Trwa ładowanie...
Przejdź na

Po naciskach Trump potępił atak terrorystyczny w Charlottesville. "Rasizm jest ZŁEM!"

49
Podziel się

James Alex Fields wjechał w tłum manifestujących przeciwko nacjonalizmowi i zabił 32-letnią kobietę raniąc 19 innych osób...

Po naciskach Trump potępił atak terrorystyczny w Charlottesville. "Rasizm jest ZŁEM!"
bCyXBJuJ

Po sobotniej tragedii w Charlottesville w USA trwa burza, która zagraża pozycji Donalda Trumpa. Sytuacja stała się na tyle poważna, że pod wpływem negatywnych opinii prezydent zmienił swoją politykę i po raz pierwszy publicznie skrytykował mowę nienawiści. Sprawa jest bardzo delikatna, gdyż sam był wielokrotnie o nią oskarżany.

W sobotę w mieście Charlottesville zorganizowano wielki zjazd białych nacjonalistów i innych skrajnie prawicowych grup - w tym Ku-Klux-Klanu i organizacji neonazistowskich - pod wspólnym hasłem "Zjednoczmy Prawicę". Protestowali przeciwko usunięciu pomnika generała wojsk Konfederacji Roberta Edwarda Lee. Gdy pojawiła się kontrmanifestacja, doszło do zamieszek. Nacjonaliści mieli przy sobie broń oraz drażniące chemikalia, przez co służby porządkowe miały problemy z wprowadzeniem porządku.

W trakcie protestu doszło do tragedii. Rozpędzony sportowy samochód marki dodge challenger wjechał w tłum i zabił 32-letnią Heather Heyer, poważnie ranił 19 osób i wbił się w jadące przed nim dwa samochody. Zdjęcia z miejsca zdarzenia są przerażające, gdyż ludzie byli dosłownie wyrzucani w powietrze siłą uderzenia. Kierowca, należący do ruchu neonazistowskiego, został aresztowany pod zarzutem popełnienia morderstwa drugiego stopnia i szeregiem innych oskarżeń. Gdy doszło do tragedii, tłum nacjonalistów skandował "Piep*cie się, pedały!".

bCyXBJuL

W poniedziałek prokurator generalny Jeff Sessions zakwalifikował atak na kontrdemonstrantów jako "akt domowego terroryzmu". Tym bardziej wzburzenie wywołał fakt, że prezydent Donald Trump wygłaszając przemówienie o zdarzeniu, nie potępił białych suprematystów, którzy do niego doprowadzili. Terrorysta bowiem zrobił to, o czym reszta nacjonalistów skandowała wcześniej za kordonem policji. A prezydent mówiąc o "gwałtownych przejawach nienawiści, fanatyzmu i przemocy z wielu stron" sprawił, że pod jego słowami podpisały się... obie strony konfliktu, który rozgorzał jeszcze bardziej.

Krytyka na Donalda Trumpa posypała się tym bardziej, że prezydent kilka dni temu swoimi wypowiedziami zaostrzył konflikt z Koreą Północną, grożącą USA atakiem nuklearnym. Naciski były tak duże, że w końcu prezydent postanowił potępić grupy, które w trakcie wyborów stanowiły jego elektorat.

Rasizm jest złem i ci, którzy dopuszczają się przemocy w jego imieniu, są przestępcami i zbirami, łącznie z Ku-Klux-Klanem, neonazistami, zwolennikami białej rasy i innymi grupami nienawiści, które są odrażające dla wszystkiego, co jest nam drogie jako Amerykanom - powiedział Trump w Białym Domu.

Tymczasem prokuratura ustaliła dane terrorysty z Charlottesville. Okazało się, że 20-letni James Alex Fields był zafascynowany nazizmem i podziwiał Adolfa Hitlera. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, ale został już aresztowany. Zakwalifikowanie ataku jako terroryzm przez Sessionsa, który sam bywał oskarżany o rasistowskie poglądy, sprawiło, że Fieldsowi zostaną postawione jeszcze kolejne zarzuty, w tym w oparciu o ustawę o walce ze zbrodniami z powodu nienawiści.

