Trwa ładowanie...
Przejdź na

Obowiązki księcia Filipa przejmuje... "Drużyna Windsoru", czyli William, Kate i Harry

55
Podziel się

Królowa Elżbieta II przekaże też księżnej Kate prestiżową rolę patronki klubu golfowego, który okazuje Wimbledon. Czy skandalista książę Harry podoła nowym obowiązkom?

Obowiązki księcia Filipa przejmuje... "Drużyna Windsoru", czyli William, Kate i Harry
bCHRNVLp

Choć oświadczenie dotyczące częściowej emerytury księcia Filipa nikogo nie zdziwiło, i tak było dla Brytyjczyków sporym wstrząsem. Przypomniało im, że czas dla monarchii nieubłaganie płynie i wkrótce nastąpią kolejne zamiany w rodzinie królewskiej. Filip rezygnuje na razie z większości publicznych wystąpień - choć jego działalność publiczna i tak była minimalna. Prawie 96-letni mąż królowej Elżbiety II otrzymuje całoroczną pensję, ale wszystkie jego wystąpienia sumowały się do... 35 dni w roku.

bCHRNVLr

W oświadczeniu ogłoszonym przez pałac Buckingham podkreślono, że Książę Edynburga jest Patronem, Prezesem lub członkiem ponad 780 organizacji. Oznaczało to, że wspierał je wizerunkowo, pojawiał się na oficjalnych imprezach lub chociaż słał grzecznościowe listy, a dla wielu był sponsorem. Teraz te organizacje albo utracą wsparcie rodziny królewskiej, albo ciężar udzielania się w nich spadnie na młodszych krewnych księcia.

Książę Edynburga jest patronem lub prezesem około 780 organizacji i część tych zobowiązań zostanie przejęta przez jego wnuki, gdy tylko książę oficjalnie wycofa się z życia publicznego w najbliższe lato - twierdzi dziennikarka Vanity Fair, Katie Nicholl. Powiedziano mi, że niektóre organizacje charytatywne na rzecz ochrony dzikiej przyrody, które reprezentował książę, już zostały przypisane jego wnukom, Williamowi i Harry'emu. Księżna Cambridge również może spodziewać się większej liczby obowiązków.

W nadchodzące lato przejmie od królowej patronat nad All England Lawn Tennis and Croquet Club, który organizuje Wimbledon. To był jeden z patronatów, które Elżbieta II przekazała w zeszłym roku, zmniejszając tym nakład swojej pracy. To będzie jedna z najbardziej prestiżowych nowych funkcji księżnej.

Wycofanie się księcia Filipa z życia publicznego po długim okresie latach towarzyszenia żonie podczas wszystkich oficjalnych uroczystości, oznacza dla wnuków oraz prawnuków więcej podróżowania po Wielkiej Brytanii, by towarzyszyć babce w obowiązkach, które nadal będą na niej spoczywały.

bCHRNVLx

Mając Filipa po swojej stronie jako lojalnego małżonka przez ostatnie 70 lat, 91-letnia monarchini stoi teraz w obliczu nieprzyjemnej perspektywy samotnego sprawowania kolejnych obowiązków - dodaje dziennikarka. Ci, którzy są najbliżej królowej twierdzą, że od tej pory jeszcze bardziej polega na swojej rodzinie i że w tym okresie przejściowym pojawi się to, co już jest nazywane "Drużyną Windsoru".

Oczekuje się od Williama, Kate i Harry'ego, że zajmą się niektórymi z organizacji, które w końcu odda im ich dziadek, ale w najbliższej przyszłości będą zobowiązani wspierać królową w jej obowiązkach - Vanity Fair cytuje też informatora z otoczenia dworu. Na pewno będą bardziej eksponowani, ale przyczyna jest prosta: jest dużo pracy do wykonania.

Obserwatorzy dworu twierdzą też, że proces sukcesji jest przeprowadzany w sposób "organiczny" i że żaden etap nie jest dziełem przypadku. William i Kate od lat przygotowują się do nowej roli, Harry od niedawna też zaczął dbać o swój wizerunek i wycisza kontrowersje wokół siebie.

