Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ojciec prezydenta RADZI, JAK WYCHOWYWAĆ DZIECI: "Wzorcem był dla mnie ŚWIĘTY JÓZEF. Radzę PCHAĆ DZIECI NA MINISTRANTÓW"

516
Podziel się:

Profesor Jan Duda wygłosił prelekcję "Kształtowanie mężczyzny". "Nie ma lepszego kursu na chłopca niż częsta spowiedź" - mówił. Ojciec prezydenta uważa też, że mężczyźni pracują "z obowiązku", a kobiety... dla przyjemności.

Ojciec prezydenta RADZI, JAK WYCHOWYWAĆ DZIECI: "Wzorcem był dla mnie ŚWIĘTY JÓZEF. Radzę PCHAĆ DZIECI NA MINISTRANTÓW"
bESQSRVh

Jan Duda, ojciec prezydenta, do niedawna bardzo rzadko pojawiał się w mediach. Profesor informatyki i działacz PiS-u lubi jednak zabierać głos w sprawach wiary, małżeństwa oraz związków homoseksualnych. Kiedyś, nieco w imieniu swojej wnuczki Kingi, stwierdził, że rodzinę powinno zakładać się w jak najwcześniej. Oczywiście taką złożoną z ojca i matki, nie zaś z "rodziców A i B", których krytykował kilka dni temu w spocie Fundacji Mamy i Taty.

Wygląda na to, że rola eksperta do spraw rodziny i związków bardzo spodobała się Janowi Dudzie, który trzy dni temu jako gość specjalny wystąpił na spotkaniu "Mężczyzn św. Józefa". Wygłosił tam prawie dwugodzinną prelekcję pod tytułem Kształtowanie mężczyzny skierowaną do "sieci mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej".

bESQSRVj

Duda, który na co dzień jest wykładowcą na Wydziale Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stwierdził smutno, że obserwuje "kryzys męskości". Panowie są do tyłu z obowiązkami, bo na co dzień powinni być bardziej jak... bohaterowie westernów:

Ja jestem wykładowcą i obserwuję, jak do swoich obowiązków podchodzą panowie, a jak panie. I muszę z przykrością stwierdzić, że panowie są chyba do tyłu. To jest po prostu jakiś kryzys męskości, mężczyzny - mówił. Zresztą chyba panowie o tym wiecie, bo się tu spotykacie. Prawdziwy facet jest sprawny, uczciwy, sprawiedliwy i odważny. I jeszcze nie jest drobiazgowy. Mężczyzna ewolucyjnie został tak ukształtowany, żeby zajmował się sprawami strategicznymi. Ponadto mężczyźni dużo racjonalniej myślą i to nie jest dyskryminujące, tak jest po prostu.

Zdaniem ojca prezydenta, mężczyźni ewolucyjnie są przystosowani do tego, żeby "bawić się rzeczami twardymi". Kobiety lubią zaś "rzeczy miękkie" i pracują... dla przyjemności:

Chłopcy lubią się bawić rzeczami twardymi, które trzeba poskładać albo rozebrać, a dziewczynki lubią się bawić rzeczami miękkimi, które trzeba przytulić. I to jest tak oczywista różnica - stwierdził Jan Duda. W małżeństwie mężczyzna pracuje, bo musi, bo on odpowiada za stronę materialną. Natomiast kobieta pracuje dlatego, żeby się lepiej czuć. Ona ma prawo do pracy, a my mamy obowiązek. I taka postawa powinna być kształtowana u chłopców.

bESQSRVp

Zdaniem Jana Dudy największą wartością w życiu jest oczywiście wiara, która "spaja wszystkie wartości w jeden system". Profesor udzielił także kilku rad związanych z wychowaniem dzieci. Jak przyznał, gdy wychowywał Andrzeja i pozostałe dzieci, z których jedno jest adoptowane, kierował się... życiem świętego Józefa:

Kiedy zaczynałem być ojcem, to zastanawiałem się, jak św. Józef wychował Pana Jezusa. To był dla mnie taki szczególny wzorzec. Teraz św. Józef jest dla mnie także szczególnym patronem, bo to patron dzieci adoptowanych. I ja się już wtedy zastanawiałem, jak św. Józef to zrobił, że wychował człowieka tej klasy - mówił.

