Wtorek 21.02.2017

W warszawskim teatrze pokazano... SEKS ORALNY z papieżem Janem Pawłem II!

Klątwa w teatrze pokazano seks oralny z Janem Pawłem II bluźnierczy spektakl w Teatrze Powszechnym w Warszawie Teatr Powszechny w Warszawie Krucjata Różańcowa Oliver Frljić

W warszawskim teatrze pokazano... SEKS ORALNY z papieżem Janem Pawłem II!East News

Jeszcze zanim minister Piotr Gliński zajął się zdjęciem z repertuaru Teatru Polskiego we Wrocławiu sztuki Śmierć i dziewczyna, głośny skandal wywołało przedstawienie Golgota Picnic. To wtedy Krucjata Różańcowa zorganizowała głośne "szturmy modlitewne", czyli protesty pod teatrami, nazywając aktorów "pseudo artystami i zboczeńcami wszelkich maści".

Zobacz: Karolak broni "Golgota Picnic"! "TO CENZURA!" (FOTO)

Pyżalska: "POZNAŃ TO CIEMNOGRÓD, tak jak pozostała cześć Polski!"

O teatrze, sztuce dość niszowej, w Polsce głośno jest głównie za sprawą skandali. Teatr Powszechny w Warszawie ma szansę na jeszcze większy rozgłos niż Golgota Picnic za sprawą nowego przedstawienia. Chorwacki reżyser Oliver Frljić, znany ze skandalizujących spektakli, wystawił tam obrazoburczą sztukę Klątwa.

W trakcie przedstawienia jest m.in. scena, podczas której pojawia się figura papieża Jana Pawła II, której doczepiono dildo. Jedna z aktorek zaczyna uprawiać z nią seks oralny. Później figura zostaje powieszona na szubienicy i opisana: "obrońca pedofilów", co jest aluzją do oskarżeń papieża o ukrywanie przed świeckim wymiarem sprawiedliwości księży gwałcących dzieci.

Na pełne oburzenia recenzje, że tak bluźniercza sztuka realizowana jest za publiczne pieniądze, rzecznik Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, wydał oświadczenie na Twitterze - będące zrzutem z ekranu Worda razem ze śladami autokorekty.

Spektakl "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.

Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowanie ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.

Odpowiedzią na spektakl "Klątwa", który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: "Zło dobrem zwyciężaj".

Krucjata Różańcowa już protestuje przeciwko sztuce i "modlitwy wynagradzające" organizowane są razem z demonstracjami.

Reżyser Oliver Frljić:

Warnke: "Podróżowałam z teatrem i zawsze w hotelu było jakieś SPA"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (799)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 799
Odpowiedz
72 243
zgłoś
Gość 21.02.2017 15:15
O kooorfaa co na to kvrdvpel.
Odpowiedz
1781 313
zgłoś
WrednyDziennik 21.02.2017 15:15
Przerost formy nad treścią. To jeden z przykładów gdzie ktoś kontrowersje nazywa sztuką.
Odpowiedz
1115 281
zgłoś
Gość 21.02.2017 15:16
Co Za ludzie. No teraz powini poniesc Kare !!
Odpowiedz
405 130
zgłoś
gość 21.02.2017 15:16
LEWACTWO ATAKUJE POLSKĘ I POLAKÓW
Odpowiedz
56 76
zgłoś
Gość 21.02.2017 15:17
dobrze że się nie zapodawal w ananasa
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 799