Trwa ładowanie...

Pazura, Grabowski, Kuna, a nawet "Depilator" - oni też zagrali w "Klanie"! (ZDJĘCIA)

71
Podziel się:
71
Podziel się:

Dzisiaj mija 20 lat (!) od premiery pierwszego, pilotowego odcinka. Pamiętacie jeszcze, kto zaczynał u Lubiczów?

1
 / 24
Jan Wieczorkowski jako Michał Chojnicki
Jan Wieczorkowski jako Michał Chojnicki
0
0

16 czerwca to dla rodzimej telewizji data szczególna - chociaż niewiele osób ma tego świadomość, ale to właśnie wtedy telewizyjna Jedynka wyemitowała pierwsze trzy odcinki Klanu. Były to jedynie odcinki pilotowe, bo serial startował w konkursie na nową polską telenowelę. Widzowie tak polubili losy Lubiczów, że serial wygrał rywalizację i na stałe zagościł w ramówce TVP we wrześniu 1997 roku.

Od tamtej pory sporo się na Sadybie zmieniło: większość oryginalnej obsady albo zdążyła umrzeć albo zorientowali się, że granie w najdłuższej polskiej telenoweli nie przysłuży się ich karierom i świadomie odeszła z serialu. Dla wielu z nich Klan był miejscem debiutu, chociaż pewnie woleliby o tym zapomnieć.

Na szczęście Pudelek pamięta.* Przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd zapomnianych aktorów, którzy kiedyś zagrali w Klanie nim serial zaczął być synonimem obciachu i absurdu. *Pamiętacie jeszcze, kto był krewnym Grażynki, a kto prawdziwą mamą Maćka?

Przypomnijcie sobie tych, którzy o Klanie woleliby raczej zapomnieć. Jeśli macie jeszcze swoje typy, piszcie na donosy@pudelek.pl.

2
 / 24
Zbigniew Wodecki jako ksiądz udzielający ślubu Władysławowi Lubiczowi i pani Stanisławie

"Zaraz, zaraz, przecież nestor rodu Lubiczów nigdy nie wziął ślubu z panią Stanisławą" - powiecie. To prawda, cała ceremonia była koszmarnym snem Pawła Lubicza w odcinku specjalnym. Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć.

3
 / 24
Cezary Pazura jako Kiler

Tak, to naprawdę wydarzyło się w Klanie. Do domu doktora Lubicza wparował Kiler i zabił brata Krystyny - Leszka. Wszystko zdarzyło się w odcinku specjalnym, o którym wspominaliśmy wcześniej.

4
 / 24
Andrzej Grabowski jako producent muzyczny zachwycający się talentem muzycznym Czikulinki

W tym dziwnym onirycznym odcinku specjalnym wystąpił też Andrzej Grabowski. Przypadła mu rola producenta muzycznego o nazwisku Super (!), który zachwycony muzycznym talentem Oli Lubicz proponuje jej kontrakt. Rozważna Lubiczówna postawiła jednak edukację na pierwszym planie i zrezygnowała z planów podbicia rynku muzycznego. Może w prawdziwym życiu Kaja Paschalska powinna postąpić podobnie?

5
 / 24
Andrzej Grabowski jako producent muzyczny zachwycający się talentem muzycznym Czikulinki
6
 / 24
Jolanta Fraszyńska jako niedoszła siostra Dorotka

Tak, to właśnie Fraszyńska miała zagrać Dorotę Lubicz, pojawiła się nawet w czołówce do pilotowego odcinka. Aktorka ostatecznie nie zagrała w Klanie, a szerszej publiczności dała się poznać jako doktor Monika Zybert w Na dobre i na złe. W rolę zakonnicy wcieliła się Agnieszka Wosińska. Niestety, nie wiedzieć czemu scenarzyści odstawili postać na boczny tor. Dorota wyjechała na misję do Afryki.

7
 / 24
Iza Kuna jako Ewa Kowalik, mama Maciusia

Izabela Kuna chyba jako jedyna z nielicznych z naszego zestawienia zrobiła prawdziwa karierę. Ewa była sąsiadką Grażynki i Rysia, biologiczną mamą Maćka. Kobieta zmarła na białaczkę, a małego Maćka zaadoptowały Ryśki. To był naprawdę dramatyczny wątek.

8
 / 24
Cezary Żak jako Józek, krewny Ryśków

Gwiazdor Miodowych lat i Rancza zaczynał swoją przygodę z telewizją właśnie w Klanie. Ciekawostką jest fakt, że Żak mógł zagrać... Ryśka, a jego żona Katarzyna Żak, Grażynkę. Na szczęście casting nie poszedł po ich myśli i Ryśka zagrał niezapomniany Piotr Cyrwus. Nagrania z przesłuchania zostały u producenta i tak Żak został sympatycznym Józkiem - krewnym Grażynki z jej rodzinnej wsi - Brzezin. Rola Józka przyniosła Żakowi popularność i pomogła w otrzymaniu roli Karola Krawczyka. Dalej kariera Żaka potoczyła się błyskawicznie.

9
 / 24
Jerzy "Faraon" Zelnik jako Krzysztof Malicki, kochanek Elżbiety

Jerzy Zelnik, dziś uduchowiony orędownik "dobrej zmiany", kiedyś nie był taki święty (Zelnik namówił narzeczoną na aborcję. "Nie mieliśmy pojęcia, jaki to wielki grzech"). Również postaciom, w które się wcielał daleko było do świętości. To właśnie przez Krzysztofa Malickiego o mały włos nie rozpadłoby się małżeństwo Chojnickich. Co prawda Jurek zdradzał Elżunię jakieś sto dwadzieścia razy, ale to romans Eli przelał czarę goryczy. Ostatecznie związek przetrwał kryzys. Postać Malickiego powróciła do Klanu przy okazji wątku zniknięcia Beaty. Krzysztof, już jako duchowny (!) pomagał Jerzemu odnaleźć zaginioną Beatę w Rzymie.

10
 / 24
Daniel Olbrychski jako Arkadiusz, absztyfikant Grażynki

Śmierć Ryśka była dla widzów szokiem. Jak pamiętamy, ta kultowa postać zginęła bohaterską śmiercią, w czasie szarpaniny w szpitalu. Po śmierci Ryszarda, Grażynę pocieszał właśnie Arkadiusz, nauczyciel muzyki Maćka. Ich płomienny romans przerwało nagłe wybudzenie się córki ze śpiączki. Muzyk wrócił do byłej żony dla dobra córki, a Grażynka obeszła się smakiem.

11
 / 24
Mikołaj "Depilator" Krawczyk jako Tomasz, jeden z tysiąca adoratorów Agnieszki Lubicz

Kolejny aktor (?) z naszego zestawienia, którzy zaczynali właśnie w Klanie. Tomek był kolegą Agnieszki ze studiów. Oczywiście jak wszyscy koledzy Agi płci przeciwnej próbował do niej startować (nie pamiętamy z jakim skutkiem, ale chyba marnym). Krawczyk wcielał się w tę postać trzy lata, potem przyszła rola w Pierwszej Miłości, a za nią sława, związek z Anetą Zając, porzucenie matki z dwójką dzieci i romans z ciałem astralnym - Agnieszką Włodarczyk. No i depilowanie na potrzeby programu, którego nazwy nie pamiętamy i pamiętać nie chcemy.

12
 / 24
Mikołaj "Depilator" Krawczyk jako Tomasz, jeden z tysiąca adoratorów Agnieszki Lubicz
13
 / 24
Katarzyna Glinka jako Dominika, koleżanka Agnieszki

Katarzyna Glinka również zaczynała swoją błyskotliwą karierę w Klanie. Zagrała koleżankę Agi ze studiów. Tą rolą raczej nie podbiła polskiej telewizji. Po Klanie przez wiele lat tułała się po różnych produkcjach jako aktorka drugo-, a nawet trzecioplanowa. Ostatecznie skończyła jako gwiazda Barw Szczęścia. Był to niewątpliwy awans, gdyż Barwy w przeciwieństwie do tasiemca Jedynki, nadawane są w lepszej porze antenowej.

14
 / 24
Katarzyna Zielińska jako Natalia Turska

Kolejna gwiazda Barw Szczęścia zaczynająca w Klanie. Zielińska wcieliła się w rolę matki 7-letniego chłopca uczestniczącego w zajęciach szkółki piłkarskiej należącej do Michała Chojnickiego. Tak, Michał miał kiedyś szkółkę piłkarską. Co prawda nie pamiętamy, czy Michał i Natalia romansowali ze sobą, ale znając temperament Chojnickiego, zakładamy, że tak. Jurny Chojniki nie przepuściłby takiej okazji.

15
 / 24
Edyta Herbuś jako Marta Orłowska, która próbowała uwieść męża Bożenki

Herbuś od lat próbuje pozbyć się łatki tancerki i "lachonika". Była wybranka Trelińskiego wybrała najprostsza drogę - grę w operach mydlanych i teatrach prowadzonych przez celebrytów. Jak dotąd jej największym aktorskim osiągnięciem jest rola w Klanie. Marta, w którą wciela się Edyta, to prawdziwy czarny charakter. Długo uwodziła przyszłego męża Bożenki, ten ostatecznie wybrał córkę Rysia. Orłowska nie wybaczyła tej zniewagi Miłoszowi, a swą nienawiść przelała na całą rodzinę Lubiczów. Bożenka nie pozostała jej dłużna, broniła swojej rodziny... na lodzie.

16
 / 24
Bożenka mści się na Marcie
17
 / 24
Bożenka mści się na Marcie
18
 / 24
Joanna Brodzik jako Renata Grajewska

Zanim Joanna Brodzik przefarbowała włosy na blond i stała się Magdą M, grała przeważnie czarne charaktery. Taka była też Renata, pielęgniarka w gabinecie doktora Lubicza i jego najlepszego kolegi Andrzeja. Grajewska oczywiście najpierw próbowała uwieść Pawła, ale on jako wzór cnót wszelakich, oparł się wdziękom pielęgniarki. Marczyński już taki honorowy nie był i zdradził swoją żonę. Żałujemy, że nie pociągnięto tego wątku dłużej, może kariera Joanny Brodzik nie potoczyłaby się w tak mdłym kierunku?

19
 / 24
Zofia Merle jako pani Stenia

Pamiętacie panią Stenię? Najpierw sprzątała w El-Medzie, a potem zajmowała się domem doktorostwa na Truskawieckiej. Niewątpliwy komediowy talent Zofii Merle rozruszał trochę sztywny jak kij od szczotki serial. Niestety stan zdrowia nie pozwolił jej kontynuować pracy w serialu.

20
 / 24
Krzysztof Tyniec jako sąsiad Chojnickich - Krzysztof Bąk

Krzysztof Tyniec pojawił się w Klanie dosyć nie spodziewanie. Tyniec wcielił się w rolę sąsiada Chojnickich i... dyrektora cyrku. To za jego sprawą na Sadybie pojawił się wielbłąd. Takie rzeczy tylko w Klanie.

21
 / 24
Krzysztof Bąk daje Eli wielbłąda
22
 / 24
Joanna Jabłczyńska i Mateusz Damięcki jako dzieci najlepszych przyjaciół doktorostwa Lubiczów

Oni też zahaczyli o Klan. Zagrali dzieci Alicji i Andrzeja Marczyńskich. Jabłczyńska wcielająca się w rolę Sylwii była nawet koleżanką Oli. Po rodzeństwie słuch zaginął. Biedna Lubiczówna nie ma szczęścia do koleżanek. Czy ktoś wie, co stało się z Ulą?

