Trwa ładowanie...
Przejdź na
Merlot
Merlot
|
aktualizacja

Anita Lipnicka mówi, co myśli o dostępie do EUTANAZJI: "Mój dziadek odebrał sobie życie i wiem dlaczego"

170
Podziel się:

Anita Lipnicka zabrała głos w sprawie dostępu do eutanazji. Piosenkarka przytoczyła prywatną tragiczną historię, która wpłynęła na jej poglądy: "Mogłoby to przebiec w inny sposób, gdyby miał prawo odejść na swoich zasadach".

Anita Lipnicka mówi, co myśli o dostępie do EUTANAZJI: "Mój dziadek odebrał sobie życie i wiem dlaczego"
Anita Lipnicka ujawnia swoje stanowisko ws. dostępu do eutanazji (AKPA)

W najnowszym wywiadzie Anita Lipnicka zabrała głos w sprawie dostępu do eutanazji. Okazuje się, że piosenkarka ma w tym temacie konkretne zdanie i jest za jej zalegalizowaniem. Wiąże się to z tragiczną historią, która wydarzyła się w rodzinie wokalistki.

Jestem za tym, żeby człowiek, który chce odejść, mógł to zrobić w cywilizowany sposób pod kontrolą lekarzy. To wynika z mojego osobistego doświadczenia: mój dziadek odebrał sobie życie i wiem doskonale, dlaczego to zrobił - powiedziała w rozmowie z dziennikarką tygodnika "Wprost".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Jabłczyńska o "Pandora Gate" i umowie o zachowaniu poufności. "To jest coś fatalnego. Oceniam ten film negatywnie"

Anita Lipnicka ujawnia swoje stanowisko w sprawie dostępu do eutanazji

Zdaniem Lipnickiej samobójstwo dziadka wynikało z chęci "odejścia na własnych warunkach". Jak twierdzi Anita, mężczyzna nie chciał być "obciążeniem" dla bliskich.

Absolutnie nie był to przejaw jego słabości czy potrzeba ucieczki, tylko akt ogromnej siły i hartu ducha; chciał po prostu odejść na własnych warunkach, przewidując, że będzie obciążeniem dla rodziny, swojej żony. Był człowiekiem dumnym, przytomnym i sprawnym przez całe życie. Godność mu nie pozwalała na to, żeby nie chodzić, żeby nie móc pójść na spacer, zejść ani wejść na drugie piętro do własnego mieszkania. Szereg czynników spowodował, że postanowił, co postanowił - dodała.

Anita Lipnicka jest za zalegalizowaniem eutanazji. Ma to związek z rodzinną tragedią

Piosenkarka uważa, że gdyby eutanazja była wtedy dostępna, jej dziadek mógłby odejść na własnych warunkach, pożegnać się z rodziną, a nie trzymać wszystko w tajemnicy.

