Trwa ładowanie...
Przejdź na

Organizacje "pro life" znów będą żądać ZAKAZU ABORCJI! "Od prezesa Kaczyńskiego słyszeliśmy, że nie zgadza się na zabijanie dzieci"

357
Podziel się

Inicjatorka projektu, Kaja Godek cieszy się z poparcia hierarchów kościoła. "Chcemy, by z przepisów wykreślona została przesłanka pozwalająca na aborcję ze względu na wady płodu".

Organizacje "pro life" znów będą żądać ZAKAZU ABORCJI! "Od prezesa Kaczyńskiego słyszeliśmy, że nie zgadza się na zabijanie dzieci"
bEgtFiPV

Jeżeli ktokolwiek myślał, że zeszłoroczny, ogólnopolski Strajk Kobiet przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego przekonał polityków do rezygnacji z tego pomysłu, to niestety był w błędzie. Jak się okazuje, chwilowe odejście od tematu było przemyślaną strategią, aby ponownie ruszyć z wprowadzaniem zmian już na jesieni.

Przez cały ten czas, gdy wydawało się, że seria masowych protestów kobiet poskutkowała, a temat nieco przycichł, Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek przygotowywała nowy projekt ustawy oraz rekrutowała wolontariuszy do zbierania podpisów. Godek chce zabronić Polkom przerywania ciąży ze względu na wady płodu. W rozmowie z Rzeczpospolitą działaczka "prolife" pochwaliła się wynikami swojej wielomiesięcznej pracy.

Projekt jest już prawie gotowy. Trwają prace nad uzasadnieniem. Chcemy, by z przepisów wykreślona została przesłanka pozwalająca na aborcję ze względu na wady płodu. Likwidacja tego zapisu będzie krokiem w kierunku pełnej ochrony życia nienarodzonych - przekonuje Godek.

bEgtFiPX

Inicjatywa działaczki spotkała się już z poparciem biskupów. Na ostatnim, dwudniowym posiedzeniu Konferencji Episkopatu w Zakopanem, gdzie poruszono m.in. kwestie pedofilii w kościele oraz właśnie aborcji, hierarchowie "polecili inicjatywę modlitwie".

Biskupi podtrzymują wołanie o pełną ochronę prawną dzieci poczętych jako konstytucyjne prawo do życia. Podczas zebrania plenarnego Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się z obywatelską inicjatywą #ZatrzymajAborcję, mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej. Biskupi polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów - czytamy w oficjalnym komunikacie.

To duża zmiana, bowiem poprzedniemu projektowi, Ordo luris, który zakładał wprowadzenie kar więzienia za aborcję, biskupi nie byli przychylni. W nowym projekcie póki co takich zapisów nie ma, a w dodatku jego autorkami są kobiety, co ucieszyło duchownych.

Cieszymy się z tego, że za propozycją stoją kobiety. Dotąd bowiem zarzucano nam, że jacyś faceci w czarnych sukienkach próbują coś narzucać polskim kobietom - powiedział gazecie jeden z hierarchów.

bEgtFiQd

Fundacja planuje złożyć swój projekt w Sejmie już w sierpniu. Następnie rozpocznie się zbiórka podpisów. Kaja Godek nie ukrywa, że liczy także na poparcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Od prezesa Jarosława Kaczyńskiego słyszeliśmy niedawno, że nie zgadza się na zabijanie dzieci. Liczymy na to, że PiS poprze nasz projekt. To w końcu ich elektorat żąda tych zmian - stwierdza działaczka.

Barbara Nowacka z komitetu Ratujmy kobiety już zapowiedziała, że nie zostawi sprawy bez odpowiedzi i wraz z działaczkami ze środowisk liberalnych przygotuje kontrę.

Tymczasem przypomnijmy, jakie piekło przeżyły kobiety, zmuszone do urodzenia zdeformowanych dzieci, które zmarły tuż po narodzinach: Kolejne pacjentki Chazana ujawniają: "Mdlałam i wymiotowałam z wycieńczenia! NIE DAŁ ZNIECZULENIA mówiąc o grzechu pierworodnym!"

bEgtFiQe
bEgtFiQf
bEgtFiQg
bEgtFiQy
KOMENTARZE
(357)
Gość
4 lata temu
Ta kobieta jest niezrownowazona
gość
4 lata temu
A moze tak zamiast zakazu wszytskim nam pozaszywać?....co sie bedziecie rozdrabniać
gość
4 lata temu
NOŻ ZNOWU TA SEKTA!!!
bEgtFiQz
Gość
4 lata temu
Dlatego jednak nie bede glosowac na PIS.
Gość
4 lata temu
Wypierpapiee
Najnowsze komentarze (357)
Gruby Czarny ...
4 lata temu
Nosz k**w...de mol. Co sie dzieje z tym krajem! Jeden krok do przodu, 1000 w tyl.
gość
4 lata temu
Żeby wam serwer padł za tą piizganą reklamę audi.
gość
4 lata temu
Chorzy ludzie a biskupi to banda starych zbokow i złodzieje
gość
4 lata temu
J***c tyc nawiedzonych sekciarzy Wystarczy popatrzeć na ich twarze i wiadomo z kim ma się doczynienia
gość
4 lata temu
Dlaczego tak fanaytycznie nie walczy zpedofilami w kosciele tylko klania im sie w pas!
gość
4 lata temu
Niech lepiej ksiezulki sobie przypomną ile sami spłodzili dzieci i kazali kobiecie je usuwać!. A w żeńskich klasztorach mało jest maleńkich dziecięcych grobów? Hipokryci! Zapomniał wół jak cielęciem był?
gość
4 lata temu
w styczniu i lutym chodzilam w miniowkach --teraz ma przeziebione jajniki -- nie zajde w ciaze
gość
4 lata temu
Kaja Godek ile sama ma dzieci, kto jest jej mężem. I ile jej Biskupi polscy płacą. Będzie zapamietana , jako tą , która działała wbrew swojej płci.
bEgtFiQr
gość
4 lata temu
Ta baba powinna urodzić takie dziecko i je wychować bez niczyjej pomocy
gość
4 lata temu
W końcu dojdzie do tego że większość Polek w wieku rozrodczym wyemigruje i nie będzie miał kto rodzić dzieci. Może o to chodzi pani Godek ?
Tatarata
4 lata temu
Akurat o to, że taka ustawa nie wejdzie, możemy być spokojni :) Zobaczycie, wiem z pewnego źródła. Powiem tak, może pis wydaje się być takie pro life, ale w kolano sobie nie strzeli.
unfuckinbelie...
4 lata temu
To nie jest kobieta!! To potwor.
gość
4 lata temu
tego tępego mohera nie pokazujcie więcej bo się nie dobrze robi jak się pomyśli że na takiego kogoś można było trafić i przypadkowo się ożenić. Żenada
gość
4 lata temu
Ta godek nienawidzi innych kobiet i w chce efekty swoich sadystycznych urojeń zobaczyć na żywo.
...
Następna strona
bEgtFiQT