bCyXBJuR
bCyXBJuS
bCyXBJuT
bCyXBJuU
bCyXBJvm
KOMENTARZE
(49)
Gość
3 lata temu
reklamę Janowa trzeba zlecić szafiarką i modelką z insta - one najlepiej się znają jak szejką zrobić dobrze!
Gość
3 lata temu
Czołem pudelki, ziele do święcenia już naszykowane?
Gość
3 lata temu
prezydent ma obowiazek stanowic przyklad, a nie wzywac do wzajemnej nienawisci
bCyXBJvn
Gość
3 lata temu
PISUAROWE TROLLE WYPIEDRALAĆ Z PUDLA!
Gość
3 lata temu
Zacznijmy mysleć samodzielnie, nie pozwolmy mediom I politykom dyktowac nam co powinnismy robic, jak mysleć I zyc, co czuc. Oni probuja nas wszystkich sklocic I nastwaic przeciwko sobie, w miedzyczasie sami robia co chca bo tlumy sa zbyt zajete I zmeczone zeby ich monitorowac. Przestanmy sie nienawidziec, zjednoczmy sie jako ludzie, przecież nie chodzi o to ze mamy wszyscy byc tacy sami, ale o to zebysmy nauczyli sie zyc razem obok siebie pomimo roznic. Kochajmy sie I dajmy sobie zyc na wzajem!!
Najnowsze komentarze (49)
gość
3 lata temu
Wlasnie tak - Piep*cie się, p****y! Nikt juz sie nie bedzie wycofywal pod wplywem lewackiego terroru. Teraz bedziecie sami pic piwo, ktore tak dlugo bezkarnie warzyliscie.
gość
3 lata temu
Jak widac konczy sie tolerancja dla lewackiej agresji i nietolerancji.
Gość
3 lata temu
Lewackie k***y nadchodzi wasz koniec
gość
3 lata temu
Klamstwo, demonstranci zbeszczescili konfederackiego bohatera, to nie usprawiedliwia tego faktu, ale dlaczego wy lewaki klamiecie, przeciwko nacjonalistom, poniewieracie innych ludzi, hipokryci. wiem bo tam mieszkam.
Gość
3 lata temu
Mieli broń i z niej korzystali? Tak to jest gdy osoby niezrównoważne psychicznie mają dostęp do broni. A k***inek mike chce by każdy, nawet psychopata miał dostęp do broni. Wtedy strach będzie wyjść na ulicę bo nie ma co oszukiwać ale w Polsce ponad połowa ludzi (p*****y, janusze mike itp) to psychole
Gość
3 lata temu
Kundel obral sobie nieadekwatna nazwe w stosunku do dzialalnosci. Powinien sie nazwac krzyzowka kundla z hiena, bo pudel to czysta rasa.
Gość
3 lata temu
Dlaczego kundel cytuje zawsze cnn, a nigdy np fox tv? Homoterroryzm kundla odraza.
Gość
3 lata temu
Po jakich naciskach debile? On od poczatku to potepil tylko lewactwu sie nie podobalo. My teraz czekamy az obama przestanie zachwalac rasistowska/ terrirystyczna organizacje black lives matter
bCyXBJvf
Gość
3 lata temu
Odpisal "oswiecony "dupodajec.
Gość
3 lata temu
Rasizm jest nie tylko zależny od koloru skory !! Czy ty cos zrozumiałaś z tego artykułu ?? I wyciągacie jakieś wnioski z Np 2 wojny światowej !!??nie ! Tępe prawicowe ograniczone mózgi 😷
Gość
3 lata temu
Nie popieram żadnego skrajnego ugrupowania, ani z prawej ani z lewej strony, ale jakoś Obama nie robił żadnych konferencji i nie musiał do tłumaczyć, kiedy Black Lives Matter wszczynało zamieszki, nazywało białych podludźmi, krzyczeli teksty typu: "kill white people", a jeden z nich strzelał do białych policjantów. Z mediów można wywnioskować, że tylko biali ludzie to rasisci...
gość
3 lata temu
Rasizm i nacjonalizm to dwa różne pojęcia! To nie był atak o podłożu rasistowskim, bo napastnik nie był biały a tłum czarny lub na odwrót. To atak o podłożu nacjonalistycznym!
gość
3 lata temu
dokup sobie jakieś partie mózgu, bo ci zaczynają szwankować
Gość
3 lata temu
Aha, czyli jak naziści zgłoszą manife to to jest i tak spk i legalne demolować, BO zgłosili? A no tak, ONR też może. : )
bCyXBJvH