Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski tłumaczy się z brania pieniędzy ze zbiórek KOD-u: "To nie była pensja!"

270
Podziel się

"KOD wypełnił całe moje życie, dzień dzieliłem pomiędzy KOD-em na ulicy, a KOD-em w komputerze" - żali się i twierdzi, że to "prowokacja". Przelewał sobie po 15 tysięcy złotych. Wcześniej zapewniał, że nic nie zarabia i "żyje ze wsparcia rodziny"...

Kijowski tłumaczy się z brania pieniędzy ze zbiórek KOD-u: "To nie była pensja!"
bCZmJgLF

Od wczorajszego wieczora Mateusz Kijowski ma kolejne problemy wizerunkowe: media opublikowały informacje, z których jednoznacznie wynika, że lider Komitetu Obrony Demokracji przelewał na konto swojej spółki pieniądze uzyskane ze zbiórek społecznych. Kijowski wymyślił sposób, by pieniądze pochodzące ze zbiórek publicznych trafiały na konto firmy należącej do niego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o ponad 91 tysięcy złotych, które Kijowski zarobił za "świadczenie usług informatycznych". Jednorazowo przelewał sobie po 15 tysięcy złotych pensji.

Lider KOD sprytnie to wymyślił - zalega z alimentami (rok temu był winny swoim dzieciom ponad 80 tysięcy złotych), a pieniędzy mieszczących się na koncie firmy nie mógł zająć komornik. Jego współpracownicy powiedzieli wprost, że Kijowski traktował wypłaty jako swoją pensję, a gdy sprawa wyszła na jaw, nie chciał pojawić się na zebraniu.

bCZmJgLH

Wczoraj późnym wieczorem Kijowski opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym zapewnia oczywiście, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a z ról "lidera i usługodawcy" wywiązał się wzorowo. Ogłasza też, że mimo skandalu chce pozostać przewodniczącym KOD-u:

Zanim w moim życiu zdarzył się KOD pracowałem jako informatyk. Jak każdy wniosłem do ruchu swoje doświadczenia, umiejętności i zawód. KOD wypełnił niemal całe moje życie, dzień dzieliłem pomiędzy KOD-em na ulicy, a KOD-em w komputerze - pisze Kijowski.

Od samego początku dla KOD-u najważniejsza była jego internetowa sprawność i bezpieczeństwo. Moja spółka zaczęła świadczyć usługi na rzecz ruchu. Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie.

Atak na mnie traktuję jako kolejną prowokację. W ciągu 13 miesięcy działania KOD-u rzekomo miałem na komputerze zdjęcia pedofilskie i miałem uczestniczyć aferze korupcyjnej w PZU. Zostało wyjaśnione, że oba te zarzuty były nieprawdziwe. Teraz jednocześnie wiele redakcji dostało dokumenty i na ich podstawie dokonuje pochopnych ocen.

bCZmJgLN

Nieprzypadkowo materiały zostały upublicznione w momencie rozpoczęcia cyklu wyborczego w KOD-zie. Zapewne z intencją, by zaszkodzić i KOD-owi. Wierzę, że będzie inaczej, że zbliżające się wybory w KOD-zie w demokratyczny sposób zweryfikują mój mandat do pełnienia obowiązków przewodniczącego.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Mateusz Kijowski zapewniał publicznie, że nic nie zarabia na działalności KOD i jest na utrzymaniu rodziny: Mateusz Kijowski zapewnia: "Nie zarabiam na KOD! Żyję ze wsparcia rodziny"

Czy Jacek Żakowski nadal będzie go rozgrzeszał z niepłacenia alimentów? Przypomnijmy: Żakowski broni Kijowskiego: "Mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę! Należy mu się szacunek!"

bCZmJgLO
bCZmJgLP

Kijowski u Gądka: zdarzało się, że demokratyczne wybory wygrywali ludzie, którzy potrafili niszczyć świat

