Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rodzina Magdaleny Żuk: "Madzię zamordowali. Minister Ziobro nie zrobił nic. Czujemy się oszukani"

235
Podziel się:

"Na filmie z monitoringu, na którym kamery zarejestrowały szarpaninę Egipcjan z Polką na szpitalnym korytarzu, można się dopatrzyć uderzenia".

Rodzina Magdaleny Żuk: "Madzię zamordowali. Minister Ziobro nie zrobił nic. Czujemy się oszukani"

Od tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk minęły prawie cztery miesiące. Prokuratura do tej pory niewiele ustaliła, za to na początku sierpnia poinformowała o przedłużeniu śledztwa o kolejne trzy miesiące: Przedłużono śledztwo w sprawie Magdy Żuk o kolejne TRZY MIESIĄCE! "Skierowano wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu"

Jak twierdzi rodzina zmarłej, winę za taki stan rzeczy ponosi strona egipska, która nie tylko nie pomaga w prowadzeniu śledztwa, lecz nawet stara się je jeszcze bardziej zagmatwać.

Rzeczywiście, personel hotelu w Marsa Alam, gdzie została zakwaterowana Polka, składa niespójne i wzajemnie się wykluczające zeznania. Podobnie postępuje personel szpitali, do których została przewieziona kobieta.

Szef placówki w Port Ghalib twierdzi, że nie powinien był przyjmować Magdaleny Żuk, ponieważ było dla niego jasne, że znajduje się w stanie, kwalifikującym ją do szpitala psychiatrycznego. Po czym jednak ją przyjął, ale po tym, jak wyskoczyła przez okno, zdecydował się odesłać ją, w stanie krytycznym, do oddalonego o kilkaset kilometrów szpitala w Hurghadzie.

Chaos w w przesłuchaniach wprowadził także Krzysztof Rutkowski, który do Egiptu wysłał swoją narzeczoną oraz tabloidy, których dziennikarze także rozmawiali z personelem szpitalnym i hotelowym. W rezultacie każdy mający kontakt w Magdą Żuk został przepytany przez kilka osób i za każdym razem wersja była trochę inna.

Co gorsza, strona egipska do tej pory nie udostępniła pełnych wyników zwłok Magdaleny Żuk, a szczególnie tych przeprowadzonych pod kątem obecności substancji odurzających w organizmie.

Rodzina zmarłej jest przekonana, że Egipcjanie coś ukrywają. Z kolei z badań, przeprowadzonych we wrocławskim zakładzie medycyny sądowej, wynika, że Magdalena Żuk miała złamany nos.

Na filmie z monitoringu, na którym kamery zarejestrowały szarpaninę Egipcjan z Polką na szpitalnym korytarzu, można się dopatrzyć uderzenia - przypomina w rozmowie z Super Expressem Anna Cieślińska, siostra Magdaleny.

Rodzice zmarłej nie mają wątpliwości, że Magda padła ofiarą morderstwa, zaś egipskie władze doskonale o tym wiedzą i tuszują sprawę, chcąc uniknąć międzynarodowego skandalu.

Madzię zamordowali. I wciąż wierzymy, że śledztwo wreszcie ruszy, a winni zostaną ukarani - mówią państwo Żuk. Minister Zbigniew Ziobro obiecał wtedy pomóc w wyjaśnieniu śmierci Madzi. Nic nie zrobił. Czujemy się oszukani.

Przypomnijmy, że siostra Magdy pisała też list do Donalda Tuska: Siostra Magdy Żuk w TVN-ie: "Napisałam nawet DO PANA TUSKA. Nie ma odzewu!"

