Trwa ładowanie...
Przejdź na

Minister zdrowia w Trójce: "Każde dziecko, NAWET CHORE, ma prawo do życia. Finansowanie in vitro to WYDAWANIE PIENIĘDZY BEZ SENSU!"

578
Podziel się

"Nasi rodzice pozwolili nam się urodzić. Pozbawiamy dzieci życia, bo podejrzewamy, że są chore" - mówił Konstanty Radziwiłł. Polskie Radio dyskretnie przemilczało jego słowa...

Minister zdrowia w Trójce: "Każde dziecko, NAWET CHORE, ma prawo do życia. Finansowanie in vitro to WYDAWANIE PIENIĘDZY BEZ SENSU!"
bCGyhMGd

Odkąd tylko Konstanty Radziwiłł, prywatnie ojciec dziewiątki dzieci, został ministrem zdrowia, natychmiast cofnął ogólnopolskie finansowanie programu in vitro. Teraz pozostaje to w gestii samorządów. Niektóre z nich korzystają z tego wyjścia, wprowadzając regionalne, autorskie programy wspierania leczenia niepłodności. Niestety, wygląda na to, że rząd zauważył krnąbrność samorządowych włodarzy i planuje już ich ukaranie.

W czwartek rano Konstanty Radziwłł był gościem Beaty Michniewicz w Salonie politycznym Trójki. Część audycji poświęcono właśnie finansowaniu programu in vitro. Minister zdrowia stwierdził, że ogólnopolskie wsparcie finansowe nie jest zupełnie potrzebne, bo wystarcza tylko to samorządowe. Przy okazji stwierdził z klasą, że finansowanie in vitro to "wydawanie pieniędzy bez sensu", bo nowa rządowa regulacja woli finansować szczepienia:

bCGyhMGf

Mam wrażenie, że ci, którzy widzą taką informację, mają jakąś manię na punkcie in vitro. Regulacja, którą przygotowaliśmy, ma zapobiec temu, żeby programy polityki zdrowotnej na przykład w gminach były rzeczywistym wsparciem publicznego systemu służby zdrowia, a nie wydawaniem pieniędzy na rzeczy bezsensowne. (...) Nie, nie widzę potrzeby finansowania samorządowego. Jeśli robią to samorządy, to jest to kwestią ich decyzji, ja nie mam z tym nic wspólnego - powiedział.

Beata Michniewicz przywołała także projekty liberalizujące oraz zaostrzające ustawę aborcyjną i kwestię tzw. aborcji eugenicznej. Zdaniem Radziwiłła usuwanie płodów chorych, także tych chorych nieuleczalnie, jest niedopuszczalne. Minister zdrowia stwierdził, że zarówno on, jak i przepytująca go dziennikarka, żyją dzięki decyzji rodziców. Zapomniał jedynie, że i on, i Beata Michniewicz mieli szczęście urodzić się w pełni zdrowi:

Nie jest żadną tajemnicą, że rząd, którego jestem członkiem, z niepokojem patrzy na możliwość pozbawiania życia dzieci nienarodzonych i to jest tylko kwestia podejścia, w jaki sposób z tym zjawiskiem walczyć i je ograniczać - mówił na antenie. To, że to jest złe, nie ulega wątpliwości. Każde dziecko ma prawo do życia, także to, które jest nienarodzone. To jest jeden z nas, bo pani i ja byliśmy nienarodzonymi dziećmi i nasi rodzice pozwolili nam się urodzić i żyjemy. Oby tak było w stosunku do każdego dziecka.

Na pewno największe wątpliwości są w stosunku do możliwości pozbawiania życia dzieci dlatego, że są chore, a nawet nie dlatego, tylko dlatego, że podejrzewamy, że są chore, nie ma tam stuprocentowej pewności. Osobiście uważam, że to dobry projekt - ocenił propozycje zaostrzenia prawa aborcyjnego. Osobiście uważam, że każde dziecko, nawet chore, ma prawo do życia.

bCGyhMGl

Polskie Radio dyskretnie przemilczało w tytule słowa Konstantego Radziwiłła o "wydawaniu pieniędzy bez sensu", informując, że minister przypomniał o starszych projektach już pozytywnie zaopiniowanych, czego przecież cofnąć nie można. Dopiero w dalszej transkrypcji wywiadu przywołano wypowiedź o "manii na temat in vitro".