Zobacz też:

bCZmJgMi
KOMENTARZE
(270)
Gość
4 lata temu
Co za s***a z niego. Poziom tych wszystkich "walczących o demokrację" to dno i dwa metry mułu
Gość
4 lata temu
PiS w porownaniu do KOD to wrecz diamenty.
Gość
4 lata temu
Z******j jak durczok zboczeniec. Cale te po kod nowoczesna to jednak dno. Za hosting 15k. Takie dziady znowu oszukaly zwyklych ludzi.
bCZmJgMj
Zonk
4 lata temu
Wpadłeś Kiju na całego.
Gość
4 lata temu
Cwaniaczki. Znowu kradna i afery.
Najnowsze komentarze (270)
gość
4 lata temu
Ten człowiek to z******j oszust szumowina.Jak tacy ludzie jak on wmieszali się w tłum. Kto go tam typował.Jeżeli tacy ludzie jak on i ten cały KOD mają rządzić Polską , to ja wolę glosować na PIS i Kaczyńskiego, PRZYNAJMNIEJ JEST WYKSZTAŁCONYM CZŁOWIEKIEM.A ten skacze jak małpa na drzewie i kradnie co się da złapać w jego łapy.
wendlina
4 lata temu
podmienic kijowskiego na majewskiego, pudel sie uspokoi a stare ubeki sie nie zorientuja
draper
4 lata temu
Zdelegalizowac KOD I Nowoczesna bo to mafie oszustow!!Petru z Kijowskim zrobili miliony ze skladek a pozniej powiedzieli fanatykom (SWIROM)zeby dawali wiecej kasy!!HAHAHA
Gość
4 lata temu
Żakowskiemu aż wąsy opadły! Kijowski chciał zmiany rządu a teraz jego "zmienią"! Ale może najpierw spotkanie z prokuratorem!
lola
4 lata temu
nie wiem jak wy ale ja mam już mdłości czytając te krętactwa -- teraz widać o co walczą -- o koryto a nie o demokrację -- wygląda na to ,że najbardziej demokratyczny jest PIS i to tę partię wyborcy wybrali do rządzenia krajem -- reszta to nie opozycja tylko paraopozycja walcząca o koryto -- ludzie krajowi potrzebna jest konstruktywna opozycja ,która wypunktuje złe strony rządzących ale nie będzie atakować rządu i nawoływać do agresji czy SEJM blokować -- to jest łamanie prawa i nie ma nic wspólnego z demokracją i o tym widać nie wiedzą ci co okupują i awantury organizują albo liczą ,że ludzie są głupie i na ich gierkach się nie poznają -- i znowu wyborców nie docenili . NARÓD wykształcony jest i widzi co plewy a co ziarno.
teri
4 lata temu
tylko w PIS same idealy boze slyszysz i nie grzmisz
gość
4 lata temu
ta zaraz powie, że to Jarek mu przelał i zrobił prowokację jeb...oszust i z******j!!!!! Gratuluję idiotom, którzy zrzucali się na tą mieszaną chołotę.
gość
4 lata temu
ale łachudra ! Chodżcie za nim na marsze, pokrzywdzeni , odstawieni od koryta, świnie........
bCZmJgMb
gość
4 lata temu
Poza tym, po co mi jego oświadczenie, niech się oświadczy swojej żonce, albo Żakowskiemu.Manipulant i tyle. nie macie wstydu ani żadnego honoru.Ludzie ciężko pracują,a wy ?
gość
4 lata temu
A co to kogoś obchodzi ,czy to była pensja, czy nie pensja. Fakt jest faktem, że to oszustwo, facet przelewa pieniądze na konto rodziny i z ludzi robi głupków,że WALCZY O DEMOKRACJĘ W POLSCE. Właściwie, co tu komentować.
gość
4 lata temu
Gdzie te dzieci na ,ktore nie płaci alimentow bo z zona prowadzi interes. Troche przesadził z tym wynagrodzeniem , 4 tysiące by wystarczyło. Może go podliczą i zwroci.
nn
4 lata temu
Do cholery....do życia potrzebne są pieniądze....Fundacja Pana Owsiaka na swoje potrzeby też pobiera jakiś procent datków.... Czy ci co tak oskarżają to sami wolontariusze co żyją powietrzem?
Gość
4 lata temu
Ten facet wku#%wia juz z samego ryja ...:/
Gość
4 lata temu
z******j i tyle p*****k myślał że to się nie wyda i te głupie ludzie bez własnego zdania co za nim szli i klaki dawali oj ludzie zacznijcie myśleć
...
Następna strona
bCZmJgMD