Oprócz życia świętego Józefa, Jan Duda ma też inną receptę na wychowanie dzieci. Chodzi o... ministranturę, która jest "szkołą życia":

Chłopcy powinni być zmuszani do odprawiania pierwszych piątków. Bo nie ma lepszego kursu na chłopca niż częsta spowiedź. Taka jest prawda – opowiadał Duda senior. On musi tam wyznać tam swoje winy dziecięce. To jest dobry sposób - trzymać kurs przez spowiedź. Dobrą szkołą dla chłopców jest też ministrantura. To jest szkoła życia. Ona daje kilka rzeczy: porządne środowisko, kontakt stały z praktykami religijnymi i obycie z kuchnią Kościoła. Radzę pchać dzieci na ministrantów.

bESQSRVq
bESQSRVr
bESQSRVs
Zobacz także: Paweł Lisicki: Andrzej Duda próbował wybić się na większą podmiotowość
Zobacz także: Zobacz też:
bESQSRVK
KOMENTARZE
(516)
IZA
5 lata temu
niby facet wykształcony, a jaki OGRANICZONY...
Gość
5 lata temu
Mój były był ministrantem, ba! Nawet był w seminarium, bo marzyła mu się karierą księdza, kilka lat później nalegal, bym usunęła dziecko ;) ot wychowanie w religijnej rodzinie i częsta spowiedź ;)
gość
5 lata temu
Dzieci na ministrantów? Żeby księża mieli kogo gwałcić? Swoją droga już nie chce mi się czytac o politykach i ich rodzinach. Zmieńcie front i zacznijcie pisać o czyms innym
bESQSRVL
Gość
5 lata temu
to tłumaczy wiele zachowań długopisa i jego poddańczość wobec naczelnika
gość
5 lata temu
Ratunku!!! Ja chcę z powrotem do XXI wieku!!! No ok, może być nawet ten XX, byleby to teraz!
Najnowsze komentarze (516)
Tadeusz
2 miesiące temu
I jak taki facecik został profesorem?
gość 3
4 lata temu
Szkoda ze nie poszedł na księdza lizus, zero męskości więc jedynie klasztor pozostał
pisowiec
4 lata temu
Synalek powinien mu dać order za te dyrdymały.
gość
4 lata temu
Ta strona od dzis jest w moich top2 codziennych lektur :)
fagocisko
5 lata temu
Pchanie na ministranta? Chyba ku uciesze księży,którzy uwielbiaja narybek.
gość
5 lata temu
Coz to za ciemnota i to w szeregach ludzi ,, wyksztalconych,, wstydze sie gdy to czyram. Czlowieku, prawda jest taka, ze Ty nie masz pijecia kim byl Jozef i jak naprawde chowal swoje dzieci. Ja znam bardzo wielu ojców. Moga dawac przyklad kazdemu. Zatem nie plec bzdur, usiadz i pimysl, dopokinnie jest za pozno.
gość
5 lata temu
Jak Ty tego dzieciaka zrobiłeś myśląc, że kobiety wolą rzeczy miękkie?
gość
5 lata temu
A ile ten Sw Józef dzieci wychował, że jest w tej kwestii aż takim wzorem?
bESQSRVD
gość
5 lata temu
radze pchać dzieci na ministrantów, to może już pchać na księży. czarny się nie zmęczy jak mu ministrant się nadstawi.
gość
5 lata temu
ale ten pan mimo takiego wzorca nie wychował swojego syna na faceta z klasą.
boss
5 lata temu
A jednak debilizm jest dziedziczny
bear
5 lata temu
To św.Józef był ministrantem ?!
zibi
5 lata temu
niech się lepiej pochwali kim jest Dominika Duda,bo przecież nie jego córką
ewa
5 lata temu
Tyle staran wychowawczych i efekt zerowy. Syn wyrosl na czlowieka bez charakteru, niestety.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESQSRWw
bESQSRWx
bESQSRWy
bESQSRWz
bESQSRWA
bESQSRWf