Trwa ładowanie...
Przejdź na

Mąż Agaty Passent o Kaczyńskim: "Prezesik na drabince, KRASNAL NACZELNY! GARDZĘ NIM i nic na to nie poradzę!"

651
Podziel się:

Wojciech Kuczok zamiast pisania, postanowił zająć się polityką. "Wierzę w to, że odsuniemy od polityki ludzi, którzy z racji zaburzeń osobowości żyją podtruwaniem innych".

Mąż Agaty Passent o Kaczyńskim: "Prezesik na drabince, KRASNAL NACZELNY! GARDZĘ NIM i nic na to nie poradzę!"

Oprócz oficjalnych rządowych reform, "dobra zmiana" przyniosła też poważną metamorfozę dość hermetycznego do tej pory środowiska gwiazd i celebrytów. Niektórzy, tak jak Wojciech Modest Amaro Basiura, poczuli nagły przypływ religijności i chętnie opowiadają o Bogu, inni, do których między innymi Daniel Olbrychski, bezpardonowo krytykują ekipę rządzącą.

Do grona tych drugich dołączył właśnie Wojciech Kuczok, pisarz i mąż Agaty Passent, z którą dwa i pół roku temu rozwodził się na ściankach i łamach tabloidów. Para, która pobrała się po sześciu miesiącach znajomości, próbowała rozwieść się po kolejnych siedmiu, ale zmieniła zdanie, gdy okazało się, że 42-letnia wtedy Agata zaszła w ciążę: Passent i Kuczok odwołali rozwód! Będą mieli dziecko

Od tamtej pory Kuczok skupił się na życiu rodzinnym i literaturze, a ostatnio - także na polityce. Pisarz udzielił właśnie wywiadu Michałowi Hernesowi z Wirtualnej Polski, w którym, jak można się było spodziewać, głównie krytykuje Prawo i Sprawiedliwość.

Kuczok zaczął od sprawy masowego wycinania drzew i tzw. Lex Szyszko, co nazwał swoją "świeżą żałobą". Jak opowiada pisarz, jego matka "wpadła w oczy pęd" i "rękami jakichś chamów najemnych" wycięła stare drzewa rosnące przed domem. Kuczok rozpacza, że to przykład bezrefleksyjności i pędu "za stadem". Winny jest Jarosław Kaczyński, którego Kuczok określa... "naszym napoleonkiem":

W tym kraju nieszczęsnym tylko piły nie są tępe. Naród jest gnuśny i zajadły, działa najczęściej w odruchach zbiorowych, kieruje się pędem stada. Ważne, żeby się nie wyróżniać - inni rżną, rżnij i ty, inaczej ciebie zerżną - przekonuje. Wolę tę rzeź przypisywać bezrefleksyjności chłopskiego narodu, niż sublimowaniu pędów morderczych. Bo może oni powalają drzewa, bo na razie nie wolno wyżynać ludzi. Gdyby nasz napoleonek powiedział, że w każdą miesięcznicę smoleńską można zabijać bezkarnie wszystkich wrogów ludu to mielibyśmy, tu krwawe zapusty, o jakich się Szeli nie śniło.

"Napoleonek" to zresztą jedno z łagodniejszych określeń, jakie przyszły do głowy Kuczokowi w trakcie rozmowy. Dalej jest tylko lepiej:

Im bardziej jestem wkurwiony na dyktaturę głupoty, tym lepiej mi się pisze. To jedyna pociecha z tego wszystkiego - opowiada. (...) _**Teraz nie widzę społeczeństwa ani narodu, tylko nienawistny tłum, do którego przemawia głosem Gomułki prezesik na drabince, krasnal naczelny.**_

Takie słowa można uznać za obraźliwe względem Jarosława Kaczyńskiego - przytomnie zauważył Hernes.

"Krasnal naczelny" to określenie pieszczotliwe, a "prezesik z drabinką"... To nie jest obraźliwe, lecz pogardliwe. Gardzę Kaczyńskim i nic na to nie poradzę. To ma być charyzmatyczny wódz narodu? To jest postać karykaturalna. (...) W Polsce zamienia się ludzi kompetentnych na wierne miernoty. Nieustannie szykanuje się autorytety, jeśli stają okoniem wobec władzy. (...) Wierzę w to, że na końcu krętych ścieżek pragnień wszystkich ludzi z prawa i z lewa jest to samo – szczęście rodzinne, bliskość ludzi, których kochamy. I że dlatego jednak ostatecznie się nie pozabijamy. Wierzę w to, że odsuniemy od polityki ludzi, którzy z racji zaburzeń osobowości takich marzeń nie mają, więc żyją podtruwaniem innych. Jak prezesik z drabinką i cały dwór jego podchujaszczych - zwierza się pisarz.

