Trwa ładowanie...
Przejdź na

W warszawskim teatrze pokazano... SEKS ORALNY z papieżem Janem Pawłem II!

607
Podziel się:

Potem jego figura zawisła na szubienicy. "Spektakl ma znamiona bluźnierstwa" - twierdzi Episkopat Polski. Przebił "Golgota Picnic"?

W warszawskim teatrze pokazano... SEKS ORALNY z papieżem Janem Pawłem II!

Jeszcze zanim minister Piotr Gliński zajął się zdjęciem z repertuaru Teatru Polskiego we Wrocławiu sztuki Śmierć i dziewczyna, głośny skandal wywołało przedstawienie Golgota Picnic. To wtedy Krucjata Różańcowa zorganizowała głośne "szturmy modlitewne", czyli protesty pod teatrami, nazywając aktorów "pseudo artystami i zboczeńcami wszelkich maści".

O teatrze, sztuce dość niszowej, w Polsce głośno jest głównie za sprawą skandali. Teatr Powszechny w Warszawie ma szansę na jeszcze większy rozgłos niż Golgota Picnic za sprawą nowego przedstawienia. Chorwacki reżyser Oliver Frljić, znany ze skandalizujących spektakli, wystawił tam obrazoburczą sztukę Klątwa.

W trakcie przedstawienia jest m.in. scena, podczas której pojawia się figura papieża Jana Pawła II, której doczepiono dildo. Jedna z aktorek zaczyna uprawiać z nią seks oralny. Później figura zostaje powieszona na szubienicy i opisana: "obrońca pedofilów", co jest aluzją do oskarżeń papieża o ukrywanie przed świeckim wymiarem sprawiedliwości księży gwałcących dzieci.

Na pełne oburzenia recenzje, że tak bluźniercza sztuka realizowana jest za publiczne pieniądze, rzecznik Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, wydał oświadczenie na Twitterze - będące zrzutem z ekranu Worda razem ze śladami autokorekty.

Spektakl "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.

Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowanie ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.

Odpowiedzią na spektakl "Klątwa", który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: "Zło dobrem zwyciężaj".

Krucjata Różańcowa już protestuje przeciwko sztuce i "modlitwy wynagradzające" organizowane są razem z demonstracjami.

Skandaliczne i bulwersujące sceny ze statuą Jana Pawła II podczas spektaklu w Teatrze Powszechnym#wieszwiecej pic.twitter.com/VL4pAf0O0E

— TVP Info (@tvp_info) 21 lutego 2017

Reżyser Oliver Frljić:

Zobacz także: Warnke: "Podróżowałam z teatrem i zawsze w hotelu było jakieś SPA"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(607)
WrednyDzienni...
7 lat temu
Przerost formy nad treścią. To jeden z przykładów gdzie ktoś kontrowersje nazywa sztuką.
Gość
7 lat temu
Sztuka a raczej pseudosztuka powinna mieć jakieś granice przyzwoitości.
Gość
7 lat temu
Moim zdaniem maja prawo się oburzać skoro to za publiczne pieniądze.
Gość
7 lat temu
Co Za ludzie. No teraz powini poniesc Kare !!
Gość
7 lat temu
Debile juz żadnych granic nieprzyzwoitosci nie ma na tym świecie
Najnowsze komentarze (607)
Niedok ładnie
6 lat temu
Reportaż jest niedokładny, nikt z Papieżem sexu nie uprawia, po prostu jakaś psychiczna baba obciąga rzeźbie...
gość
6 lat temu
In the name of all Croats, I apologize to Polish people for this provocation of a Croatian communist Oliver Frljić. Ivane Pavle Drugi, Hrvatski te narod ljubi:
gość
7 lat temu
Zrobcie przedstawienie o islamie z Mohamedem zamiast papieża.a jestem przekonany że to bedzie jedno z ostatnich ,,Dziel tego wielkiego rezysera,,
Gość
7 lat temu
Hej rezyser wypier.. do swojego kraju wystawiac te swoje "sztuki"
gość
7 lat temu
To nie jest sztuka!!!
GOSC
7 lat temu
bog pomalu chodzi ale wszystkim dogodzi oj czekajcie czekajcie
gość
7 lat temu
bardziej niż taki spektakl szokuja co chwila informacje o pedofilii w kościele! i tyle
gość
7 lat temu
Prawda w oczy kole!
gość
7 lat temu
Sztuka odzwierciedla prawdę dziejącą się w rzeczywistości,bardzo żal mi dzieci pokrzywdzonych przez księży.Tak zraniony był człowiek który doznał tej trałmy namacalnie.Ci co protestują to jacyś faryzeusze!
gość
7 lat temu
Papież Jan Paweł || był szanowany na całym świeci co można było zaobserwować po jego śmierci On już przeszedł do historii już nikt nigdy go nie zastapi.a ten reżyser powinni ponieść surowa kare np. pienieżną a środki przekazać na jakiś cel.
Ala
7 lat temu
To artyści? Totalny upadek moralności. W d....h im się poprzewracało. Tak robią ci co nie szanują żadnych wartości. Ci artyści to mniej niż zero.
gość
7 lat temu
te karabiny wygrałyby przetarg w mon
Gość
7 lat temu
Czas odbrązowić postać JPII i wyjaśnić jego rolę w ukrywaniu pedofilów w kościele z ohydnym ojcem marciel na czele
Gość
7 lat temu
Czas odbrązowić postać JPII i wyjaśnić jego rolę w ukrywaniu pedofilów w kościele z ohydnym ojcem marciel na czele
...
Następna strona