**_

_**

Zobacz także: Sekcja zwłok Magdaleny Żuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(235)
Gość
7 lat temu
To jest za gruba sprawa,nie wyjaśnią tego.
kazdy w
7 lat temu
Jak dostaliscie sygnal ze sie cos z nia dzieje to trzeba bylo d**y ruszyc i po nia leciec.
gość
7 lat temu
a ja obstawiam, że jechała tam na zarobek jak inne instagramowe modelki i po prostu jej się odwidziało po przyjeździe, ale było już za późno.
Gość
7 lat temu
Ja mimo wszystko coś czuję, że Madzia to święta nie była...
Gość
7 lat temu
Rozumiem rozpacz rodziny, ale nie oni jedni stracili bliska osobe. Mieli z corka marny kontakt, nawet nie wiedzieli, ze wyjechala do Egiptu, w jakims dziwnym celu. Na instagramie laska wstawiala zdjecia wypietego tylka, pojechala sama do Egiptu i w ogole cala ta sprawa smierdzi. Biuro Lampart chcialo pomoc rodzinie, ale nie byli zainteresowani poznaniem prawdy. Woleli pajaca Rutkowskiego. Teraz ich zachowanie przypomina medialny cyrk. Ciekawe co chca ugrac? Odszkodowanie?
Najnowsze komentarze (235)
gość
6 lat temu
czy ktoś sprawdził czy MAGDA ŻUK była na liście pasażerów samolotu jak TEN NIBY REZYDENT chciał ją odesłać do POLSKI
gość
6 lat temu
sprawa nie będzie wyjaśniona państwo popiera mafię lekarz bezradny czeka na korytarzu a obcy araby robią co chcą.
gość
6 lat temu
najlepiej się zgodzić by zamieszkać w burdelu
gość
7 lat temu
Masakra.....kilka miesięcy temu internauci zrobili z Madzi męczennice, teraz...jak czytamy z większości wpisów. ...Niekoniecznie!Obrót diametralnie i ta sama osoba jest juz hejtowana. OBRZYDLIWE, pokazuje prawdziwe olicze ludzi żadnych sensacji, zawiści, chorych roszczeń ..
gość
7 lat temu
Kij im w d**ę ! Znani politycy są zamieszani w tą sprawę i poleciało po gaciach.
Jaa
7 lat temu
A najlepsze jest to ze mieli jakiś raport z Egiptu i zastanawia mnie czy juz go przetłumaczyli? ;\porazka.
Gaba
7 lat temu
Żebro.... To było do przewidzenia. Gruba sprawa. Handel ludźmi narkotyki. Co tam życie jednej dziewczyny. Myślę ze postarają się oczyścić ja ze zrobili z niej wariatke. I ze poleci kilka mniejszych głów, ze ktoś jej cos dosypal do drinka. I stad te jej zachowania. Wilk syty i owca cala. Za kasę można wszystko w dzisiejszych czasach. .
gość
7 lat temu
już nie miała do kogo pisać, tylko do Tuska ? ... on wam tylko zamataczy sprawę jeszcze bardziej
gość
7 lat temu
teraz czujecie się oszukani?? Nie chcieliście współpracować z porządnym biurem detektywistycznym
gość
7 lat temu
To teraz minister jest od pilnowanua ,panienek ktore w egipcie zarabuają, To zniw jakas nowosc
gość
7 lat temu
To teraz minister jest od pilnowanua ,panienek ktore w egipcie zarabuają, To zniw jakas nowosc
jango
7 lat temu
Egipt wyczekuje na to, co uda się znaleźć polskim śledczym. Grają z nami w kotka i myszkę. Większość dowodów w sprawie Magdy leży w ich rękach. Jeśli ich już nie usunęli (monitoringi, zabalsamowanie ciała itd.). Dopiero gdy zobaczą, ile wiedzą polscy śledczy, spreparują i antydatują dokumenty. Dlatego teraz dosłali tylko wykaz czynności, które zrobili. Odczekują i kupują czas. A Polacy przedłużają śledztwo, bo może się uda im jednak coś znaleźć mimo trudności. Nie wyrazili zgody na szybkie pobranie próbek. Zrobili sekcje (ciągle brak wyników) i szybko zabalsamowali ciało, choć nie musieli wcale tak zrobić. Zanim zareagowała strona polska. Przepisy wcale nie wymagają tego. Można sprawdzić. Nie udostępnili monitoringów. A te które można zobaczyć, wcale nie pokazują "agresywnej" dziewczyny. A wręcz odwrotnie. Na prowokowanie jej. Bez monitoringów nie można będzie także zweryfikować ewentualnych zeznań rezydenta. Co się działo w głównym hotelu (i innych hotelach) i w szpitalu. Na lotnisku itd. Jak często i długo przebywała Magda poza hotelem. Czy pokrywa się to czasowo z wyjazdami dp tzw. „szpitala”.
jango
7 lat temu
Egipt wyczekuje na to, co uda się znaleźć polskim śledczym. Grają z nami w kotka i myszkę. Większość dowodów w sprawie Magdy leży w ich rękach. Jeśli ich już nie usunęli (monitoringi, zabalsamowanie ciała itd.). Dopiero gdy zobaczą, ile wiedzą polscy śledczy, spreparują i antydatują dokumenty. Dlatego teraz dosłali tylko wykaz czynności, które zrobili. Odczekują i kupują czas. A Polacy przedłużają śledztwo, bo może się uda im jednak coś znaleźć mimo trudności. Nie wyrazili zgody na szybkie pobranie próbek. Zrobili sekcje (ciągle brak wyników) i szybko zabalsamowali ciało, choć nie musieli wcale tak zrobić. Zanim zareagowała strona polska. Przepisy wcale nie wymagają tego. Można sprawdzić. Nie udostępnili monitoringów. A te które można zobaczyć, wcale nie pokazują "agresywnej" dziewczyny. A wręcz odwrotnie. Na prowokowanie jej. Bez monitoringów nie można będzie także zweryfikować ewentualnych zeznań rezydenta. Co się działo w głównym hotelu (i innych hotelach) i w szpitalu. Na lotnisku itd. Jak często i długo przebywała Magda poza hotelem. Czy pokrywa się to czasowo z wyjazdami dp tzw. „szpitala”. Itd., itd.
Kosa
7 lat temu
Cokolwiek by nie było, ZAMORDOWANO CZŁOWIEKA. Egipt ewidentnie i bezczelnie chce się wykpić. Polska jako kraj nie potrafi bronić swoich obywateli. Bardzo szkoda tej dziewczyny. Każdy widział jak bardzo walczyła o życie.
...
Następna strona