Sobota 12.08.2017

Agent Tomek zdefraudował prawie PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH! "Nikt ze mnie na siłę nie zrobi złodzieja!"

agent Tomek Tomasz Kaczmarek Katarzyna Kaczmarek Katarzyna Sztylc agent tomek zdefraidował prawie półtora miliona złotych

Agent Tomek zdefraudował prawie PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH! "Nikt ze mnie na siłę nie zrobi złodzieja!"FORUM

Kariera agenta Tomka w szeregach PiS-u zakończyła się z równie głośnym hukiem, jak jego debiut w show biznesie jako "zawodowego" uwodziciela Weroniki Marczuk. Niedoszły polityk bardziej od władzy lubił pieniądze, a po słynnym zdjęciu nad walizką pełną paczek banknotów wiele osób zaczęło się zastanawiać, skąd je miał. Dziennikarskie śledztwa wykazały, że Tomasz Kaczmarek miał kontakty w półświatku i był bywalcem agencji towarzyskich, zakolegowanym z ich właścicielami. W końcu prokuratura zainteresowała się także finansami jego żony, Katarzyny Sztylc i rozliczaniem przez nią dotacji z pieniędzy publicznych.

Zobacz: Agent Tomek przyjaźni się z... WŁAŚCICIELEM BURDELI?!

Prokuratura bada działalność żony agenta Tomka. "Pieniądze pochodzące z dotacji trafiły do osób zarządzających stowarzyszeniem"

Władze rządowe podziękowały Kaczmarkowi, a teraz "agent" ma szansę zakończyć karierę w sektorze pozarządowym, jako prezes stowarzyszenia ECWS Helper. Do środowiskowych domów samopomocy, które za dotacje publiczne zarządzała organizacja, weszły kontrole, które miały sprawdzić, czy istnieją nieprawidłowości w rozliczaniu dotacji. Jak podaje Fakt, urzędnicy mieli powody, żeby być w szoku, gdy zobaczyli, na co poszły pieniądze przeznaczone na pomoc osobom wymagającym wsparcia ze względu na upośledzenia lub problemy z adaptacją.

Kontrola przede wszystkim wykazała, że większość dotacji była przeznaczana dla osób zarządzających placówkami. W domu w Jedwabnie wynagrodzenia pochłonęły aż 37% całej kwoty, którą dysponował. Pozostałe fundusze wcale nie były przeznaczane na podopiecznych: wśród zakupów pojawiła się bielizna Calvina Kleina, dron, drogie kosmetyki i deskorolki elektryczne.

Zarząd stowarzyszenia woził się luksusowymi samochodami, audi Q5 i mercedesem 250 CDI. Za wynajem miesięcznie płacono 10,5 tysiąca... firmom powiązanym z członkami zarządu! Dziwne były też faktury wystawiane na paliwo używanego przez stowarzyszenie fiata ducato - z rozliczeń wynikało, że do 90-litrowego baku jednorazowo nalewano po 175 litrów paliwa. Jednocześnie nie sporządzano żadnej dokumentacji dotyczącej delegacji czy "kilometrówek". W sumie kontrola zakwestionowała wydatki za sumę... 1,4 miliona złotych!

Agent Tomek oczywiście na wszystko ma odpowiedź i twierdzi, że winę za kolosalne wynagrodzenia czy kupowanie luksusowej bielizny za państwową dotację ponoszą... niekompetentni kontrolerzy.

Nikt ze mnie na siłę nie zrobi złodzieja! To kontrolerzy są niekompetentni! - powiedział tabloidowi Kaczmarek. Opętanie i oszalałe postawy przedstawicieli PiS w olsztyńskim urzędzie wojewódzkim zmusiły mnie, żeby powiadomić prokuraturę, Zbigniewa Ziobrę i szefa CBA. Wyimaginowane nieprawidłowości wyjaśniliśmy już po kontroli, punkt po punkcie. Uzasadniliśmy wszelkie wydatki.

Z pewnością upośledzeni podopieczni wymagali terapii na deskorolce i w majtkach od Kleina. Póki co stowarzyszenie agenta Tomka i jego żony zostało odsunięte od zarządzania czterema domami samopomocy. Czy to wystarczająca kara za zdefraudowanie 1,4 miliona złotych z kieszeni podatników?

FORUM

Miesięcznice smoleńskie. Lisicki: stały się już absurdalne

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (110)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 110
Odpowiedz
17 36
zgłoś
gość 12.08.2017 20:46
ale wy lubicie kopiowanie newsow i to z jakim opoznieniem.
Odpowiedz
419 104
zgłoś
Gość 12.08.2017 20:48
Masakryczny prostak i ćwok. Ktos sie nim powinien zajac. W wiezieniu mialby branie
Odpowiedz
388 87
zgłoś
Gość 12.08.2017 20:49
Nikt z ciebie nie zrobi złodzieja. Sam się zrobiłeś.
Odpowiedz
33 7
zgłoś
gość 12.08.2017 20:49
Spierrrrrrdziałem sie na Agenta Tomasza. PUDELKOWY P!ERDZ!OCH
Odpowiedz
275 56
zgłoś
gość 12.08.2017 20:49
obleśny bezkręgowiec
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 110