Administratorzy strony na Facebooku "przepraszają" za Pawlickiego: "Nie mówił "PE*AŁ", użył jedynie sformułowania "GEJ"!"

182
Podziel się

Zdaniem agentów aktora winien jest oczywiście montaż... Przekonuje Was to?

Administratorzy strony na Facebooku "przepraszają" za Pawlickiego: "Nie mówił "PE*AŁ", użył jedynie sformułowania "GEJ"!"

Pewnie nie o takiej popularności marzył Antoni Pawlicki, idąc do drugiej edycji Azja Express. Dotychczas lubiany i dobrze zapowiadający się aktor młodego pokolenia wziął ze sobą przyjaciela, Pawła Ławrynowicza, z którym pokazał, co tak naprawdę go śmieszy. Okazało się, że Antoniego wyjątkowo rozbawił fakt bycia homoseksualistą przez Michała Piroga. Pawlicki tłumaczył już na antenie, że homofobiczne żarty są na miejscu, bo przecież Michał wziął ze sobą swojego kolegę, więc sam prosi się o wyzwiska. To trochę tak jak on i Paweł, ale tej analogii Antek już nie zauważył.

Niestety, przez prawie tydzień Pawlicki nie skomentował sytuacji, wystawiając się na dalszą krytykę i ośmieszanie. Zrobił to za niego administrator jego strony na Facebooku, który zrzucił wszystko na montaż i logikę telewizyjnego show, które musi budzić emocje. Coś Wam to przypomina?

Odnosząc się do medialnych doniesień i Waszych komentarzy na temat tego, co wydarzyło się w 6. odcinku programu Azja Express TVN, uważamy - podobnie jak Antoni - że formuła programu opiera się na rywalizacji, a program jest montowany tak, by wywołał jak najwięcej kontrowersji. To telewizyjne show, które ma przyciągać uwagę telewidzów i opinii publicznej - piszą administratorzy.

Co ciekawe, zdaniem agentów Pawlickiego równie dobrym usprawiedliwieniem jest tłumaczenie, że aktor wcale nie użył słowa "pe*ał", a jedynie "gej". Tak jakby wyśmiewanie się z czyjejś orientacji seksualnej faktycznie zależało od leksyki.

Chcemy także zauważyć, że w wielu artykułach opublikowanych w portalach internetowych pojawiły się nieprawdziwe doniesienia, jakoby Antoni użył w 6. odcinku programu sformułowania "pedał" w stosunku do innych uczestników programu. Takie słowo nie padło z jego ust, używał jedynie sformułowania "gej" - piszą. Jedno z zadań w tym odcinku polegało na wymyślaniu obraźliwych wierszyków na temat innych uczestników; taka była konwencja, do której dostosowali się wszyscy uczestnicy programu. W dobie "fake newsów" doradzamy opieranie się na faktach, a nie jedynie doniesieniach medialnych. Polecamy obejrzenie całego odcinka, wyciągniecie własnych wniosków i dystans do rzeczywistości.

Zrzucenie winy na montaż jesteśmy w stanie jeszcze zrozumieć, ale czy obrażanie kogoś faktycznie powinno być usprawiedliwiane rzekomo łagodniejszym słownictwem?