Na koniec Kuczok stwierdził także, że nie uważa się za patriotę, ponieważ ojczyzna nie jest dla niego dobrem najwyższym. Woli przedstawiać się jako obywatel Europy. Rozważa także emigrację:

Oczywiście, że obawiam się o przyszłość moich dzieci, ale z drugiej strony jesteśmy w na tyle uprzywilejowanej sytuacji, że możemy się zdecydować na emigrację, a nawet na zmianę obywatelstwa, jeśli będzie taka potrzeba. Nie mam z tym problemu - mówi.
Nie jestem patriotą, ponieważ ojczyzna nie jest dla mnie dobrem najwyższym. W dodatku Polska nie jest krajem, w którym czuję się najlepiej na świecie. To, że się urodziłem Polakiem i że władam tym językiem, nie oznacza, że oddałbym, a nawet odebrałbym życie w imię ojczyzny. (...) Od 2004 roku przedstawiam się jako obywatel Europy. Narodowość jest tutaj czymś drugorzędnym. (...) Zawsze dużo lepiej czułem się w europejskich metropoliach, w których słyszałem wszystkie języki świata i widziałem wszystkie ludzkie rasy, współegzystujące ze sobą. Dużo gorzej czuję się w tłumie czystym etnicznie i religijnie. Nie jestem więc patriotą, zwłaszcza teraz, kiedy termin "patriotyzm" jest nadużywany przez ludzi złych, a w najlepszym razie głupich.

Zobacz także: Agata Passent: "Polki szukają seksu przez internet. Darmowe śniadanie, trochę kryptoprostytucja!"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(651)
gość
7 lat temu
qr Znalazłem ciekawy s***************i komorniczymi wszystko od 1 zl www.trafisz.ga Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen mknacy Ja wylicytowałem nowego laptopa za 190zł :) kartka muzyki drapia
Gość
7 lat temu
Na bank pojde na nastepne wybory !!!!!!!😳😤
Gość
7 lat temu
Nie znoszę PiSu, nie cierpię PO, brzydzę się Nowoczesną, bawi mnie Kukiz itd, gardzę politykami i nie widzę nikogo kto nadaje się do rządzenia w tym biednym kraju.
Gość
7 lat temu
Następny mędrzec...
Gość
7 lat temu
Brak kultury!
Najnowsze komentarze (651)
Jacek
3 lata temu
Pan Kuczok powiedział głośno całą prawdę. Mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera na to co się dzieje z Polską.
mar
6 lat temu
Gardzi PIsem , ale 500 + bierze? aczelny Nieudacznik!!!
Gość
7 lat temu
No odezwał się ideał męskiego piękna. Indyczek z bródką na pajączkowatych nogach. Różnica między oba panami jest taka, że Kaczyński jest mały, ale przejdzie historii, a o Kuczoku jest trochę wyższy, ale trafi do lamusa. No bo gdzie może trafić G**j.
Gość
7 lat temu
Co za p****t
rolex oyster ...
7 lat temu
cartierbraceletlove Just an amazing and loveable recipe, and so daring combo fir your cake! Love it, thank you for sharing! rolex oyster perpetual datejust prix replique [url= oyster perpetual datejust prix replique[/url]
gość
7 lat temu
Ma racje, nieprawdopodobne jak łatwo opluwane i niszczone sa przez PiS autorytety . Każdy kto nie wypełnia mysli małego prezesa jest odsądzany od czci i wiary o jego dobre imię jest niszczone . Zniszczono Walese teraz jest nagonka na Frasyniuka . I robi to facet ktory w godzinie próby był praktycznie nikim , tak malo ważna osoba , której nawet nie internowano .
gość
7 lat temu
Kuczok ty wypierdku, Kaczxyński to pan profesor, a ty mąż chorej kobity
gość
7 lat temu
Kuczok :ty możesz co najwyzej buty czyscic wybitnemu politykowi, wielkiemu patriocie p. J. Kaczynskiemu .........
gość
7 lat temu
Kuczok :ty możesz co najwyzej buty czyscic wybitnemu politykowi, wielkiemu patriocie p. J. Kaczynskiemu .........
gosc
7 lat temu
Jaki on pelen nienawisci i jadu zmiji !Brzydki , obrzydliwy, wstretny .
leon
7 lat temu
A ja --- gardze panem -panie Kuczok , czy jak tam. I tez nic na to nie poradze !
gość
7 lat temu
brawo kondonie za g*****e
gość
7 lat temu
A ten cały mąż czy nie mąż Passent NIE MA AMBICJI NI HONORU, bo gdyby miał, to poszedłby do Kaczyńskiemu i powiedział mu to w cztery oczy, zamiast rozsiewać plotki jak plotkarz na portalu.Gardzisz nim, to idź mu powiedz, a miej baczenie, że ludzie tobą też gardzą ,choćby za to że jesteś facet bez honoru.
nikc
7 lat temu
z takim nazwiskiem - kosmopolita, to raczej b****n ...
...
Następna strona