Trwa ładowanie...
bDgfzjtx

Sejm przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym. Protesty trwają! (ZDJĘCIA)

O godzinie 15:00 PiS zmienił prawo. Demonstracja pod Sejmem staje się coraz bardziej brutalna. Zdjęcia z Polski obiegły już cały świat. Co na to Andrzej Duda?

924
Podziel się
1 z 24
O godzinie 15:00 Sejm przegłosował ustawę
O godzinie 15:00 Sejm przegłosował ustawę
0
0

Wczoraj członkowie komisji pracującej nad ustawą o Sądzie Najwyższym skończyli pracę już po północy. "Praca" w tym przypadku oznaczała głównie kłótnie, wzajemne przerywanie, krzyki i szarpaninę. Efekty były do przewidzenia: poprawki PiS zostały przyjęte w całości, zaś PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL-u wrzucone do kosza.

Dzisiaj Sejm pracuje po raz ostatni przed przerwą wakacyjną, więc posłowie Jarosława Kaczyńskiego chcą przepchnąć wszystkie zmiany w prawie przed wyjazdem na urlop. O godzinie 14:00 zaczęło się trzecie czytanie ustawy. Przeciwko niej wypowiedział się szef PO Grzegorz Schetyna, zaś Paweł Kukiz stwierdził, że... "nie może zagłosować przeciw". O godzinie 15:00 większością głosów Sejm przyjął ustawę.

Wokół budynku Sejmu nie ustaje protest przeciwko zmianie prawa. Policja zbudowała zasieki z barierek, zaś Jarosław Kaczyński nie rozstaje się z żywym murem swojej obstawy. Choć demonstracje miały mieć charakter pokojowy, zaczęto uderzać o rozstawione wokół Sejmu barierki. O 20:00 PO planuje demonstrację pod Pałacem Prezydenckim. Wydarzeniem żywo interesują się też zachodnie media, a New York Times pokazał protesty na swojej okładce.

Zobaczcie zdjęcia, które właśnie obiegają cały świat.

bDgfzjtX
KOMENTARZE
(924)
gość
3 lata temu
bo chcą Policji pokazać sowę
Dyktatura
3 lata temu
Oby ci co się teraz cieszą prędko doświadczyli "przyjemności" dyktatury. Tego wam życzę.
ANNA
3 lata temu
BRAWO
bDgfzjub
Gość
3 lata temu
Te sceny dowdzą , że demokracja w naszym kraju ma się dobrze.... jak długo jeszcze będą demonstrować nad wprowadzeniem przez rządzących reform jakie zapowiedzieli przed wygranymi wyborami ???
Gość
3 lata temu
A co to ma do rzeczy z usunięciem sędziów SN, rozprawy szybciej będą się toczyć? Podejrzewam ,że jeszcze dłużej będą teraz trwać bo sędzia będzie w gacie robił zanim wyda wyrok czy aby nie podpadnie 'komuś' z pisdzielców
Najnowsze komentarze (924)
djma
3 lata temu
BRAWO PiS.TAK TRZYMAĆ
gość
3 lata temu
protestujemy przeciwko dofinansoeaniu prywatnych teatrów i kinematografi jak zaczną zarabiać na siebie nie starczy czasu na protesty .do roboty WAłKONIE
gość
3 lata temu
buhaha... ja pitole co to ma być? protest teatrzyk! w sumie to aktorów tam nie brakuje ... wyreżyserowane jak nic!
gość
3 lata temu
jestem przerazana ilu idiotow wyszlo na te beznadziejne protesty papka zamiast mozgu
gość
3 lata temu
próbóje . Zachód osiągnie swoje i najpierw zneutralizuje Węgry gdzie rodzi się ostry faszyzm. Za Orbana prześladuje się i zabija cyganów, Węgry nie zasługują żeby być w Unii
gość
3 lata temu
Dyktatura jako t**y osiłek Edek który zabija wolnomyśliciela Artura,potem włącza gramowon, nastawia płytę i zmusza inteligenta Eugeniusza do Tańca, tańczy jak mu zagra. To on prowadzi. Będzie udawać miłego ale trzeba go słuchać, zakłada surdut Artura, w tem sposób prubuje udawać demokrację i kulturę
gość
3 lata temu
dzisiejsi falangiści brygady dziarskich chłopców bojówkarzy i kiboli, którym wszystko wolno mający dostęp do broni bowiem służą w formacjach wojskowych krzyczą uchodźcy do gazu, grożą agresją wobec manifestujcych, grożą ponownym otwarciem obozów koncentracyjnych, mówią a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści, raz sierpem raz młotem w czerwoną ... Boże coś Polskę marzy im się Mińsk Wilno i Lwów ale figa z makiem
gość
3 lata temu
militaryzacja kraju, kult defilad historycznych z udziałem rekonstruktorów takie organizował Hitler na Olimpiadzie w Monachium lub w Norymberdze. Pranie mózgów (propaganda w mediach ). Kult symboli na horągwiach np falangi miecz skierowany na Wschód,swastyki słowiańskie lub germańskie lub celtyckie krzyże, orły jagiellońskie czy czane wrony dzierzące swastyki. Od nacjonalizmu do faszyzmu i szowinizmu ktrótka droga . Spalenie kukly żyda i nieczytanie książek przypomina palenie książek bowiem nierozumnym ludem można manipulować. Suweren mylił się w 1933 w Niemczech oraz w 1922 we Włoszech i żle skończył
bDgfzjtT
gość
3 lata temu
cios w plecy (traktat wersalki), zerwanie z republiką wiemarską .Publiczne marsze defilady z pochodniami z poparciem duchowieństwa(sojusz z ołtarzemi amboną) pełne celebry z udziałem uzbrojonych bojówek paramilitarnych. Indoktrynacja dzieci i młodzieży oraz organizacji młodzieżowych (ośrodkiem indoktrynacji może być rekonstrukcja historyczna instytucja pilt. kulturalna lub muzeum oraz wydarzenie historyczne). Magiczne myślenie kłamstwo historyczne i mitologizowanie przeszłości
gość
3 lata temu
Nawoływanie o krzywdzie i ciosie w plecach i zdradzie . Pranie mózgów o naprawie krzywd sprawiedliwości dziejowej zerwanie z ze wstydliwą przeszłością z gniłym systemem krajem i i budowanmie rzekomo sprawiedliwego lepszego nowego ładu na gruzach starego (repu , indoktrynacja
gość
3 lata temu
Monoparyjność (partia ma zawsze rację jest nieomylna-nowomowa) ,kto myśli inaczej popełnia myślozbrodnię. Masowa partia lub masowy ruch polit. dąży do zawładnięcia każdą dziną życia. Niszczy się plutokrację, ośmiesza i neguje nieustannie opozyjcję (inne partie) oraz liberalne i umiarowane media i prasę , aby zniszczyć wielopartyjność,parlamentaryzm, wyrugować trójpodział, stopniowa lub nagła izolacja i elminacja opozycji. Izolacja jednoski, uniformizm,utylitaryzm,ujednolicenie społeczeństwa na modę monoparii (wielki brat). Kult ojczyzny i silnego państwa, państwo policyjne zastępuje państwo prawa, bowiem prawo jest likwidowane i niezależne sądy)
gość
3 lata temu
dyktatura zawsze szuka męczenników np Hitler i dygnitarze nazistowscy robili pielgrzymki pełne celebry marsze do Monachium , aby złożyć znicze i wieńce na gróby-pomnik ,aby uczcić monachijskich puczystów poległych w 1923. Wprowadzono kult zakrwawionego sztandaru, która była relikwią. Naziści nawoływali kobiety do rodzenia dzieci, a mężczyzn do płodzenia czystych rasowo białych obywateli, żadnego mieszania ras. Zakaz sprowadzania cudzoziemców. Rozród był obowiązkiem powszechnym(lebensborn)
gość
3 lata temu
Popieram trzeci i czwarty wpis.
Gość
3 lata temu
Śiwy d***l hahahahahaha
...
Następna strona
bDgfzjtF
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak dziś wygląda 18-letnia córka Omeny Mensah, Vanessa. Podobna do mamy? (ZDJĘCIA)

Pociecha znanej pogodynki zaliczyła debiut w show biznesie w wieku zaledwie 6 lat. Pójdzie w ślady rodzicielki i zostanie celebrytką?
9.

Agnieszka Woźniak-Starak z czerwonym piorunem na dłoni walczy o prawa kobiet przed studiem "DDTVN" (ZDJĘCIA)

Dziennikarka jest jedną z gwiazd, które biorą czynny udział w proteście przeciwko szokującej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.
bDgfzjtG
8.

Zrelaksowana Julia Wieniawa pije winko i puszcza dymka po finale "Tańca z gwiazdami" (ZDJĘCIA)

Po finale tanecznego show zapracowana celebrytka w końcu mogła "odsapnąć"....
7.

Taki był "Taniec z Gwiazdami". Pamiętacie najlepsze momenty z programu? (STARE ZDJĘCIA)

24. edycja (!) programu właśnie przeszła do historii. Przypomnijcie sobie, co działo się na parkiecie przez 15 lat trwania show.
6.

Finał "Tańca z gwiazdami": zwycięska Edyta Zając, Julia Wieniawa jak z "Dirty Dancing", Kayah wspierająca Strajk Kobiet (ZDJĘCIA)

Zobaczcie ostateczne starcie finałowych par o kryształową kulę. Zgadzacie się z werdyktem widzów?
bDgfzjtH
5.

Anna Wendzikowska walczy o obniżenie mandatu (ZDJĘCIA)

Jak przyznała celebrytka, podczas jazdy samochodem "zagapiła się" i źle skręciła. Kiedy funkcjonariusz policji zasugerował jednak, że przejechała także na czerwonym świetle, Ania postanowiła udowodnić swoją niewinność.
4.

Zahartowana Iga Świątek ćwiczy w pocie czoła na tle bałtyckich fal (ZDJĘCIA)

Polska czempionka Roland Garros przebywa obecnie w Juracie, gdzie pracuje nad utrzymaniem mistrzowskiej formy. Można pozazdrościć samozaparcia?
3.

Karolina Gorczyca OSZUKUJE, że zakrywa usta i nos? "Maseczka NA CHWILĘ w kieszeni" (ZDJĘCIA)

Choć aktorka zapewniła na Instagramie, że maseczkę zdjęła jedynie do zdjęcia, paparazzi zauważyli co innego... Kłamczuszka?
bDgfzjtI
2.

Zakaz aborcji. Protest poszedł pod dom Jarosława Kaczyńskiego (ZDJĘCIA)

Zaczęło się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Dom prezesa PiS został otoczony kordonem policji. Funkcjonariusze użyli gazu.
1.

20-letnia gwiazda Tik Toka, milionerka i nowa najlepsza przyjaciółka Kourtney Kardashian. Kim jest Addison Rae? (ZDJĘCIA)

Celebrytka może się już pochwalić ponad 65 mln obserwatorów na Tik Toku oraz 30 mln followersów na Instagramie. Imponujące?
bDgfzjuv