Trwa ładowanie...
Przejdź na

Karolak broni "Golgota Picnic"! "TO CENZURA!" (FOTO)

525
Podziel się:

"Żaden z modlących się pseudowidzów nie był w ogóle w teatrze od lat dwudziestu."

Karolak broni "Golgota Picnic"! "TO CENZURA!" (FOTO)

Spektakl Golgota Picnic wywołał spore poruszenie wśród środowisk ultrakatolickich. Protestujący uważają, że scenariusz przedstawienia uderza w ich wartości religijne. Druga strona odpiera zarzuty twierdząc, że ograniczanie sztuki to cenzura.

Po stronie zwolenników spektaklu pojawił się Tomasz Karolak. W wywiadzie telewizyjnym oskarżał modlących się publicznie protestujących, że nie mają żadnej styczności z kulturą wysoką.

To cenzura! Chciałem wszystkim powiedzieć, że Jezus Chrystus nie był Polakiem i Matka boska nie była Polakiem. To byli Żydzi! – mówił w TVP Info. Wydaje mi się, że cały ten konflikt to sztucznie spreparowana akcja przez środowiska katolickie, które szukają tożsamości w dzisiejszym świecie. Żaden z zapytanych i modlących się pseudowidzów nie był na tym przedstawieniu! Nie był w ogóle w teatrze od lat dwudziestu, gdy państwo jeździli za komuny z klasą, bo był taki oblig. Jan Paweł II mówił, żeby tego nie robić, co robią obrońcy kultury! Widziałem rozmowy z protestującymi – oni nie mają pojęcia, co się dzieje w kulturze polskiej, teatrze!

Karolak był jednym z aktorów, którzy na Placu Defilad odczytali scenariusz spektaklu. Odczyt został zagłuszony przez protestujących.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(525)
gość
8 lat temu
masakra, ten kraj staje się koszmarem.
gość
8 lat temu
jak ktoś lubi oglądać gołych facetów to niech sobie ogląda ;)
gość
8 lat temu
nie chce się żyć w Polsce.
Gość
8 lat temu
Nie lubię go!
gość
8 lat temu
Ci ludzie to totalni fanatycy. I dobrze mówi, na pewno żeaden z nich nie był nawet na tym w teatrze.
Najnowsze komentarze (525)
gość
7 lat temu
Zaraz beda strzelac do artystow za obrazanie boga...
gość
7 lat temu
Karolak na minister kultury
gość
7 lat temu
ja pier....ę dobrze, że nie mieszkam w tym kraju już od 28 lat
gość
8 lat temu
R****k atakuje
gość
8 lat temu
oni coś cpali
gość
8 lat temu
hahahah ock***** kaman
gość
8 lat temu
Co to znaczy 'ultrakatolicki' ? Nie ma takiego słowa ! To sztuczny twór wymyślony na potrzeby michnikowszcyzny do spółki z 'antysemityzmem' :]
gość
8 lat temu
p****awszy...
gość
8 lat temu
A czy katolikom ktoś zabrania jasełka wystawiać? Jest wystawiane, to jest, a do oglądania nikt nikogo nie zmusza.
Louis Vuitton...
8 lat temu
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks| Louis Vuitton Silk Scarf
gość
8 lat temu
proponuje urządzić sobie jaja z muzułmanów lub żydów!mocni tylko do beki z katolików!
OKTAS
8 lat temu
PRECZ Z KOMUNIĄ ŚW
gościówa
8 lat temu
Błagam, mimo tych taśm głosujcie na PO. Ewentualnie na SLD. Niech ci fanatycy nie rozkradną pieniędzy z publicznej kasy, bo ją ...przejedzą, przepiją . A nowych dróg, budynków , nowej pracy dla ludzi zatrudnianych teraz w tych nowych inwestycjach...nie będzie już. Teraz nie jest idealnie, ale przynajmniej idzie do przodu. Najbardziej cieszą mnie nowe drogi i to, że ... kręgosłup mniej cierpi, bo dużo jeżdżę, aby załatwić różne kontrakty budowlane, dzięki którym jednorazowo 2-20 osób ma zatrudnienie. Może ktoś z Was nawet ma pracę dzięki mnie, bo działam w całej Polsce. I dzięki temu artykułowi przypomniałam sobie, że dawno nie byłam w Teatrze Studio , muszę to odrobić (koncerty w Kongresowej mnie "wciągnęły" ). Wrócę !!!
gość
8 lat temu
Katoliccy Hipokryci. Niby tacy modlący i pobożni ale jak przychodzi co do czego to prostactwo, chamstwo i egoizm, brak umiłowania i szacunku do bliźniego. Nie każdy w tym kraju jest Kalolikiem a Ci ludzie nie mogą tego pojąć. Przecie ten spektakl miał nię odbywać za zamkniętymi drzwiami i nikt by ich nie zmuszał do oglądania. Walczyli o wolna Polskę a teraz sami tą wolności ograniczają.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie