Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wiadomości" cieszą się sukcesem polskiego filmu w Cannes, który... NIE MIAŁ SWOJEJ PREMIERY!

208
Podziel się

Według TVP podczas festiwalu w Cannes film "Dwie korony" odniósł "znaczący sukces" i został świetnie przyjęty przez widzów. Problem w tym, że obraz nie był wyświetlany w Cannes…

"Wiadomości" cieszą się sukcesem polskiego filmu w Cannes, który... NIE MIAŁ SWOJEJ PREMIERY!
bDYAPgyd

Odkąd w mediach publicznych, a właściwie już "narodowych", władzę przejął Jacek Kurski, główny program informacyjny TVP1 zmienił nie tylko prowadzących, ale i linię programową. Od tej pory widzowie Wiadomości mogą usłyszeć jedynie o sukcesach Prawa i Sprawiedliwości i kompromitacjach byłego rządu, wpadkach Donalda Tuska i przekrętach opozycji. Realizatorzy programu "popisali się" już wymazaniem podwójnej linii ciągłej przy wypadku premier Beaty Szydło i usunięciem serduszka WOŚP w wywiadzie z posłem Platformy Obywatelskiej, Arkadiuszem Myrchą.

Tym razem Wiadomości odnotowały "sukces" polskiego filmu Dwie korony opowiadającym o życiu świętego Maksymiliana Kolbe. Według Danuty Holeckiej ekscytującej się na antenie telewizyjnej Jedynki, fabularyzowany dokument o męczenniku to "jedyny polski film pełnometrażowy pokazany na 70. Festiwalu w Cannes". Jak opisał Tygodnik Powszechny, "międzynarodowy sukces" obrazu to jedynie "chwyt wymyślony przez sprytnych PR-owców".

bDYAPgyf

Chodzi o film Dwie Korony w reżyserii Michała Kondrata. TVP odtrąbiła wielki sukces na jednej z najważniejszych imprez filmowych na świecie - czytamy w tygodniku. Tymczasem okazuje się, że produkcji wcale nie ma w programie festiwalu. Wystarczy minuta na oficjalnej stronie Festiwalu w Cannes, aby przekonać się, że Dwóch koron w programie nie ma. Są za to na liście tysiąca czterystu filmów pokazywanych na Marché du Film, czyli towarzyszących Festiwalowi targach dla dystrybutorów. Projekcja na targach nie jest sukcesem, a jedynie płatną usługą.

Targi Marché du Film odbywają się co roku i mają na celu zdobycie międzynarodowych dystrybutorów, którzy są w stanie kupić film i wyświetlać go w swoim kraju. W tym roku na targach pokazano aż 50 polskich filmów, których współproducentem jest także TVP. Głośno odtrąbiony sukces okazał się niewypałem.

Mimo to telewizja postarała się o entuzjastyczne recenzje filmu. Według dziennikarzy głównego programu informacyjnego TVP1, obraz o Maksymilianie Kolbe został świetnie przyjęty przez publiczność w Cannes, a "pokaz zakończył się gromkimi brawami".

Pismo Gość Niedzielny postanowiło pójść jeszcze dalej i opisać "relację" z pokazu w Cannes. Katolicki tygodnik powołał się na wywiad reżysera, który stwierdził, że "film przez widzów został odebrany dobrze", a po pokazie wiele osób do niego podchodziło, gratulując świetnej produkcji.

bDYAPgyl

Sam Michał Kondrat nie krył zadowolenia z premiery: - Czuję ogromne wzruszenie, bardzo się cieszę, że tak wiele osób mówiło mi wiele ciepłych słów, że film przez pierwszych widzów został odebrany dobrze - cytuje Gość Niedzielny. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na polskich widzów, ale także widzów na całym świecie. Chciałbym podziękować ojcom franciszkanom z Niepokalanowa, którzy mnie namówili do tego, żeby ten film zrobić. Wierzę, że to jest początek drogi do tego, żeby robić kolejne filmy na coraz wyższym poziomie. A dzisiaj w Cannes zostało to przypieczętowane poprzez premierę filmu.

Premierowy pokaz miał tym większe znaczenie, że w tym roku w Cannes jest bardzo niewiele polskich akcentów. Dwie korony to jedyny polski nowy film pełnometrażowy wyświetlany podczas tegorocznego festiwalu filmowego. To pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. o. Maksymiliana Kolbego - od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.

W obsadzie filmu znalazły się "najlepsze gwiazdy polskiego kina", m.in.: Dominika Figurska, Cezary Pazura i Maciej Musiał

bDYAPgym
bDYAPgyn
Zobacz także: Radni PiS o festiwalu w Opolu: "Katastrofa wizerunkowa. Apelujemy do prezydenta o negocjacje z TVP"
bDYAPgyo
Zobacz także: Zobacz też:
bDYAPgyG
KOMENTARZE
(208)
:/
4 lata temu
ciągle muszę tłumaczyć babci by nie wierzyła w to co mówią w TVP. Jestem już tym zmęczona.
Basiulek
4 lata temu
Prawiebjak w Korei Północnej, która wyglada mistrzostwa świata w piłce nożnej, w których nie brała udziału 😮
Just
4 lata temu
Niczym Korea Północna ...
bDYAPgyH
gość
4 lata temu
nie oglądam TVP a Opole w Kielcach to ŻENADA 2017 ROKU!!!
gość
4 lata temu
Cóż, miało byc jak nigdy - wyszło jak zawsze....
Najnowsze komentarze (208)
gość
4 lata temu
Korea na naukę do TVP
acotam
4 lata temu
tvp info ...W Cannes rozdają samochody za darmo...... Prawda. Nie rozdają..tylko kradną..i nie samochody tylko rowery i nie w Cannes tylko w Rzeszowie
Karolka
4 lata temu
oglądałam te wiadomości, o dziwo uwierzyłam!
gość
4 lata temu
Uśmiałam sie
gość
4 lata temu
hahahhaha tego jeszcze nie grali to juz sami siebie przechodza
Gość
4 lata temu
I teraz sobie wyobraźcie co bedzie jak w całej Europie pokażą nasze wiadomości i komentarz do tego czego nie było to wszyscy będą mam zazdrościć tego ze wariatów zamiast leczyć to sie na wysokie stanowiska obsadza
kotek
4 lata temu
pudelek czepia się filmu o św Maksymilianie Kolbe..powinniście poddać się egzorcyzmom..PARZY WAS? CO? :-)
gość
4 lata temu
To jakie są inne filmy "polskie, nowe, pełnometrażowe" pokazane w Cann? Proszę obejrzeć znak graficzny Marche du film i przestać bredzić gimbazo.
bDYAPgyz
gość
4 lata temu
Holecka kurski i całe to tvp w p**du do wyj****ia
Gość
4 lata temu
TVPislam Polska jak Doda lansuje się na czerwonym dywanie.
Gość
4 lata temu
Tak jak w Korei Północnej
gość
4 lata temu
Ta pani czytająca wiadomości też powoli zamienia się w taką speakerką z Korei Północnej. to w jaki sposób akcentuje pewne rzeczy i nadaje czytanym przez siebie wiadomościom emocjonalny ton.
fwe
4 lata temu
Holecka wygląda jak prowadząca wiadomości w Korei Płn. Też pieje z zachwytu-i czyta to co na prompterze ma napisane....żenada i dno.....
gość
4 lata temu
ja pi...dole, w jakim kraju my żyjemy, propaganda lepsza niż za komuny
...
Następna strona
bDYAPgzb