Trwa ładowanie...
Przejdź na

Watykan interweniuje w sprawie biskupa Paetza! "Papież zaleca ŻYCIE W ODOSOBNIENIU"

299
Podziel się:

Oskarżony o molestowanie kleryków duchowny miał koncelebrować mszę z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Argumentował mówiąc, że... "jest u siebie".

Watykan interweniuje w sprawie biskupa Paetza! "Papież zaleca ŻYCIE W ODOSOBNIENIU"
bEJSZcjV

Arcybiskup Juliusz Paetz "zasłynął" w 2002 roku, kiedy na jaw wyszły oskarżenia dotyczące molestowania kleryków w poznańskim seminarium duchownym. Watykan nakazał wówczas zbadanie tych doniesień przez tamtejszą kurię, bez jej nagłaśniania. Sprawa zakończyła się skandalem. Sam Paetz oczywiście wszystkiemu zaprzeczał. Złożył jednak rezygnację ze stanowiska, którą przyjął papież Jan Paweł II.

O duchownym zrobiło się głośno, kiedy znalazł się w gronie księży mających koncelebrować mszę z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Zapytany o kontrowersje wokół swojego udziału w obchodach, odpowiedział z rozbrajającą szczerością, że "jest u siebie" i nikogo nie powinno to dziwić... Zobacz: Arcybiskup Paetz o prowadzeniu mszy na 1050-lecie chrztu Polski: "A CZEMU NIE? Ja tutaj jestem u siebie!"

Teraz głos w sprawie zabrała sama Stolica Apostolska. Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, "podjął odpowiednie działania w sprawie obecności byłego ordynariusza Archidiecezji Poznańskiej podczas obchodów rocznicy Chrztu Polski". Paetz otrzymał list od nuncjusza, w którym przeczytać można, że "Watykan nie widzi możliwości uczestnictwa abp. Paetza w piątkowych uroczystościach", a także zaleca, aby "decyzję tę traktować jako normę w przyszłości". Podkreślono, że same nawet informacje o możliwości pojawienia się skompromitowanego duchownego na tak ważnych uroczystościach "tworzą dla Kościoła w Polsce i dla Stolicy Apostolskiej nową sytuację niepotrzebnego i szkodliwego zamieszania".

bEJSZcjX

Paetz otrzymał też dokładne wytyczne od papieża Franciszka.

Ojciec Święty zdecydowanie ponawia zaproszenie do życia w odosobnieniu, w postawie skruchy i modlitwy.

Przypomnijmy, że Paetz ma zakaz pełnienia funkcji biskupich, takich jak udzielanie sakramentów, ale wciąż może odprawiać msze święte.

bEJSZckd
bEJSZcky
KOMENTARZE
(299)
Gość
6 lat temu
Powinien siedzieć w odosobnieniu w WIĘZIENIU, biskup co gwałcił kleryków
gość
6 lat temu
arcybiskup Paetz i Polski koscil wie lepiej. Na kazdy temat. Powinni zaczac wysylac wytyczne do Watykanu
gość
6 lat temu
Do samotni jakiejś proponuje a nie msze odprawiać !!!
bEJSZckz
Gość
6 lat temu
Ale jaja
Gość
6 lat temu
Dzieje sie
Najnowsze komentarze (299)
asd
3 lata temu
aahhh to ludzie nie wiedza, ze zaczeli jechać po tym biskupie dopiero gdy powiedział swym mocodawcom, ze mogą wszystko ujawnić, ale on już im sluzyc nie będzie.
Gość
5 lata temu
Wlosy na glowie staja cham
gość
6 lat temu
Powinien Franek tym swoim pastorałem parę razów sprzedać temu zboczkowi.Na gołą d.BUAHAHAHA!!!!
dex555
6 lat temu
uznajmy to za wyrażenie swojej opini a nie zaleenie ktore należy wykonać
gość
6 lat temu
 Już to widzę jak ten freak zaczyna żyć w odosobnieniu, w postawie skruchy i modlitwy : (
gość
6 lat temu
jak w kościele to zboczeniec, a w serialach tacy mili chłopcy
gość
6 lat temu
ten zboczeniec w sukience jeszcze zyje???? dlaczego nikt go nie udusi?????
gość
6 lat temu
po co ta nagonka na tego biedaka.swiatowe dni mlodziezy to jedyna okazja zeby se chlopina p******* zagraniczne swieze d**eczki a moze mu sie jakis murzynek b***o trafi,wazne ze na stare lata jeszcze mu k***s staje.widocznie pomaga mu w ytm gleboka wiara i woda swiecona.bo ja pije swiecona 40% to mi k***s nie staje mimo prob milej sasiadki.dajcie chlopu na stare lata p******* alleluja i do przodu.
bEJSZckr
anczyszyn
6 lat temu
ale p*******o obecnie nie jest przestępstwem w wielu kręgach nowoczesnych, postępowych genderowych ,feministycznych, lewackich jest wręcz w dobrym tonie np w serialach to wyłącznie pozytywne ,sympatyczne postacie a homofoby to ciemnota , zacofanie itd. więc lewacy powinni bronić abp P. !
gość
6 lat temu
Biskup nie jest u siebie... jest u nas! Niestety!
gość
6 lat temu
Do samotni ????? K....wa, do więzienia i pozostali też., a nie do samoooootni. W jakiej mi przyszlo zyc Polsce. Boże zabierz taki kościól, zabierz gpo sobie i zabierz ten rząd pisu i im poodbny w przyszlosci.
gość
6 lat temu
aż mi się wierzyć nie chce,ale to faktycznie przełom,bo nasz kościół w Polsce jest strasznie zakłamany,
gość
6 lat temu
widać po gębie że zbok
gość
6 lat temu
Proponuje za karę umieścić go w klasztorze z młodymi klerykami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJSZclk
bEJSZcll
bEJSZclm
bEJSZcln
bEJSZclo
bEJSZckT