23
 / 24
Borys Szyc, Magdalena Różczka, Anna Dereszowska

Wszyscy zagrali w Klanie w epizodach. Jeśli ktoś pamięta tę trójkę, musimy pogratulować znakomitej pamięci do rzeczy nieistotnych.

24
 / 24
Oglądacie to jeszcze?
KOMENTARZE
(71)
gość
7 lat temu
ale jajca :D się pośmiałam.
ma
7 lat temu
kultowa opera mydlana. i zawsze profesjonalne lokowanie produktu !!! :D
gość
7 lat temu
Przestałam ogladać jakieć 2500 odcinków temu. Zyskałam jakieś 1250 godzin życia
Gość
7 lat temu
Się uśmiałam. Dobre
gość
7 lat temu
to byl pierwszy serial, Klan i zlotopolscy innych serialy takich tasiemcowych nie bylo wiec kazdy chcial zagrac :) to inne czasy nie smiejscie sie:)
Najnowsze komentarze (71)
gość
7 lat temu
Nikt nie pamięta błyskotliwej roli Marka Konrada :-(
gość
7 lat temu
Hej Pudelek,to Jolanta Fraszyńska nie żadna Dorota z Klanu!!!
Piotr
7 lat temu
Tak oglądam ten serial
gość
7 lat temu
jeszcze byl Wojtek Mecwaldowski
gość
7 lat temu
gh d p*************************************************o na życie dekada. Od 2 lat pracuję w domu w internecie, teraz mam znacznie więcej niż gdybym pracował w Anglii kosmki. W internecie każdy może zarabiać bo jest mnóstwo sposobów. Ja głównie działam tu: f*******a ☺ i od dwóch lat mam dobra pensję. dobywa kolosy korona damski dworka frytek kryzka czczac
gość
7 lat temu
No właśnie co się stało z Ulą. A w ogóle pamiętacie męża siostry Olki Lubicz? Bo on był później zginął czy coś i Aga zostąła sama z dzieckiem. Ja jebix co za serial.
zniesmaczona
7 lat temu
Bardziej zlosliwego wrecz odrazajacego opisu nie czytalam poczulam niesmak do autora ,przeciez ten serial jednak oglada sporo osob wiec trzeba to uszanowac nie mowiac juz o aktorach ,jestem zniesmaczona autorem tych rewelacji
gość
7 lat temu
dajcie namiary na ten "odcinek specjalny" błagam :D. Za gówniaka to owszem Klan to było coś, od wielu lat tak jak napisaliście - zszedł na psy.
Gość
7 lat temu
Oczywiscie ze ogladamy, namietnie od ponad 20 lat
gość
7 lat temu
Marek Konrad też wystąpił w "Klanie"!!!
gość
7 lat temu
wosińska nie fraszyńska
gość
7 lat temu
Bardzo zły serial, nawet na tle innych produkcji swojej podłej kategorii.
hehe
7 lat temu
pudelek made my day xDDD
gość
7 lat temu
dzięki, dawno się tak nie uśmiałam, jak czytając te teksty
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Marina Łuczenko załatwia sprawunki na mieście i mknie do luksusowego auta. Uzbroiła się w torbę Chanel za 30 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

Nieco ponad dwa tygodnie temu Marina Łuczenko po raz drugi została mamą. Tymczasem paparazzi "przyłapali" piosenkarkę na mieście. Ukochana Wojtka Szczęsnego dopełniła codzienną stylizację luksusowymi dodatkami.
9.

Nikodem Rozbicki BALUJE z nowymi koleżankami w LA po rozstaniu z Julią Wieniawą (ZDJĘCIA)

Nikodem Rozbicki od kilku miesięcy układa sobie życie w Los Angeles. Między zajęciami na studiach znajduje czas na zacieśnianie więzi z nowymi przyjaciółmi. Ostatnio miał okazję bawić się na imprezie urodzinowej w kobiecym gronie.
8.