Czy Harry dojrzał już do bycia w "Drużynie Windsoru", czy jego PR-wcy będą mieć pełne ręce roboty?

bCHRNVLy
bCHRNVLz
bCHRNVLA

Książe Filip znika z życia publicznego. "Często zarzuca się mu seksizm i rasizm"

Zobacz też:

bCHRNVLS
KOMENTARZE
(55)
gość
3 lata temu
Stary pracował 35 dni w roku za horrendalne pieniądze. Dobra fucha:))))))))
gość
3 lata temu
i Super !!!
Gość💛
3 lata temu
W końcu słoneczko:)
bCHRNVLT
Gość
3 lata temu
matko, przepracuja sie biedactwa!!!
gość
3 lata temu
i super, powodzenia:)
Najnowsze komentarze (55)
Wanda Rys
3 lata temu
Gra to nie zycie
Wanda Rys
3 lata temu
A moze jak tak lubisz gry...... To moze zagramy kocha? Nie kocha? Zagrajmy w uczucia!
wanda rys
3 lata temu
moze nastepna gra??????????? 1 sex 2 wiara 3 milosc??????????? wybor nalerzy do ciebie
wanda rys
3 lata temu
Jak mozna kochac i tak bardzo ranic??????????? Zycie to nie GRA
wanda rys
3 lata temu
Jak byl Start..... To bedzie twez STOP
wanda
3 lata temu
Nie oszukasz przeznaczenia mozesz je zmienic! Karzdy moze zmienic swoje zycie! W zalerznosci czy jestesmy silni emocjonalnie! Kochajmy Boga a On poprowadzi jaka droge wybrac...........Bog stworzyl swiat!!!!!!!!!!! Kochaj Boga a wierz w Swietego mikolaja. Najpieknierjsze sny i marzenia.
wanda
3 lata temu
moze nowa gra???????? zycie czy smierc?????????? jedno serce nigdy kopii
wanda rys
3 lata temu
1 Bog 2 Honor 3 Rodzina 4 Milosc na wiecznosc. Milosc Wiara Nadzieja. Czarna Magia - Diabel. Zagrajmy w ANIOLKI ....... dwa Aniolki w niebie pisza list do siebie? Jakim atramentem pisza list do siebie????????
bCHRNVLL
Wanda
3 lata temu
Z Aniolami jak widac wiaze sie dluga tradycja filozoficzna i okulistyczna o ktorej mowi sie rzadko. Zyjmy dowodem na istnienie tajemnych kultow angielskich.
wanda
3 lata temu
Wanda Rys urodzona w Polsce 7 kwietnia 1981 wziela sobie imie Veronika w sakramencie bierzmowania w Ciechanowie imie Veronica pochodzenie greckie Prawda Obraz legendy o Swietej Weronice ktora otarla Jezusowi twarz. 13 miejsce
wanda
3 lata temu
Wyroznienie aniolow na tle demonow i innych eterycznych istot. Archaniol ktory zwiastowal Maryi ze zostanie Matka Boza to. 1 Michal 2 Rafal 3 Daniel 4 Gabriel. Aniol wcielenia Syna Bozego Aniol zwiastowania objawienia zwiastowal Maryi narodziny Jezusa zwiastowal Zachariaszowi narodziny Jana Chrzczyciela. Imie Wanda wladczyni Krokow Wanda lowila rycerzy Rusalka lub Vanduo od plemienia Wandalow. Wanda 1 czasopismo kobiece 1818 Wanda Rys urodzona Polska 7 kwietnia 1981
wanda
3 lata temu
Aniol Gabriel w Nazarecie u Maryi sie zjawia radosna nowine jej w imieniu Boga objawia ze Bog ja wybral na Matke samego Boga. Ale Maryje ogarnia lek i trwoga.Maryja wszystko w sercu cicho rozwarzyla i odpowiedzi Gabrielowi zaraz udzielila.Niech sie stanie wola Boga Ojca mego. Chce byc zawsze sluzebnica Jego. Raduj sie l***i pelna Pan z Toba.....Wanda Rys urodzona Polska 7 kwiecien 1981
wanda
3 lata temu
Aniolowie Gabriel i Michael. Ksiega Henocha.Posrednicy z Bogiem. Nidoba. Judeochrzescijanska. Ksiega ZAHAR. Wanda Rys Polska urodzona 7 kwietnia 1981
gość
3 lata temu
Dobry kontent, dodalam twoja strone do ulubionych :)
bCHRNVMn