Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|

Anna Dereszowska w ogniu krytyki po wizycie w schronisku, nazywanym "drugimi Radysami": "Miejsce KAŹNI I CIERPIENIA wielu zwierząt"

162
Podziel się:

Po tym, jak Anna Dereszowska wraz z producentem karmy pochwaliła się wizytą w schronisku w Bystrym koło Giżycka, w komentarzach zawrzało. "Została pani wciągnięta w brudną grę" - piszą fani, zarzucając aktorce brak znajomości warunków, w jakich naprawdę żyją tam zwierzęta.

Anna Dereszowska w ogniu krytyki po wizycie w schronisku, nazywanym "drugimi Radysami": "Miejsce KAŹNI I CIERPIENIA wielu zwierząt"
Anna Dereszowska o wizycie w schronisku dla zwierząt w Bystrym (Instagram)
bEIZMBvV

Anna Dereszowska ostatnio sporo czasu spędza na Mazurach, gdzie buduje dla siebie wymarzony dom. Już wkrótce gwiazda powita na świecie swoją trzecią pociechę.

Aktorka udała się do położonego nieopodal Giżycka schroniska dla zwierząt w Bystrym, by wraz z jednym z producentów przekazać zwierzakom zapas karmy.

bEIZMBvX

Odwiedziliśmy Schronisko dla psów w Bystrym pod Giżyckiem. Miejsce prowadzą wspaniali ludzie, którzy swoim stu pięćdziesięciu podopiecznym poświęcają ogrom serca, czułości, uwagi i czasu. Na stories znajdziecie parę zdjęć czekających na nowy dom psiaków, o których więcej możecie dowiedzieć się na Facebook’u "Schronisko Bystry pieski do adopcji" - napisała pod zdjęciem, na którym pozuje z puszką karmy.

Zobacz także: Byliśmy w schronisku w Radysach! "To był koszmar zwierząt"

Pod jej wpisem natychmiast pojawiły się niepokojące komentarze. Niektóre z nich były opatrzone drastycznymi zdjęciami zwierząt. Fani aktorki zwrócili jej uwagę, że to miejsce cieszy się "złą sławą", a nad właścicielami ciążą "zarzuty prokuratorskie". Przytaczamy jedynie niektóre z wypowiedzi:

bEIZMBwd

"Najlepsze schronisko z zarzutami prokuratorskimi dla właściciela, w którym został zawieszony wolontariat. A była też pani w drugim budynku (docelowej rzeźni), którą posiada ten właściciel? Tam, gdzie faktycznie pieski są docelowo trzymane? Czy tylko na tej śmiesznej wystawce, w której znajdują się te same psy od kilku lat? Drugi budynek znajduje się w innej wiosce i jest tak dobrze schowany, że praktycznie nikt o nim nie wie".

"Pojechała Pani do jednego z najgorszych schronisk w Polsce gdzie przez 20 lat nie było adopcji, bo nawet jak ktoś swego psa szukał to był zbywany. Psy siedziały do śmierci, bo schronisko dostawało stawki dzienne za każdego psa. Dlatego nie chcieli wydawać do adopcji, chociaż to ich obowiązek. To jest straszne schronisko i straszni ludzie. Dlaczego tam nie ma wolontariatu Pani Aniu? Mogłaby Pani zapytać o to tych cudownych ludzi?"

"Jest Pani dumna z odwiedzin w mniejszych Radysach? Kto Panią tak zmanipulował, czy może zapłacił za laurkę wystawioną najgorszej mordowni? Może Pani patrzeć bez wstydu w lustro? Gratuluję pomysłu. Może najpierw trzeba pomyśleć, zanim coś takiego jak Bystre jeszcze raz Pani będzie promowała. Wstyd i tyle Pani Anno".

bEIZMBwe

Po tym, jak Pudelek zwrócił się do aktorki z prośbą o komentarz, ta udostępniła na swoim Instagramie obrzerny wpis, w którym tłumaczy okoliczności wizyty.

"(...) Po opublikowaniu materiałów z naszej wizyty na moich social mediach, w internecie zawrzało. Zwróciliście mi uwagę na to, że Schronisko w Bystrym od lat znajduje się pod lupą aktywistów działających na rzecz zwierząt oraz organów państwowych, mających wyjaśnić sytuację psów znajdujących się pod opieką tej placówki.

