie, która chce pomagać osobom opuszczającym kraj w celu znalezienia schronienia. "Modlę się za Was" - pisze aktorka.

Angelina Jolie będzie pomagać Ukraińcom w obliczu wojny z Rosją: "Chcę bronić PODSTAWOWYCH PRAW CZŁOWIEKA"
Angelina Jolie chce nieść pomoc Ukraińcom (Getty Images, East News)

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęła się rosyjska inwazja na tereny Ukrainy. Wymiana ciosów wciąż trwa, a media obiegają kolejne informacje o ofiarach polityki prezydenta Rosji. Od czwartku na terenie kraju trwa stan wojenny, a Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z agresorem.

Rosyjska agresja wobec Ukrainy martwi nie tylko "zwykłych" ludzi - głos zabierają znane osobistości ze świata show biznesu. O ataku na Ukrainę piszą Weronika Marczuk oraz zwyciężczynie Konkursu Piosenki Eurowizji Rusłana i Jamala. Druga z wymienionych przebywała z dziećmi w Kijowie w czasie operacji militarnej Putina i zaapelowała, aby świat nie odwracał wzroku od sytuacji w jej kraju.

Zobacz także: Jamala prosi o wsparcie po ataku Rosji na Ukrainę

W związku z wojną na Ukrainie wielu obywateli już opuściło kraj, lecz przez to zostało bez dachu nad głową. W pomoc humanitarną angażują się kolejne jednostki, których celem jest nieść pomoc ludziom dotkniętym wojną. Okazuje się, że wspomagać Ukraińców w czasie kryzysu chce także Angelina Jolie, która już wiele razy angażowała się w akcje charytatywne.

Na instagramowym profilu gwiazdy pojawiło się krótkie oświadczenie, w którym gwiazda poinformowała, że będzie wspierać osoby dotknięte wojną w ramach UNHCR. Celem jest pomoc i zapewnienie schronienia Ukraińcom, którzy opuścili kraj z powodu rosyjskiej agresji i strachu o siebie oraz najbliższych. Sprawa jest wyjątkowo ważna i nawet sama Jolie podkreśla, że mowa o podstawowych prawach człowieka.

Tak jak wielu z Was, ja także modlę się za Ukraińców. Ja i moi koledzy związani z UNHCR skupiamy się na niesieniu pomocy i zapewnieniu podstawowych praw człowieka uchodźcom, którzy musieli opuścić swój kraj. Widzieliśmy już raporty na temat ofiar i osób, które uciekały z własnych domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co się dalej wydarzy, ale to bardzo ważny moment zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i z perspektywy prawa międzynarodowego - czytamy.

Oświadczenie wydano też z ramienia UNHCR, które przyjmuje wpłaty na rzecz pomocy humanitarnej i już niesie pomoc obywatelom Ukrainy pozostającym bez dachu nad głową powodu wojny.

Działamy na terenie Ukrainy i państw ościennych, aby nieść pomoc wszystkim, którzy tego potrzebują. Konsekwencje humanitarne dla cywili będą druzgocące. Wojna nie ma zwycięzców, ale odbierze życie wielu niewinnym osobom - podkreślono.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl