Trwa ładowanie...
Przejdź na

Przedłużono śledztwo w sprawie Magdy Żuk o kolejne TRZY MIESIĄCE! "Skierowano wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu"

140
Podziel się:

Okoliczności śmierci 27-latki wciąż są niejasne. Do tej pory w sprawie przesłuchano już ponad 100 osób.

Przedłużono śledztwo w sprawie Magdy Żuk o kolejne TRZY MIESIĄCE! "Skierowano wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu"

Choć od śmierci Magdaleny Żuk minęły już ponad trzy miesiące, okoliczności jej zgonu wciąż pozostają niejasne. 27-latka, która wyjechała do Egiptu na wakacje, już w pierwszych dniach pobytu w egzotycznym kurorcie zaczęła dziwnie się zachowywać, co spowodowało że trafiła do szpitala. Podczas hospitalizacji w placówce, dziewczyna wyskoczyła z okna i zmarła w wyniku rozległych obrażeń. Gdy sprawa wyszła na jaw, a jej chłopak upublicznił nagranie, na którym Magda błaga go o pomoc, w sieci aż roiło się teorii spiskowych na temat jej śmierci. Rodzina zmarłej stanowczo twierdzi, że Żuk nigdy nie miała problemów psychicznych, a wręcz przeciwnie – była radosna i pełna życia, a przede wszystkim bez pamięci zakochana w Markusie W. To właśnie jego w głównej mierze internauci obwiniają o śmierć 27-latki. Z kolei siostra Magdaleny jest przekonana, że dziewczyna została zamordowana i poprosiła o pomoc w wyjaśnieniu sprawy… prezydenta Andrzeja Dudę.

W głośną sprawę zaangażował nie tylko słynny detektyw bez licencji, Krzysztof Rutkowski, który zaprzeczył o udziale osób trzecich w tragedii, ale i profesjonalne biura detektywistyczne. Śledczy zebrali obszerne materiały, mające zawierać informacje o sieci powiązań osób i organizacji związanych bezpośrednio lub pośrednio z handlem kobietami. Znajdowały się tam m.in. nazwiska 72 osób powiązanych ze śmiercią Magdaleny Żuk. Niestety zebrane "dowody" nie są wystarczające, aby jednoznacznie określić przyczynę śmierci dziewczyny. Prokuratura w Jeleniej Górze, która od początku bada sprawę i prowadzi postępowanie w kierunku zabójstwa podjęła decyzję o przedłużeniu śledztwa o kolejne trzy miesiąca, do końca października.

Jeleniogórscy śledczy podkreślają, że prowadzone przez nich czynności zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności, które mogą mieć znaczenie dla wyjaśnienia przyczyn zgonu 27-latki. Tylko do tej pory w sprawie przesłuchano już ponad 100 osób, w tym pasażerów podróżujących z nią samolotem do Egiptu, turystów mieszkających z nią w tym samym hotelu i przedstawicieli biura podróży oraz jej najbliższą rodzinę.

W sprawie skierowano również wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu o wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej - informuje Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze w rozmowie z Onetem. Po uzyskaniu i przetłumaczeniu na język polski materiałów przekazanych przez egipskie organy ścigania, zwrócono się o ich uzupełnienie. Powyższe materiały są niezbędne biegłym z zakresu medycyny sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku śledztwa badania.

Śledczy informują też, że jak dotąd, nikomu nie postawiono zarzutów w związku ze śmiercią Magdaleny Żuk.

Zobacz także: Rutkowski obraża kobiety: "Są mocno zakłamane. Będą kłamać do samego końca!"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(140)
gość
7 lat temu
Tam wydarzyło się coś strasznego, tego jestem pewna.
Gość
7 lat temu
Niestety, prawdy nie poznamy😞
gość
7 lat temu
Smutna, niejasna, przypadkowa śmierć młodej, pięknej dziewczyny. Cóż za bezsens i żal dla rodziców.
crying-nb
7 lat temu
i tak się niczego już nie dowiemy. nie ufam już wymiarowi sprawiedliwości :/
gość
7 lat temu
Nie moga wyjasnic. prostej sprawy a maja pretensje o katastrofe pod Smolenskiem kretyni
Najnowsze komentarze (140)
gość
6 lat temu
straszne co ona przeżyła była załamana psychicznie i przerażona ale logicznie myślała i mówiła że ją zabiją i nie wróci.
gość
6 lat temu
skasowany filmik gdy araby niosą nieprzytomną Magdę jak worek ziemniaków.
Gość
6 lat temu
A ja jednak mam nadzieje ,ze policja rozwikła ta zagadkę i ukarze tych mordeców. Może porobić to sprawa dla archiwum X
Gość
6 lat temu
Ty Rutkowski lepiej się nie wypowiadaj.
Gość
7 lat temu
Rozpacz nad k***ą
Joanna
7 lat temu
Czy tak powinna wyglądać opieka w szpitalu nad chorą w nagłej chorobie?Oczywiście nie wierzę w tą psychozę czy nagłą schizofrenię Magdy, ale wydaje mi się, że ta pomoc powinna inaczej wyglądać, nawet jeśli nie był to szpital leczący takie nagłe przypadki? Niestety, kamery zarejestrowały takie sceny, że trudno doszukać się życzliwej pomocy, a bajeczka o przywiązaniu dziewczyny i jej wyskoczeniu z okna jest nieprawdopodobna. Zdrowy rozsądek każdego lekarza podpowiada aby nie umieszczać takiego pacjenta na piętrze, lecz parterze i otoczyć troskliwą opieką, zawiadomić wszystkie władze i nie pozwolić aby jakiś tam rezydent (w końcu obcy człowiek) woził ją na lotnisko czy po hotelach, nie pozwolić aby ktokolwiek inny, poza rodziną miał z nią kontakt. W polskich szpitalach taka procedura jest normalna, czyż nie?
Gość
7 lat temu
To czy jedzie sama do Egiptu to nie ma znaczenia .Ludzie wszędzie podróżują i co mają od razu ginąć .?pewnie została wystawiona.bojkotowac wyjazdy do Egiptu .tam młode kobiety są napastowane. Dramat kto za tym stoi ?
Gość
7 lat temu
Niech ten Rutkowski się zamknie w końcu! Detektyw bez licencji i w dodatku robi wszystko aby utrudnić śledztwo .Może kryje ludzi zamieszany w zabójstwo tej dziewczyny.
gość
7 lat temu
no i dalej ta sama gadanina a dalej nic nie wiemy ,wiadomo ze sama nie wyskoczyła z okna ,skoro robila wszystko zeby uciec od tej bandy szpitalej
gość
7 lat temu
Tu chodzi jakie brała narkotyki sekcja zwłok dawno zrobiona i wyniki są !!!!!!
gość
7 lat temu
tak stala sie wielka tragedia ale ludzie pomyslcie ktora normalna dziewczyna jedzie sama na wycieczke cos tu jest nie tak
Gość
7 lat temu
To jest porażka panstwa i konsulatu. Nic nie zrobią, wiec najlepiej przeciągnąć sprawę ile się da, dla mydlenia oczu opinii publicznej. Gdyby to jeszcze było europejskie państwo, to może prędzej. W Egipcie juz pewnie sprawa zamknięta. Przyjechala,odbilo jej, sama wyskoczyła, więc dla nich wszystko jasne.
Gość
7 lat temu
Jak wam nie wstyd dziewczyna nie żyje i nic jej życia nie zwróci kultury trochę .
Gość
7 lat temu
Jak wam nie wstyd dziewczyna nie żyje i nic jej życia nie zwróci kultury trochę .
...
Następna strona