Niedziela 19.03.2017

Reżyserka z TVP odpowiada Makłowiczowi: "Wiedział, że gra w spocie promocyjnym, bo dostał scenariusz. OBRAŻAŁ na planie Holecką i Ziemca"

Robert Makłowicz TVP Ewa Świecińska Krzysztof Ziemiec Danuta Holecka

Reżyserka z TVP odpowiada Makłowiczowi: "Wiedział, że gra w spocie promocyjnym, bo dostał scenariusz. OBRAŻAŁ na planie Holecką i Ziemca"

Robert Makłowicz był jedną z gwiazd Telewizji Publicznej, które otwarcie "ośmieliły" się skrytykować nowe rządy i nieuczciwe praktyki stacji. 53-letni kucharz wytknął realizatorom spotu wizerunkowego TVP manipulację jego słowami użytych w wygodnych dla nich kontekście. Od prawie 20 lat gotował na antenie telewizyjnej Dwójki, i choć deklarował, że nie może zmienić pracy, ponieważ zapłaciłby wysoką karę za jednostronne zerwanie, Jacek Kurski postanowił rozwiązać problem i go zwolnił. Mimo pozbycia się kucharza ze stacji, nie zamierza jednak wycofywać spotu reklamowego, ani go z niego wycinać.

Przypomnijmy: Robert Makłowicz o wizerunkowym spocie TVP: "Moja wypowiedź została ZMANIPULOWANA!"

Kurski wyrzucił Roberta Makłowicza z TVP! "Absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek w barze dworcowym za Gomułki"

O zwolnieniu Makłowicz poinformował za pośrednictwem Facebooka, przy okazji zapewniając że nie chce promować "nachalnej propagandy partyjnej". Stwierdził też, że publicznie domaga się wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano jego wypowiedź "w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora w swej telewizyjnej aktywności starał się unikać".

Na zarzuty kucharza postanowiła odpowiedzieć Ewa Świecińska, która nadzorowała przygotowywanie spotu. Reżyserka TVP ma na swoim koncie szeroko komentowany film polityczny Pucz oraz współpracę przy produkcji Smoleńska. Jej kariera nabrała tempa, gdy miesiąc temu została pełnomocnikiem zarządu Telewizji Polskiej do spraw restrukturyzacji redakcji opraw. Według niej, Makłowicz znał scenariusz spotu i wiedział, że jego słowa będą dotyczyć całej Telewizji Polskiej. Ponadto zarzuciła mu obrażanie "koleżanek i kolegów" z Wiadomości, w tym Danuty Holeckiej i Krzysztofa Ziemca oraz szefową programu, Marzenę Paczuską.

R. Makłowicz wiedział, że gra w spocie Promo TVP, bo dostał scenariusz - napisała na Twitterze Świecińska. Nie podobało mu się, że występuje z innymi kolegami. Obrażał na planie D. Holecką i K. Ziemca. Atakował szefową Wiadomości - M. Paczuską. Naśmiewał się też z wypadku p. Premier. Mimo niechęci do TVP wystąpił w spocie korporacyjnym. Przyznał, że tylko TVP chce kupować jego program. Potem przyglądał się nagraniu Marceliny Zawadzkiej, która wypowiadała kwestię - … „daje nadzieję” - odnosząc się do TVP, a nie programu kulinarnego. Tekst, który p. R. Makłowicz powiedział w spocie jest prawdziwy, bo TVP rzeczywiście jest "słodka i doskonała", skoro płaciła za program autorowi, który wstydzi się, że w niej występuje.

Makłowicz postanowił skomentować wypowiedź Świecińskiej, zarzucając jej że "z góry miała założenie, żeby zmanipulować jego wypowiedź". Wytknął jej również, że na co dzień zajmuje się polityką, a nie marketingiem.

Nie dostałem scenariusza, nikt mi go nie pokazał, niczego nie podpisałem - stwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Dodaje, że to Ewa Świecińska kazała mu jeszcze raz powiedzieć przed kamerą kwestię: "Smakuje wyłącznie słodko i doskonale": Miała najwyraźniej z góry założenie, żeby zmanipulować moją wypowiedź. Fakt, że spot realizowała pani, która nie zajmuje się marketingiem, lecz polityką - bo filmy "Smoleńsk" i "Pucz" nie są filmami marketingowymi - świadczy najlepiej o jej zamiarach.

Kucharz nie ukrywa zdziwienia i oburzenia zarzutami, że miał obraźliwie wypowiadać się o osobach z Wiadomości i wypadku premier Beaty Szydło.

Jest to czysta nieprawda - podkreśla. Jeśliby tak było, to oni w związku z tym wstawiliby mnie do spotu razem z panią Holecką i panem Ziemcem? To przecież jakiś nonsens. Miałbym się śmiać z wypadku pani premier? Nie rozumiem w ogóle, o co chodzi. I Świecińską to oburza teraz, a nie oburzałoby jej wtedy? Jeśliby tak było, to ta pani niezłomna obrończyni zasad moralnych nie zwróciła mi wtedy uwagi, tylko robi to teraz? To kompletny absurd. Dlaczego miałbym przechodzić do innego nadawcy, skoro robiłem programy od prawie 20 lat u jednego nadawcy. Skąd ona ma tę wiedzę? Rozmawiała z innymi nadawcami? To, co napisała, jest irracjonalne.

Mamy zwiastun "Pierwszej randki". "Nie miałem szczęścia w miłości. Już panią kocham!"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (467)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 467
Odpowiedz
746 264
zgłoś
gość 19.03.2017 11:17
manipulacja ludźmi a ja i tak lubię Makłowicza i życzę jak najlepiej 😉
Odpowiedz
128 61
zgłoś
Gość 19.03.2017 11:17
Przynajmniej ma jaja ;)
Odpowiedz
761 291
zgłoś
Gość 19.03.2017 11:17
Moja sympatia i tak pozostanie po stronie Maklowicza a nie TVP. A TVP nie wierze. Pewnie znowu kłamią.
Odpowiedz
654 228
zgłoś
Gość 19.03.2017 11:18
Panie Robercie niech Pan nie żałuję że Pana zwolniono tylko niech się Pan cieszy ☺
Odpowiedz
39 46
zgłoś
Gość 19.03.2017 11:18
Sranie w banię....
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 467