Niedziela 16.04.2017

Abp Juliusz Paetz zignorował zakaz papieży i... odprawił mszę w Wielki Czwartek!

Juliusz Paetz arcybiskup Juliusz Paetz Stanisław Gądecki arcybiskup Stanisław Gądecki molestowanie seksualne księży molestowanie seksualne kleryków

Abp Juliusz Paetz zignorował zakaz papieży i... odprawił mszę w Wielki Czwartek!East News

Coraz więcej hierarchów Kościoła Katolickiego zyskuje rozgłos dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom, jak ksiądz Dariusz Oko oskarżający dzieci o wciąganie księży w sytuacje pedofilskie i szukający przyczyny tego w rodzinach rozbitych przez feministki, a potem przez "ideologię dżender". Żadna taka wypowiedź nie przebije arcybiskupa Juliusza Paetza, który został oskarżony przez młodych kleryków i księży o molestowanie seksualne. Duchowny organizował uczty dla swoich ulubieńców, których potem zapraszał pod prysznic.

Choć o historii Paetza huczało nie tylko w mediach, ale i w Watykanie jeszcze za czasów pontyfikatu Jana Pawła II, sam arcybiskup nie wie, o co tyle hałasu. Nie rozumie też, dlaczego polski papież zakazał mu publicznego odprawiania mszy, a papież Franciszek zalecił "życie w odosobnieniu". On w swojej parafii czuje się "u siebie" i nie zamierza rezygnować z występowania przed wiernymi w złoconym ornacie i celebrowania mszy.

Zobacz: Watykan interweniuje w sprawie biskupa Paetza! "Papież zaleca ŻYCIE W ODOSOBNIENIU"

Arcybiskup Paetz o prowadzeniu mszy na 1050-lecie chrztu Polski: "A CZEMU NIE? Ja tutaj jestem u siebie!"

Okazuje się, że również archidiecezja w Poznaniu i polski Episkopat też nie widzą problemu w tym, że duchowny udziela sakramentów pomimo zakazów płynących ze Stolicy Apostolskiej. W Wielki Czwartek stanął za ołtarzem w katedrze poznańskiej ramię w ramię z arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, który także nie uważa, że koncelebrowanie mszy z oskarżonym o molestowanie seksualne jest czymś zdrożnym.

Stacja TVN próbowała uzyskać komentarz na temat tej sytuacji od Paetza, ale nie miał ochoty rozmawiać z mediami. Nie komentuje jej także archidiecezja poznańska ani Episkopat.

Po skandalu związanym z planami by skompromitowany arcybiskup odprawia mszę z okazji rocznicy Chrztu Polski, interweniował papież Franciszek. Czy tym razem głowa Kościoła zareaguje na pogwałcenie swoich nakazów?

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (367)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 367
Odpowiedz
774 114
zgłoś
gość 16.04.2017 20:04
nasi księża mądrzejsi od samego papieża widać =)
Odpowiedz
623 78
zgłoś
Gość 16.04.2017 20:04
Brak słów !!!!!!!
Odpowiedz
26 105
zgłoś
Gość 16.04.2017 20:05
Przecież w wielki czwartek odprawiane są msze To w wielki piątek nie
Odpowiedz
62 13
zgłoś
gość 16.04.2017 20:06
Kto chciał to przyszedl a kosciol zaczal prowadzic swoja polityke
Odpowiedz
18 103
zgłoś
Gość 16.04.2017 20:07
Pudel a o zbokach gejach tez bedziesz pisac?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 367