Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pobita gimnazjalistka z Gdańska: "Było tam tyle osób i nikt nie zareagował. Wszyscy NAKRĘCALI NAPASTNICZKI"

264
Podziel się

Czternastoletnia ofiara agresywnych "koleżanek" zdradziła szczegóły napaści. Dwie nastolatki trafiły już do ośrodka wychowawczego, trzecia oskarżona w tej sprawie dostała dozór kuratora.

Pobita gimnazjalistka z Gdańska: "Było tam tyle osób i nikt nie zareagował. Wszyscy NAKRĘCALI NAPASTNICZKI"
bEhOVdhN

Kilka dni temu sieć obiegło szokujące nagranie, na którym gimnazjalistki z gdańskiego Chełma brutalnie znęcają się nad koleżanką ze szkoły. Napastniczkom nie przeszkadzało, że ofiara nie miała jak się bronić i kopały ją po twarzy, ciągały za włosy i biły pięściami. Przy okazji wulgarnie ją poniżały, wyzywając od najgorszych ku uciesze tłumu gapiów, którzy podżegali nastolatki do jeszcze większej przemocy. Szokujący jest fakt, że nikt nie pomógł poszkodowanej dziewczynie, a całe zdarzenie nagrano telefonem komórkowym i udostępniono na Facebooku.

Pobita gimnazjalistka doznała ogólnych obrażeń głowy i ciała, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zdecydowała się opowiedzieć o poniżającym zachowaniu szkolnych koleżanek, a przy okazji zwróciła uwagę na to, że sytuację obserwowali liczni świadkowie, mimo to nikt jej nie pomógł, a wręcz przeciwnie - zachęcali agresywne dziewczyny do brutalniejszych zachowań.

bEhOVdhP

Było tam tyle osób i nikt nie zareagował, a nawet wszyscy nakręcali dalej te napastniczki, na przykład gdzie mają mnie kopać… - przyznała w rozmowie z Polsat News. To jest po prostu niepojęte dla mnie.

Dwie czternastolatki, które na nagraniu były najbardziej agresywne wobec dziewczyny, trafiły w poniedziałek przed sąd rodzinny. Zostały już przesłuchane w obecności rodziców, z którymi reporterzy Polsatu próbowali przeprowadzić wywiad. Niestety, matka jednej z napastniczek nie zgodziła się na wypowiedź i pokazała kamerom środkowy palec…

Dziś rozpoczęła się także kontrola kuratorium w szkole podejrzanych o pobicie i w szkole ofiary. Ma ona ustalić, dlaczego uczniowie nie byli w tym czasie na lekcjach oraz jak to możliwe, że w tłumie osób nikt nie zareagował, gdy gimnazjalistka była bita i poniżana przez rówieśniczki.

Jak podkreślają eksperci, agresja nastolatek jest efektem przyzwolenia społecznego - przede wszystkim ze strony rodziców, rówieśników i otoczenia. Do tej pory trwa wyjaśnianie powodów bójki, którymi według mediów była zazdrość o chłopaka. Zaprzeczyła temu jednak matka jednej z zatrzymanych gimnazjalistek, która chętniej rozmawiała z dziennikarzami.

bEhOVdhV

Poszło o to, że dziewczynka, którą pobiły, na początku maja wyzwała mnie pod sklepem - przyznała w trójmiejskiej Gazecie Wyborczej. A potem publikowała na Facebooku moje przerobione zdjęcia, także w kontekście pornograficznym. I córka postanowiła dać jej nauczkę.