bCGyhMGm

**Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł o tabletce "dzień po"

**

bCGyhMGG
KOMENTARZE
(578)
Gość
3 lata temu
PRAWO DO DECYZJI MA MATK ! Kto pomoże jak dziecko chore ? Na pewno nie państwo polskie ! Idź się leczyć debilu !
Gość
3 lata temu
Ktoś tu chyba nie zrozumiał, że invitro to właśnie dawanie życia...
gość
3 lata temu
Owszem, kazde chore dziecko ma prawo do zycia, tylko rzad powinien jego rodzicom wyplacac minmum 5 tys miesiecznie, a moze nawet 10 tys. poniewaz opieka nad chorym dzieckiem jest niesamowicie kosztowna. W przeciwnym wypadku to chore dziecko skazuje sie na wegetacje, jego rodzicow i rodzenstwo takze, bo do konca zycia musza sie opiekowac chorym. Szczegolnie wspolczuje rodzenstwu...
bCGyhMGH
Gość
3 lata temu
I****A!!! Ciekawe czy ty nie kazałbyś żonie usunąć chorego dziecka!
gość
3 lata temu
ja pierole czas na emigracjee
Najnowsze komentarze (578)
Gość
3 lata temu
Wara od życia i decyzji innych ludzi, wara
gość
3 lata temu
Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam - 8 kg. Przewalilam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally
gość
3 lata temu
Jeżeli nie ma się chorej osoby w domu lub w bliskiej rodzinie, to nie wie się co tak na prawdę dzieje się wśród bliskich tej chorej osoby( dziecka). Ja mam chore dziecko i czuję się nieraz jak bym miała lat 80. A mam teraz połowę z tego. Jaki ucisk jest na sercu matki jak widzi jak jej dziecko się męczy. Nikt tego nie zrozumie jak sam nie przeżyje. Nieraz myślę, że dobra byłaby eutanazja jeżeli nie ma ratunku w takich sytuacjach. A dziecko kocham nad życie i dlatego tak myślę.
gość
3 lata temu
Ciekawe jak pan minister by miał ( czego mu nie życzę) chorego wnuka i to bardzo chorego, co wtedy by powiedział ?
olek
3 lata temu
to jeszcze daj pieniądze na leczenie i rehabilitację ale skąd taki pryncypał może wiedzieć o kosztach w wychowaniu takiego dziecka
gość
3 lata temu
to dlaczego NFZ odmawia refundacji leków dzieciom nieuleczalnie chorym i suweren musi się zrzucać po reportażach w tv na ratowanie zdrowia i zycia dzieci, HIPOKRYZJA O****A, niech weźmie kasę od Szyszki, po co dawać Rydzykowi 20 milionow na szukanie źródełek
gość
3 lata temu
Do ostatniego wpisu- s********j dziadu z tymi tezami. Żadna kobieta nie jest inkubatorem!!!!
gość
3 lata temu
in vitro rodzice sami niech finansują , mają całe lata na zbieranie funduszy, zamiast "korzystać" z życia -odkladać
bCGyhMGz
gość
3 lata temu
Pisowskie trolle już blokują negatywne wpisy co za banda
GGość
3 lata temu
A ja proponowałabym, aby takie chore dziecko dać na wychowanie Kaczyńskiemu i pisiorom niech zobaczą jak to jest .... bez jakichkolwiek dotacji i pomocy tak samo jak to jest z innymi rodzinami. Niech zwolnią się z pracy i utrzymują chore dziecko i siebie za te marne pieniądze
gość
3 lata temu
kiedyś musza przegrać wybory...
j23
3 lata temu
moim zdaniem to ten jebniety ministrant tfu zdrowia powinnien sie sam leczyc k***s zlamany
Chrześcijanin...
3 lata temu
Jeżeli płód matki jest zagrożeniem jej życia to musi sama zdecydować co dalej,a nie ustawa,a Pan Radziwiłł i Biskupi,którzy nawołują do zakazu całkowitego aborcji powinni zajmować się tymi chorymi biedakami,które same się męczą i są męczarnią do końca życia dla rodziców,bo państwo nasze nakazuje matkom rodzić nieuleczalnie chore dzieci nie dając nic w zamian,tylko te 4000zł. za urodzenie,a co później?????niech rodzice sami się martwią tak???a kler,który tak walczy i nie tylko,to co???nic,umywają rączki,bo oni swoje zadanie wykonali.Obłuda nie zna granic.
julka
3 lata temu
no już tak bredzi, ze szok, tylko jak dziecko już się urodzi to niech matka sobie radzi, państwo ma to w d..., ich obchodzą tylko płody bo nawet leki po przeszczepach kosztują ponad 1000 zł, niech p*****y już skończą to gadanie bzdur
...
Następna strona
bCGyhMHb