(...) Państwu prowadzącym Schronisko jak dotąd nie udowodniono działania na szkodę podopiecznych. Wojewódzki Inspektorat w Olsztynie, który 02.07. oraz 10.07.2020 roku przeprowadził w Bystrym kontrolę, wskazał na zaniedbania, które prowadzący schronisko mięli usunąć. I wierzę, że tak się stało. Psiaki, które odwiedziliśmy, były w dobrej kondycji, miały czyste, zadaszone, solidne boksy, w każdym z boksów stoją miski z wodą oraz ocieplona buda dla dwóch mieszkańców i tylko w dwóch boksach było ich więcej (w jednym rodzeństwo trzech niewielkich psów, które urodziły się i mieszkały przez długi czas zupełnie dziko, praktycznie bez kontaktu z człowiekiem i najlepiej czują się w swoim towarzystwie, w drugim boksie- suczka z sześcioma szczeniakami).

Pozwolono nam zabrać kilka psów na spacer. Nic nie wzbudziło naszych podejrzeń. Owszem, zaplecze schroniska pozostawia sporo do życzenia, ale zaplecze służy głównie ludziom, a nie psiakom i dowiedzieliśmy się, że jest już projekt nowego budynku, czekający na pozwolenie na budowę".

bEIZMBwf

Na koniec aktorka wyraziła nadzieję, że dzięki medialnej burzy "uda się jak najszybciej ustalić, jak naprawdę wygląda sytuacja psów w Bystrym".

Do licznych komentarzy odnieśli się również właściciele schroniska.

Dziękujemy serdecznie Pani Aniu. Dziękujemy za serce dla piesków, odwiedziny i za dobre słowo. Zrobiła nam Pani wspaniałą niespodziankę, za którą jesteśmy głęboko wdzięczni, a szczególnie wdzięczne są pieski. Przykro nam, że błoto, którym nas obrzucają, próbuje dosięgnąć i Pani profilu - czytamy.

Wierzymy, że intencje Anny Dereszowskiej były szlachetne i aktorka wnikliwiej zainteresuje się warunkami, w jakich żyją psy w Bystrym. Pudelek będzie monitorował tę sprawę. Los bezbronnych zwierząt zawsze leży nam na sercu.

