Czwartek 28.09.2017 11:15

Minister zdrowia w Trójce: "Każde dziecko, NAWET CHORE, ma prawo do życia. Finansowanie in vitro to WYDAWANIE PIENIĘDZY BEZ SENSU!"

Konstanty Radziwiłł Beata Michniewicz in vitro finansowanie in vitro aborcja zaostrzenie aborcji

Minister zdrowia w Trójce: "Każde dziecko, NAWET CHORE, ma prawo do życia. Finansowanie in vitro to WYDAWANIE PIENIĘDZY BEZ SENSU!"

Odkąd tylko Konstanty Radziwiłł, prywatnie ojciec dziewiątki dzieci, został ministrem zdrowia, natychmiast cofnął ogólnopolskie finansowanie programu in vitro. Teraz pozostaje to w gestii samorządów. Niektóre z nich korzystają z tego wyjścia, wprowadzając regionalne, autorskie programy wspierania leczenia niepłodności. Niestety, wygląda na to, że rząd zauważył krnąbrność samorządowych włodarzy i planuje już ich ukaranie.

Przypomnijmy: PiS będzie karał samorządy za FINANSOWANIE IN VITRO?! "Rząd wprowadza ustawę w trybie pilnym"

W czwartek rano Konstanty Radziwłł był gościem Beaty Michniewicz w Salonie politycznym Trójki. Część audycji poświęcono właśnie finansowaniu programu in vitro. Minister zdrowia stwierdził, że ogólnopolskie wsparcie finansowe nie jest zupełnie potrzebne, bo wystarcza tylko to samorządowe. Przy okazji stwierdził z klasą, że finansowanie in vitro to "wydawanie pieniędzy bez sensu", bo nowa rządowa regulacja woli finansować szczepienia:

Mam wrażenie, że ci, którzy widzą taką informację, mają jakąś manię na punkcie in vitro. Regulacja, którą przygotowaliśmy, ma zapobiec temu, żeby programy polityki zdrowotnej na przykład w gminach były rzeczywistym wsparciem publicznego systemu służby zdrowia, a nie wydawaniem pieniędzy na rzeczy bezsensowne. (...) Nie, nie widzę potrzeby finansowania samorządowego. Jeśli robią to samorządy, to jest to kwestią ich decyzji, ja nie mam z tym nic wspólnego - powiedział.

Beata Michniewicz przywołała także projekty liberalizujące oraz zaostrzające ustawę aborcyjną i kwestię tzw. aborcji eugenicznej. Zdaniem Radziwiłła usuwanie płodów chorych, także tych chorych nieuleczalnie, jest niedopuszczalne. Minister zdrowia stwierdził, że zarówno on, jak i przepytująca go dziennikarka, żyją dzięki decyzji rodziców. Zapomniał jedynie, że i on, i Beata Michniewicz mieli szczęście urodzić się w pełni zdrowi:

Nie jest żadną tajemnicą, że rząd, którego jestem członkiem, z niepokojem patrzy na możliwość pozbawiania życia dzieci nienarodzonych i to jest tylko kwestia podejścia, w jaki sposób z tym zjawiskiem walczyć i je ograniczać - mówił na antenie. To, że to jest złe, nie ulega wątpliwości. Każde dziecko ma prawo do życia, także to, które jest nienarodzone. To jest jeden z nas, bo pani i ja byliśmy nienarodzonymi dziećmi i nasi rodzice pozwolili nam się urodzić i żyjemy. Oby tak było w stosunku do każdego dziecka.

Na pewno największe wątpliwości są w stosunku do możliwości pozbawiania życia dzieci dlatego, że są chore, a nawet nie dlatego, tylko dlatego, że podejrzewamy, że są chore, nie ma tam stuprocentowej pewności. Osobiście uważam, że to dobry projekt - ocenił propozycje zaostrzenia prawa aborcyjnego. Osobiście uważam, że każde dziecko, nawet chore, ma prawo do życia.

Polskie Radio dyskretnie przemilczało w tytule słowa Konstantego Radziwiłła o "wydawaniu pieniędzy bez sensu", informując, że minister przypomniał o starszych projektach już pozytywnie zaopiniowanych, czego przecież cofnąć nie można. Dopiero w dalszej transkrypcji wywiadu przywołano wypowiedź o "manii na temat in vitro".

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł o tabletce "dzień po"

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (860)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 860
Odpowiedz
1033 69
zgłoś
Gość 28.09.2017 11:16
Ktoś tu chyba nie zrozumiał, że invitro to właśnie dawanie życia...
Odpowiedz
725 65
zgłoś
Gość 28.09.2017 11:16
IDIOTA!!! Ciekawe czy ty nie kazałbyś żonie usunąć chorego dziecka!
Odpowiedz
41 307
zgłoś
gość 28.09.2017 11:17
Pewnie że ma rację, jeśli wolą Bożą jest że dziecka nie ma to proszę adoptować, mnóstwo biednych dzieciaczków czeka na rodziców
Odpowiedz
1126 76
zgłoś
Gość 28.09.2017 11:17
PRAWO DO DECYZJI MA MATK ! Kto pomoże jak dziecko chore ? Na pewno nie państwo polskie ! Idź się leczyć debilu !
Odpowiedz
664 57
zgłoś
gość 28.09.2017 11:17
ja pierole czas na emigracjee
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 860