Trwa ładowanie...
Przejdź na

Po "Klątwie" czas na "Wyzwolenie"? Warszawski Teatr Studio już montuje krzyże na scenie...

157
Podziel się:

Sztuka opowiada o "mieszkańcach San Escobar". Krucjata Różańcowa planuje kolejny "szturm modlitewny".

Po "Klątwie" czas na "Wyzwolenie"? Warszawski Teatr Studio już montuje krzyże na scenie...

Klątwa wystawiona w warszawskim Teatrze Powszechnym to kolejna po Golgocie Picnic i Śmierci i dziewczynie sztuka, o której było głośno we wszystkich mediach. Na scenie odbył się akt seksu oralnego z figurą papieża Jana Pawła II, a jedna z bohaterek narzeka, że nie może zamordować Jarosława Kaczyńskiego. Jak zwykle pod teatrem pojawiła się Krucjata Różańcowa próbująca przeprosić modlitwami za bluźnierstwo wystawiane na deskach teatru za publiczne fundusze. Straszono teatr nawet sądem, ale prokurator musiał umorzyć sprawę.

Wzbudzanie kontrowersji na tle politycznym i religijnym stało się już modną formą promocji dość niszowej sztuki teatralnej. W Teatrze Studio właśnie trwają przygotowania do sztuki Wyzwolenie, która - podobnie jak Klątwa - oparta jest na dramacie Stanisława Wyspiańskiego. Premiera planowana jest na najbliższy czwartek. Na scenie odbywają się już ostatnie próby oraz montaż dekoracji - w tym ogromnych krzyży.

Nie wiadomo jeszcze, czy reżyser Krzysztof Garbaczewski postawi na tak silną prowokację, jak Oliver Frljić, ale Krucjata Różańcowa już jest gotowa na kolejny "szturm modlitewny". Zwłaszcza, że już zapowiedziano kpiny z polityki - tym razem skierowanej przeciwko Witoldowi Waszczykowskiemu i jego planom spotkania z przedstawicielami nieistniejącego państwa San Escobar. Pojawiła się też aluzja do papieża Jana Pawła II.

Zobaczcie zdjęcia z przygotowań. Szykuje się kolejny skandal?

Zobacz także: "Została naruszona granica. Przykro, bo sztuka zrealizowana za moje pieniądze"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(157)
gość
7 lat temu
Proponuję reżyserowi „KLĄTWY”, żeby zamiast krzyża użył GWIAZDY DAWIDA. Reszta niech zostanie taka sama. Ciekawe czy wówczas dziennikarze WYBORCZEJ też by tak piali z ZACHWYTU jak robią to teraz. Ciekawe czy nadal by popierali „wolność artystyczną” i wyśmiewali osoby, które by się poczuły OBRAŻONE. Może też - zamiast wysyłać na Polskę DONOSY do BRUKSELI za krytykowanie jego „arcydzieła” – wystawić analogiczne przedstawienie, ale dotyczące ISLAMU. Najlepiej w jakimś bliskowschodnim kraju, a nawet we FRANCJI, albo w BELGII. Ciekawe jak długo by się wtedy cieszył życiem. Teatr raczej też by nie przetrwał POŻARU. Więc jak to jest z tą naszą TOLERANCJĄ i wszechobecną „cenzurą”? Więcej na ten temat na profilu ÂNTEĶ MUZYĶANT na Fejsbooku.
olo
7 lat temu
Tanie prowokacje, ludzi z małymi ja..mi
hary
7 lat temu
Jak takie kozaki to niech zrobią coś o muzułmanach i obrażają machometa i koran .Kilku kupiłoby bilety i zarżnęli by wszystkich z reżyserem na czele ale trzeba mieć jaja a ci pseudo reżyserzy ich nie mają .Tyle w temacie.
Gość
7 lat temu
To jest chore! To nie ma nic wspólnego ze sztuką
gość
7 lat temu
Protesty napędzają oglądalność , będą wystawiać takie sztuki żeby przyciągnąć widzów
Najnowsze komentarze (157)
X
7 lat temu
w tym lub na tamtym swiecie sprawiedliwosc ich dopadnie
Zdecydowane n...
7 lat temu
Pokazywanie aktu seksualnego w tej czy innej sztuce na "deskach" teatru uważam za kompletne dno i świadczy o wypaczeniu umysłowym twórców. Teatr jest rozrywką wyższego rzędu więc takie sceny nie powinny mieć miejsca. Jak panowie artyści chcą uzewnętrzniać swoje dewiacje, to niech to robią za swoje pieniądze. Ja sobie nie życzę partycypować finansowo w tego typu rozrywkach. Dodam, że człowiek inteligentny jest w stanie wyrazić formą i słowami wszystko co tylko chce i to sposób nie obrażający nikogo, ani nie godzący w dobry smak i uczucia religijne.
Gość
7 lat temu
Może następna sztuka prześmiewcza o innych wyznaniach? No ale nic nie dziwi, jeśli krąży w sztuce żydowski pieniądz i te wszystkie opluwcze sztuki i filmy są sponsorowane żydowskimi dukatami.
Gość
7 lat temu
ludże puknijcie się w czerep. kto z konstrukcji budynków i pomostow zrobił krzyże. a wy głupcy szukacie skandalu
gość
7 lat temu
Sztuka bazująca na skandalu zawsze mnie śmieszyła. Teraz przed teatrem ustawia się leśne dziadki z krzyżami a do teatru uderzy tłum "cywilizowanych" feministek, p*******o i inne lewactwo. A potem będą się nawzajem opluwać...
Gościu nad go...
7 lat temu
A czy autor artykułu, ruszył swoją redakcyjne du..sko do teatru? I zalecam do wycieczki do kościoła rzymskokatolickiego, protestanckiego lub ewangielickiego w celu zapoznania się jak wyglądają krzyże
gość
7 lat temu
21wiek a ludki wierzà w bzdury wymyslone przez korpo kościelne ....omijam takich debili zdaleka
gość
7 lat temu
Suuuper!!!!a fanatycy niech dalej wierzà w fikcje buhahaha
gość
7 lat temu
A ten co ma tam w tych gaciach, jakąś wielką KUPE NAWALIŁ I NOSI JĄ W GACIACH , ale chyba musi iść od tego smród na odległość . Fuj.
Gość
7 lat temu
Kolejny bzdurny spektakl, jakos na tym "wyzwolonym" zachodzie Europy takich akcji nie ma jak w "uciemiężnionej" Polsce...
gość
7 lat temu
czy ktoś lub coś ma jakąkolwiek kontrolę nad tym, co dzieje się w publicznych teatrach ? Za czyje pieniądze wygłupiają się pseudoreżyserzy i pseudoaktorzy ? Skończcie z tym nareszcie !!!
cora
7 lat temu
to czas wielki Wielki Post
gość
7 lat temu
z********a walcowa wydaje pieniądze Polaków na burdelowe prowokacje
gość
7 lat temu
głupie p******i o papieżu i kaczyńskim to można tylko z nabożnością i na kolanach...
...
Następna strona