Dwie gimnazjalistki z Gdańska decyzją sądu rodzinnego trafią do ośrodka wychowawczego. Ich trzecia koleżanka, również oskarżona w tej sprawie, dostała dozór kuratora. Na razie wróciły do Izby Dziecka. W ciągu pięciu dni ma zostać wyznaczona placówka, w której zostaną umieszczone.

bEhOVdhW
bEhOVdhX
Zobacz także: Tragedia w Pile. Zmarła dwulatka pobita przez ojczyma
Zobacz także: Zobacz też:
bEhOVdiq
KOMENTARZE
(264)
gość
4 lata temu
Smarkule powinny teraz dostać taką szkołę że będą trząś tyłkami. Karma wraca
gość
4 lata temu
ta z długimi włosami wygląda jakby właśnie wyszła z telewizora...
Gość
4 lata temu
dramat nic z tego juz nie wyrośnie
bEhOVdir
Gość
4 lata temu
Do wiezienia z tymi malymi szmatami!!
gość
4 lata temu
Bardzo dobrze, że gimnazja zostaną wygaszone! Platforma niech popatrzy na to, czego tak broni!
Najnowsze komentarze (264)
gość
4 lata temu
Jechał pociąg z nad morza prosto do Oświęcima konduktorze łaskawy wziąłeś stąd dwie karany.
Janusz
4 lata temu
Ta niby wyzywana mamusia to tez dobre k***isko ,bajeczke od razu na usprawiedliwienie wymyslić
gość
4 lata temu
i przez takie zachowania gimnazjum likwidują
Gość
4 lata temu
Wulgarna mamusia powinna też dostać stosowną karę.
gość
4 lata temu
o Matko, jaka patologia, a ludzie, ci katolicy co co niedzielę lecą do kościoła, przyglądali się obojętnie i nie reagowali, piękny katolicki kraj
polkie
4 lata temu
...kupic im bilet do Egiptu w jedna strone;)
Gość
4 lata temu
Kara jest za słaba -poprawczak , a dopingujacym kurator , nie ma litości !!!! one miały jak ofiarę tlukly?w doodatku leżącego, od kiedy kopie się leżącego? ze takie coś chodzi po ziemi.....tfu
Gość
4 lata temu
Masakra... nie jestem moze od nich duzo starsza. Ale to mi sie w glowoe nie miesci co teraz sie dzieje z tymi dzieciakami. I to na dodatek dziewczyny... Moom zdaniem w tym momencie powinni za to odpowiadac rodzice tych g*****r bo inaczej tego bydlactwa nazwac nie mozna. One jak i szkola. Wiem ze szkola pierwsza sie od tego wykreci. Ale sama chodzilam do gimnazjum i wiem jak nauczyciele i dyrekcja reagowali na wszelkiego rodzaju sytuacje ktore nie powinny miec miejsca... 0 wychowania od rodzicow. Szkoda mi tylko tej biednej dziewczyny bo bedzie miala to wszystko w glowie do konca zycia... Gowniary powinny trafic do poprawczaka a potem jeszcze do wiezienia zeby sie nauczyly i wiedzialy co zrobily... znajac zycie dostana kuratora i tyle... osoby ktore tam byly tez powinny za to wszystko poniesc surowa kare....
bEhOVdij
Gość
4 lata temu
Takim dziewczynom to tylko SYBIR
Gość
4 lata temu
To że jest tak pokazali super brawo bo nie wiemy ile ma codzien jest takich bijatyk w innych szkołach a teraz mają czego się bać bo nikt nie będzie poblażal takiego traktowania. Cieszę się że likwiduja gimnazja!!
Gość
4 lata temu
WsYstko wszystkim wyzwiska wyzwiskami jeśli zrobiła coś złego mogły to zgłosić rodzicom lub na policję a nie wymierzac taka karę. Zresztą naukę wynosi się z domu.. Rodzina nic ciekawego sobą nie okazala więc co się dźiwic córce...porażka
gość
4 lata temu
powinni te małe k***y publicznie rozerwać na pół i byłby wreszcie porządek
gość
4 lata temu
Gdyby nie interwencja , to panny pewnie za dwa dni by się na nowo zakumplowały i razem wpierd.liły jakiejś kolejnej koleżance. Patologia tak ma.
Gość
4 lata temu
Lidzie piszcie nazwy patologicznych szkół które biernie przyglądają się przemocy.SP 11 wielkie miasto!!!
...
Następna strona
bEhOVdiL