Władysław Kosiniak-Kamysz wyznaje: "Bardzo chciałbym mieć dzieci, choć teraz po rozwodzie..."

198
Podziel się

"Dziś aborcja jest dozwolona w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa, gdy zagrożone jest zdrowie kobiety i gdy dziecko jest kalekie. Ten ostatni powód bym usunął".

Władysław Kosiniak-Kamysz wyznaje: "Bardzo chciałbym mieć dzieci, choć teraz po rozwodzie..."

Władysław i Agnieszka Kosiniak-Kamysz wzięli ślub w 2009 roku. Wtedy polityk pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego i wydawało mu się, że można pogodzić życie rodzinne z działalnością partyjną i pracą lekarza. Jednak dwa lata po ślubie polityczna kariera Kosiniaka-Kamysza tak się rozkręciła, że praktycznie przestał bywać w domu.

W listopadzie 2011 roku został zaprzysiężony na urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska, zaś rok później objął stanowisko wiceprezesa PSL-u. Jesienią 2015 Rada Naczelna PSL powołała go na stanowisko prezesa partii i szefa klubu parlamentarnego. Tego małżeństwo Kosiniaków-Kamyszów już nie przetrwało, bo polityk przestał mieć czas dla żony.

18 marca 2016 roku sąd orzekł ich rozwód. Małżonkowie rozstali się bez awantur. Poszło tym łatwiej, że nie zdążyli dochować się wspólnych dzieci. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Kosiniak-Kamysz bierze winę na siebie.

Dwa lata po ślubie zostałem ministrem i wyjechałem do Warszawy. Do domu wracałem na weekendy i to oczywiście nie sprzyja budowaniu dobrego małżeństwa. Było trudniej - przyznaje polityk. Nie jestem wylewnym człowiekiem, a to najbardziej osobista część mojego życia. I jeszcze jedno, przecież jest w tym moja była żona, której prywatność chcę uszanować. Ma prawo do swojego życia.
Od tamtej pory żaden tabloid nie przyłapał lidera ludowców na randce. Najwyraźniej jeszcze na to nie czas, chociaż Kosiniak-Kamysz przyznaje, że po cichu marzy, by zostać ojcem.

To bardzo bolesny temat - ujawnia polityk. _**Bardzo chciałbym mieć dzieci, choć teraz po rozwodzie…**_
W tym samym wywiadzie Kosiniak-Kamysz przyznał, że chętnie zakazałby przyszłym rodzicom podejmowania decyzji, czy czują się na siłach wychowywać nieuleczalnie chore dziecko. Jego zdaniem, aborcja nie powinna być dopuszczalna w przypadku, gdy badania prenatalne wykazały ciężkie uszkodzenie płodu lub niezdolność do życia poza organizmem matki.

Dziś aborcja jest dozwolona w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa, gdy zagrożone jest zdrowie kobiety i gdy dziecko jest kalekie - przypomniał polityk. Ten ostatni powód bym usunął.

Przy okazji, gratulacje za trafny dobór słów.

**_

_**

_

_

KOMENTARZE
(198)
gość
2 lata temu
Nie miał czasu dla żony, to znajdzie dla niepełnosprawnego dziecka. Będzie się nim zdalnie opiekował DHL-em
Gość
2 lata temu
A potem Ci wspaniali Tatusiowie zawijam się i kobita zostaje z kalekim dzieckiem sama bez pomocy od Państwa, bo okazało się ze to ich przerosło.
Gość
2 lata temu
Zostawic żonę dla bycia beznadziejnym politykiem, pieknie.
gość
2 lata temu
PSL = nepotyzm i wały na lewo i prawo
Gość
2 lata temu
Jak tak bardzo chce miec dzieci, i jest przeciw aborcji z powodow wady plodu, to niech adoptuje trojce uposledzonych dzieci i je wychowa i dba o nie cale zycie. Prosta sprawa
Najnowsze komentarze (198)
gość
11 miesięcy temu
Ale jurny jak mały Kazio z Izabel.
gosc37
11 miesięcy temu
Panie Prezesie nie lubie Pana i i PSL ale za szacunek do b. zony i zycia prywatnego szacunek
Gość
11 miesięcy temu
I to piszä ludzie?? Brrr
gość
rok temu
Zobaczył nowe l***i to mu się wąż w kieszeni otwierał, Bóg tylko jeden wie co się tam w Hotelu Sejmowym działo.
gość
2 lata temu
Też mi z niego polityk ! . Zostawić żone dla polityki ! ale się zhańbił ! ale to jego sprawa. Nie lubię go bo ciągle ryczy i drze gębę w Sejmie ! Widocznie żona z nim nie wytrzymała ! dlatego tak ryczy ! A PSL przez niego wyląduje się śmietniku historii .
Ona
2 lata temu
A rozwód wziąć, to mógł? :D
gość
2 lata temu
kolejny, k****, teoretyk!
gość
2 lata temu
To już lepsze zdrowe dziecko z gwałtu które ktoś adoptuje niż z zespołem Downa czy inną ułomnością które nie jest zdolne do samodzielnego funkcjonowania, a więc rodzenie takich dzieci nie ma najmniejszego sensu.
gość
2 lata temu
widać, że kawał dupka z niego
fffffff
2 lata temu
zamiast leczyć, kochać żonę żyć skromnie woli się lansować na sejmowych salach taka cena jak ktoś woli mównicę i kolegów z psl zamiast zony amen
anna
2 lata temu
On jest jak glista,gdzie ta piękna kobieta miała oczy.
JA
2 lata temu
i po co ci to bylo mialbys zone rodzine a tak to co jajco.....
gość
2 lata temu
Kompletny k****n. Mam nadzieję, że żadna nie będzie na tyle durna, żeby zostać jego żoną i mu rodzić downy...Choć pewnie on po cichu by usunął.
gość
2 lata temu
mial piekna zone. Az sie dziwilam ze taka piekna chciala go. Mimo funkcji i pieniedzy to ZACOFANY W******K
...
Następna strona