bEIZMBwg
bEIZMBwy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(162)
Cliff
2 miesiące temu
Ja myśle ze Dereszowska chciała po prostu pomóc, nie zakładam z góry jak niektórzy, że właściciele schroniska zapłacili jej za ocieplanie wizerunku, a ona przystała na to bez mrugnięcia okiem. Poza tym ci komentujący skoro wiedza ze tam takie tragiczne warunki to czemu nigdzie tego nie zgłoszą i nic z tym nie zrobią? W necie każdy odważny, a zadziałać nie ma komu.
Iwona
2 miesiące temu
U nas jest to samo. Albo i gorzej. Znaleźliśmy potrąconego kota. Dzwonimy do najbliższego TOZ, a oni nam mówią, że my podlegamy pod gimnę i że mamy dzwonić na straż miejską. Dzwonimy, a tam odbiera kobieta ewidentnie pod wpływem alkoholu, nie potrafiąca się nawet wysłowić. Mówi nam, że zaraz przyjadną ze schroniska podlegającego gminie. Oczywiście nikt się nie zjawia. Nie ma czasu czekać. Jedziemy z kotem sami do weterynarza. Potem udajemy się do schroniska. A tam obraz nędzy i rozpaczy. Schornisko na wysypkisu śmiecie. Kilka klatek. Zwierzęta zaniedbane, zimno, brudno, brak personelu, brak weterynarza... i to jest schronisko podlegające gminie. Na to idą podatki. Kota zabraliśmy do nas, bo by nocy tam nie przeżył. Został z nami na zawsze. Jest kochany. Sprawę schroniska zgłaszaliśmy wiele razy. Ale nikt nie reaguje. Nasz TOZ jest zainteresowany tylko robieniem kolejnej zbiórki na kilkadziesiąt tysięcy. W gminie jak za komuny... dramat :(
gość
2 miesiące temu
To co zrobił Kukiz dzisiaj w sejmie, to co zrobiła Witek kiedy przeprowadziła reasumcję głosowania. Kukiz kiedyś powiedział, żeby napluć mu w twarz i nazwać sz.. tą kiedy zostanie politykiem. Ten człowiek nie ma twarzy, nie będę pluć. Panie lekkiego obyczaju mają więcej honoru niż on i jego ugrupowanie.
bEIZMBwz
uuuu
2 miesiące temu
Ale dziwnie wygląda 😳🧐
Hhh
2 miesiące temu
Prawda jest taka ze kazdy pies w schronisku przynosi w pysku kilka tys miesiecznue. Schroniska maja kupe kasy a ciagle zbieraja a to koce a to na leczenie a to na karme i to nie bylejaka. A poznuej karma dla swoich pieskow a schroniskowe dalej na smieciach. Leczenie zwierzat schroniskowych jest w obowiazku schroniska a co chwile zbiorki. Nie miwie juz o wirtualnych afopcjach. To jest niezla pralnia kasy. A jak chcesz kota zaadoptowac to ani nieszczepione, chore a przychodza do domu i kaza zakladac siatki na okna i miec 2 kuwety a pozniej jeszcze druga wizyta. Wcale im nie zalezy. Oni musza miec stala liczbe zwierzat, zeby "wyzyc". A ludzie wplacaja i pomagaja, bo kazdemu zwierzat szkoda
Najnowsze komentarze (162)
Yczen
2 miesiące temu
Ale ona dziwnie wygląda.
Elka
2 miesiące temu
Jeśli miała miejsce płatna promocja, to należało dokładnie sprawdzić miejsce. Za darmo nie wstawia się materiałów na insta. To koszmarne schronisko, psy cierpią. Agent już powinien szukać pracy. Te usprawiedliwienia po fakcie są śmieszne.
Angie
2 miesiące temu
Cieszę się, że poruszyliście ten temat. To nie jest schronisko tylko mordownia!! Kiedy rząd zrobi coś z prywatnymi schroniskami bez wolontariatu??? Takie miejsca nie powinny mieć racji bytu! A Dereszowska niech nie pali glupa. Właściciel tego pseudo schroniska niedawno podduszal psa, bo ktoś chciał go adoptować!!!
shmjh
2 miesiące temu
Wstyd spojrzeć w lustro
Leszek W.
2 miesiące temu
Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz oraz jego urzędnicy tylko oni stoją po stronie tych oprawców Wszyscy chcą zamknąć to miejsce odsunac tych ludzi, Organizacje prozwierzęce prosza wręcz błagają o budowę schroniska KOMUNALNEGO czyli prowadzonego przez miasto, ale wtedy nie będzie z tego kasy!!!!!!
Giżycczanka
2 miesiące temu
Ci hycle mieli tak podpisane umowy z gminami w taki sposób, że mogli legalnie SPRZEDAWAĆ psy gmin, a po 1.5 roku po tzw rotacji, pies przechodził na własność schroniska, a to oznacza, ze dali HYCLOWI przyzwolenie na legalną utylizację zwierząt. W chwili obecnej gminy te NIE posiadają umów adopcyjnych swoich psów, które były w Bystrym. Schronisko im nie dostarczyło, więc nie ma możliwości weryfikacji tych psów. Bystry nie rozliczył się z tych psów To jest kryminał.
Kate
2 miesiące temu
Bo ci celebryci których naśladujecie, obserwujecie i słuchacie g…wiedzą o czymkolwiek; mądrzą się kasę biorą i nic więcej
Mia
2 miesiące temu
Coś jej sie z twarzą stało...
bEIZMBwr
Anna
2 miesiące temu
Czy to tak trudno wpisać w google nazwę, żeby się czegoś dowiedzieć więcej. Obszary mentalne naszych celebrytek są niekiedy zagadką. Ktoś jej użył aby się wybielić, a ona głupio się tłumaczy.
ines
2 miesiące temu
chcesz pomoc psiakom wez adopciaka i pomagaj fundacjom ale nie dla lansu i lajkow ja to zrobilam mam adopciaka na inne daje datki ale sprawdzam fundacje
Hmm
2 miesiące temu
W Wojtyszkach niestety to samo, biorą kasę za psy, nie ma wolontariatu, jak pies tam trafi to już się go nie odzyska, chore warunki adopcji. Rodzinie z dziećmi nie, osobie 40+ nie bo pies może żyć 20 lat i co jak właściciel umrze, do bloku nie bo kto będzie na starość nosił po schodach. Chorzy ludzie, zaślepieni pieniędzmi, oby takie miejsca wreszcie zostały zlikwidowane
Ola
2 miesiące temu
Moim zdaniem ona wygląda strasznie staro, jakby miała koło 50tki
Jaa
2 miesiące temu
Katolicki kraj, kraj hipojrytow. Pierożki na święta, babeczki na święta, bombeczki, choineczki, pielgrzymki i inne baśniowe odpusty. Po co?! Coś dobrego zrobilibyście np. adoptując zwierzę i obdarzając je opieka i miloscia, zamiast dreptac kilometry do kościółka. Tepactwo
TakaPrawda
2 miesiące temu
Gdyby bog istniał, żadne zwierzę nie cierpialoby przez człowieka. Trzeba być tępakiem, żeby w niego wierzyć, w jego miłosierdzie, sprawiedliwość i wszechmoc.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIZMBxk
bEIZMBxl
bEIZMBxm
bEIZMBxn
bEIZMBxo
bEIZMBwT