Przystanek Woodstock: Straż pożarna zrezygnowała z pomocy niemieckich kolegów przez... "NOWE WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA"! "To jakieś gigantyczne nieporozumienie"

119
Podziel się

Owsiak o całej sprawie dowiedział się z mediów. MSW nie chce komentować sprawy.

Przystanek Woodstock: Straż pożarna zrezygnowała z pomocy niemieckich kolegów przez... "NOWE WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA"! "To jakieś gigantyczne nieporozumienie"

Za dwa tygodnie w Kostrzynie nad Odrą ruszy 23. Przystanek Woodstock. Jak można się było tego spodziewać, i w tym roku festiwal uznawany za jeden z najbezpieczniejszych na świecie, wzbudza spory niepokój zwłaszcza u polityków Prawa i Sprawiedliwości. Gdy okazało się, że PiS-owi nie udało się zniszczyć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, politycy postanowili przyjrzeć się bliżej festiwalowi. Już ponad miesiąc temu działacze partii martwili się na Facebooku, że do Kostrzyna przyjedzie "muzułmańska horda", co oznacza dla nich oczywisty zamach terrorystyczny.

Mimo że organizatorzy Woodstocku zdają sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń i jak co roku dbają o to, by wypadków było jak najmniej, festiwal najwyraźniej komuś bardzo przeszkadza. I to w takim stopniu, że postanowiono zabrać się za niego właśnie od strony bezpieczeństwa, na którym podobno PiS-owi zależy najbardziej.

Okazuje się bowiem, że w tym roku na Woodstocku zabraknie niemieckich służb mundurowych, które razem z polskimi policjantami dbały o bezpieczeństwo imprezy. Chodzi o niemiecką straż pożarną oraz federalną służbę techniczną Technisches Hilfswerk. Lokalna telewizja w Brandenburgii poinformowała, że zakończono współpracę ze stroną niemiecką, co potwierdził zaskoczony szef Biura Ochrony Ludności we Frankfurcie. Zdumienia nie kryje także Jurek Owsiak, który o sprawie dowiedział się z mediów:

Trudno mi będzie wyobrazić sobie zaplecze zabezpieczenia organizowane przez polską straż pożarną bez udziału służb niemieckich - napisał w liście do niemieckich służb. Wasza tradycyjna coroczna współpraca wpisywała się w doskonale rozwijającą się transgraniczną kooperację służb. W naszej ocenie jej zakończenie jest bulwersujące i wysoce niezrozumiałe. Mogę tylko wyrazić nadzieję, że jest to jakieś gigantyczne nieporozumienie i gorzowska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej wycofa się z tej decyzji.

Na to się chyba nie zanosi, bo strażacy argumentują swoją decyzję... względami bezpieczeństwa. Rezygnacja z pomocy służb niemieckich jest według nich uzasadniona, bo ma to... ułatwić zarządzanie na wypadek sytuacji kryzysowej. To, że mundurowych dbających o bezpieczeństwo uczestników może być mniej, niebezpieczeństwa najwyraźniej nie stwarza.

To normalna procedura i nie doszukiwałbym się tu drugiego dna. W tym roku zmieniamy koncepcję zabezpieczenia Przystanku Woodstock - skomentował w rozmowie z Gazetą Lubuską Dariusz Szymura, rzecznik prasowy lubuskiej straży. Wiemy, że zdołamy to zrobić siłami Państwowej Straży Pożarnej. Dlatego rezygnujemy z udziału strażaków ochotników i naszych kolegów z Niemiec. Na terenie festiwalu będą strażacy zawodowi, a w ościennych województwach w gotowości będą odwody.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które sprawuje nadzór nad Państwową Strażą Pożarną, nie chce komentować sprawy.

Organizatorzy zapewniają, że standardy bezpieczeństwa na tegorocznym nie ulegną zmianie.

KOMENTARZE
(119)
gość
3 lata temu
Specjalnie to robią, żeby doszło do nieszczęścia i żeby mogli zwalić na Owsiaka!
Gość
3 lata temu
To jest skandal co ten PiS robi, ludzie o i nawet takie piękne wartości jak muzyka/młodość/ radość niszczą. Odwdzięczę się tym psom przy urnie!😤
gość
3 lata temu
PiS to największa tragedia jaka mogła spotkać Polskę. Kaczyński jest niezrównowazonym psychicznie szaleńcem i kryptogejem.
gość
3 lata temu
kiedys nie było tyle syfu pomimo roznych rzadow :(
Gość
3 lata temu
Trollu w*n na forum frondy!
Najnowsze komentarze (119)
gość
3 lata temu
A kto się tą marną impreziną zainteresuje? Już widzę jak o tym żałosnym wydarzeniu słyszeli muzułmanie! Dobre sobie, ha ha ha!
gość
3 lata temu
My niemieckiej pomocy nie potrzebujemy, zawsze kiedy nam "pomagali" zle to sie dla nas konczylo!
gość
3 lata temu
Nie chcą by ktoś patrzył na działanie polskich służb. Tylko DLACZEGO?
gość
3 lata temu
Jurek zapomniał, że to on ,jako organizator, powinien zapewnić bezpieczeństwo na imprezie?
gość
3 lata temu
Ale o co tu chodzi, że jacyś ciapaci strażacy by przyjechali, czy zwykła złośliwość z góry? Przecież jak zajęci będą lokalni strażacy to w razie potrzeby gdzie mają jechać: na pomoc czy na festiwal?
gość
3 lata temu
Owsiak następny dorobkiewicz na ludzkim nieszczęściu.Kiedy go rozliczą z naiwności ludzkiej.
Gość
3 lata temu
to straszne, tak nienawidzą Owsiaka że specjalnie są w stanie zaryzykować życie tysięcy młodych ludzi, byle udowodnić, że imrezę trzeba zlikwidować, mam nadzieję że nigdy nikt młody nie odda na nich głosu
Gość
3 lata temu
PiS wybrali ludzie o różnych stopniach wykształcenia i z różnych środowisk ale jedno co ich łączy to brak kultury i msciwosc . Mówią o sobie KATOLICY. Pogratulować kościołowi takiego wychowania.
Milcz oszczer...
3 lata temu
oszczerco pisowski - c****e nierobie jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj, w mojej rodzinie dwóm dzieciom sprzęt od Owsiaka uratował życie - chodzi o pompy dyfuzyjne.
gość
3 lata temu
Dowody? wygrane sprawy sądowe? akty oskrażenia? Możesz jakoś udowodnić to, co piszesz, czy po prostu kłamiesz?
gość
3 lata temu
Ale ty jesteś g***i i prowokacyjny chamski pisiorze antypolaku
Finansowe cud...
3 lata temu
Nie 2/3 a przeciętnie 99%, w niektórych szpitalach nawet 112%! A O***k jest nowym Mesjaszem, skrzyżowanym z Franciszkiem z Asyżu. I cudotwórcą: co roku jego Melon i inne spółeczki coraz bardziej pęcznieją od pieniędzy rodzinki Owsików…
To skandal i ...
3 lata temu
I to się dzieje w naszym kraju. Ludzie co oni z nami wyprawiają, to musi się żle skończyć. Władzo absolutna opamiętaj się, kiedy nie jest za póżno.
gość
3 lata temu
I na stronie ministerstwa finansów, ale lepiej pisać kłamstwa i oszczerstwa! Niech R****k i Caritas pokażą rozliczenia!
...
Następna strona