Jest mi żal, że musiał się tak męczyć, być samotny w tej decyzji, nie mógł się nią podzielić, na pewno męczył się z tym bardzo, było to dla niego niewyobrażalnie trudne, a wydaje mi się, że mogłoby to przebiec w inny sposób, gdyby miał prawo odejść na swoich zasadach - podsumowała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(170)
Kulka
7 miesięcy temu
Wiele osób w chorobach nowotworowych, gdzie bywa ból nie do zniesienia nie chce żyć i powinno to być dozwolone. Psa jak cierpi można uspac a człowiek ma się męczyć.
Opal
7 miesięcy temu
Jestem za.jak najbardziej. Mozna sobie zmienic plec ale nie można decydowac o tym czy chcemy zyc w chorobie i bólu.cos poszło nie tak
Leonidas
7 miesięcy temu
Teraz czekamy na opinie Blanki Lipińskiej, Klaudii El Dursi, Zofii Zborowskiej, Sylwii Bomby, Karoliny Derpieńskiej i oczywiście Kingi Rusin.
znam sytuacje
7 miesięcy temu
Jeżeli ktoś jest śmiertelnie chory i wie od lekarzy, że już nie ma dla niego ratunku, a przed nim tylko coraz większy ból i cierpienie, że zostało mu kilka tygodni życia i będzie coraz bardziej go bolało, nie będzie mógł sam wstawać, iść do ubikacji, to dlaczego nie dać mu wyboru? Sa osoby bez szans na opiekę w takiej sytuacji, nie mają bliskich chętnych podjąć takie wyzwanie, po co mają byc wożeni gdzieś do hospicjum, żeby umierać w bólu gdzieś w samotności? Ja jestem za możliwością wyboru w takiej tragicznej sytuacji jak zostało kilka tygodni życia w coraz większym cierpieniu.
Fiona
7 miesięcy temu
Kiedyś ktoś nazwał współczesne czasy cywilizacją śmierci. To prawda.
Najnowsze komentarze (170)
Okrutnica
7 miesięcy temu
Przeciwni eutanazji są tylko ludzie, którzy nie musieli bezsilnie patrzeć na cierpienie ukochanego człowieka.
Gdy CD CB
7 miesięcy temu
To było do przewidzenia że zaraz się zacznie eutanazja,aborcja bo to jest teraz najważniejsze zabijanie no ale oczywiście z godnością !
piechotądolat...
7 miesięcy temu
Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do godnego życia i do godnej śmierci. Godnymi nie są życie i umieranie w permanentnym, wyniszczającym, upokarzającym do granic bólu.
kika
7 miesięcy temu
to jest tylko 1 faza, a jak się ludzie z tym oswoją, to przyjdą kolejne, jeszcze gorsze. będziesz tylko stary a już będzie presja ze społeczenstwa, że masz się zabić
Gość
7 miesięcy temu
Stop eutanazji, nasi rodzice podcierali nam. ciężko dla nas pracowali, nie są do likwidacji
Gość
7 miesięcy temu
Starszy człowiek ma takie samo prawo do życia jak młody. Nie odczłowieczajcie starszych.
Bobo
7 miesięcy temu
Pożegnałem nie dawno bardzo mi bliskie osoby umierające długo i w bólu i zaskoczone końcem Żadna z nich nie chciała szybkiej śmierci Wszyscy cieszyli się każdą chwilą życia
inna
7 miesięcy temu
Uważam, że każdy ma prawo decydować. To jego życie.
Rufa
7 miesięcy temu
Lipnicka a gdzie Twój honor.Opuścić człowieka w chorobie i powiedzieć ,że sam tak chciaĺ
Nick
7 miesięcy temu
Wszystko fajnie. Założenie jest jak zwykle szlachetne, że to osoba chora, cierpiąca ma decydować o eutanazji. Jak łatwo się domyślić, wielu kochających krewnych, nierzadko czekających na majątek po zmarłym starałoby się wpłynąć na "samodzielną" decyzję cierpiącego. Temat jest bardzo trudny i nie ma dobrego rozwiązania
Ghjjf
7 miesięcy temu
Widocznie od nich rodzina to ten typ co każdy sobie rzepkę skrobie. Eutanazja nie powinna być tak łatwo dostępna bo czasami ludzie są w bardzo złym stanie psychicznym i może im się wydawać, że nie ma rozwiązania ich problemów i mogą zbyt pochopnie poddać się eutanazji mając np. ciężką depresję lub zaburzenia osobowości.
Dorota
7 miesięcy temu
A pani DEKALOG zna? 5 nie zabijaj!! Chorzy na nowotwory, dzisiaj chorują ale ból łagodzą śr p bólowe.Widziałam dużo, sama przez to przeszłam.
Pola
7 miesięcy temu
Jestem ZA, kto był w ZOL, ten wie ! Nie chcę leżeć i robić pod siebie ! Chce odejść z godnością, tak jak piesek lub kotek !
Asia
7 miesięcy temu
W Holandii eutanazja wyrwała się spod kontroli, bywa, ze rodziny walczą o życie swoich bliskich, bo system chce ich uśmiercić.
...
Następna strona