Tak Katarzyna Bosacka zmieniała się na przestrzeni lat. W ostatni rok zrzuciła 15 kg (ZDJĘCIA)

19 lipca swoje 52. urodziny obchodzi Katarzyna Bosacka. Specjalnie na tę okazję zebraliśmy dla Was zbiór zdjęć jubilatki z czasów, gdy była jeszcze żoną Marcina Bosackiego. Po brutalnym rozstaniu z mężem dziennikarka zaliczyła sporą metamorfozę. Bardzo się zmieniła na przestrzeni lat?
7.

Odziana w jasne fatałaszki Monika Olejnik zmierza do apteki w sandałkach Chanel za 8 TYSIĘCY. Powiało luksusem? (ZDJĘCIA)

Monika Olejnik znów została przyuważona w okolicach Placu Zbawiciela w Warszawie. Widać, że upały doskwierają, bo zrezygnowała z fikuśnych zestawów i odziała się w jasne i luźne ubrania. Nie zapomniała oczywiście o drogich dodatkach.
6.

Eva Longoria w pomarańczowym bikini eksponuje talię klepsydry, uskuteczniając "plażing" z mężem (ZDJĘCIA)

Eva Longoria niewątpliwie zwyciężyła w loterii genów. Mimo prawie 50 lat na karku aktorka wciąż może pochwalić się młodzieńczą aparycją. Amerykanka odsłoniła godną pozazdroszczenia sylwetkę podczas rodzinnych wakacji w Hiszpanii.
5.

Rzadki widok: Piotr Żyła i młodsza o 11 lat Marcelina Ziętek relaksują się na plaży w Sopocie (ZDJĘCIA)

Piotr Żyła nie należy raczej do osób, których fotoreporterzy nie odstępują na krok. Jego pojawienie się w Sopocie ze znacznie młodszą partnerką wzmogło jednak ich czujność. Nawet kapryśna pogoda nie była w stanie pokrzyżować im planów miłego spędzenia czasu nad morzem.
4.

Melania Trump wspiera męża na konwencji wyborczej w Milwaukee. "Mam ogromny zaszczyt, że dziś towarzyszy mi MOJA WSPANIAŁA ŻONA" (ZDJĘCIA)

Melania Trump pojawiła się w czwartkowy wieczór na konwencji wyborczej męża, gdzie oficjalnie zaakceptował nominację Partii Republikańskiej na kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Myślicie, że stęskniła się za rolą pierwszej damy?
3.

Katarzyna Cichopek hasa po greckiej plaży w granatowym kostiumie kąpielowym ze sporym dekoltem: "Zaczynam zasłużony urlop"

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski wybrali się na wakacje do Grecji. Nowa gwiazda Polsatu wyeksponowała zgrabną sylwetkę i zapozowała w kostiumie kąpielowym, zbierając przy tym garstkę komplementów.
2.

Kim Kardashian razem z Khloe przybyły na jubileuszowy koncert Andrei Bocellego w ŚMIAŁYCH kreacjach. Zbyt dużo odkryły? (ZDJĘCIA)

Kim i Khloe Kardashian pojawiły się na jubileuszowym koncercie Andrei Bocellego, który odbył się w Teatro del Silenzio w Toskanii we Włoszech. Celebrytki postawiły na dość śmiałe kreacje...
1.

Bianca Censori w MAJTKACH i zakryty Kanye West pędzą na lunch w Hollywood. Wyglądają "cool"? (ZDJĘCIA)

Kanye West i Bianca Censori zostali "przyłapani" przez fotoreporterów w drodze do restauracji w legendarnym hotelu Chateau Marmont. Żona rapera, jak zwykle wyróżniała się z tłumu nietuzinkową stylizacją. Gwiazdor tymczasem "wskoczył" w wygodny dres.