**Wierzbicka żali się: "Paweł powiedział, że nie jestem aktorką, a celebrytką"

**

KOMENTARZE
(182)
123
2 lata temu
Lekka przesada z tym hejtem na nich. Oberwało im sie za to, ze dali flagę Gardias, ale jak Gardias na ostatniej prostej dała flagę Wierzbickiej to było ok? Poza tym, Marta też ułożyła wierszyk w którym nazwała Michała 'pedałem", ale o tym cisza. To Pawlicki jest chamem, a jej wolno tak mówić?
gość
2 lata temu
W sumie wszyscy w tych wierszykach pisali o Michale podobnie...
gość
2 lata temu
Katolików można obrażać muzułmanów nie,hetero można obrażać gejów nie ,pudel zrób ściągę z kogo można szydzić a kto jest nietykalny
Gośćbbbb
2 lata temu
Powiedzial wielokrotnie gej. To nie jest obrazliwe
Gość
2 lata temu
Ale na tym polegało zadanie, rymowanki o pedalach utworzyli też Wierzbicka i dam Piróg.
Najnowsze komentarze (182)
gość
2 lata temu
ja twierdzę że Pawlicki z kolegą pokazali swoją prawdziwą twarz już od 2 ,3 odcinka.To jest po prostu żenada
pedzio
2 lata temu
Jestem Gejem nie jest łatwo być gejem i żyć w Polsce ale to co TVN robi z tego fajnego programu to bagno w naszym środowisku p***ł to nic obrażającego jak zwykle baletmistrz piróg robi z siebie ofiarę losu prawidłowa nazwa michała to C***A wstyd mi za takich jak ona ,
gość
2 lata temu
Pawlicki, a kto to? nieudacznik. a jego koleszka? cholera go zna.... są nikim i mniej znani niż Piróg, wiec stąd zazdrość. a znająć show biznes - pawlicki i jego koleżka też musieli nie raz obciągnąć za rolę
Gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="Homofob Jarek kaczunski"]Co trzeba mieć w głowie aby woleć lizać faceta jaja a nie pachnąca ogolona c***e Psychika musi być chora skoro facet robi to z facetem Wtyczka kontakt Świat zwariował[/cytat]"Pachnącą" - tak bardzo. Jako kobieta zdrowa i zadbana dodam, że te rejony z ładnym zapachem nie mają nie mają nic wspólnego. Naturalny zapach c**py to zapaszek śledzia, dlatego trzeba się szorować, żeby nie śmierdziało, a czasem i tak niektórym to nie pomaga.[/cytat]To moze masz jakas infekcje skoro ci smierdzi. Pozdrawiam, kobieta
gość
2 lata temu
Hm jeśli o was chodzi - powinno, bo cały czas przekonywaliście i podkreślaliście, że on użył sformułowania "p***ł" i czy nie wiedział jakie ma zabarwienie to słowo w polskim społeczeństwie. Cały czas podkreślaliście, że to chodzi właśnie o to konkretne określenie.
Mark
2 lata temu
Barbara Rachwalska w grobie się przewraca!
gość
2 lata temu
co za BZDURA! Chyba tvn nakręca ten absurd! To aktorka z na wspólnej nazwała Piróga słowem na P!!!!
kij
2 lata temu
antek u mnie spalony...
gość
2 lata temu
heterole to zboczone kvrwy
gość
2 lata temu
to jak na homosiów wołać ? czy aby gej jest dozwolone? Skoro jakiś tam przeprasza za to? Choćby to był nawet fejsbuk.
PiS
2 lata temu
C**l
kika1983
2 lata temu
...i bardzo dobrze, że się nie odzywa, nie komentuje, bo WY PUDEL wszystkie słowa przekręcilibyście na opak. Jak się na kogoś uweźmiecie, to tak drążycie i hejtujecie aż kogoś zniszczycie !!!!! Jesteście największymi Hejterami w naszym kraju i do tego ślepymi, bo u innych tego samego nie widzicie. Wierzbickiej wolno, Gardias wolno, ale Pawlickiemu nie wolno !!!!
gość
2 lata temu
A to się na świecie pozmieniało. jeszcze kilka dekad temu w telewizji publicznej Mieczysław Czechowicz śpiewał "jestem Kreon król wspaniały, a to moje dwa p****y" wskazując na takich dwóch, którzy udawali rower. Teraz za to trzeba oficjalnie przepraszać. Jednak kiedyś było weselej.
Gość
2 lata temu
Co ten Pirog taki wrazliwy. Przeciez jest gejem pedalem homoseksualista jal zwał tak zwał ale oznacza jedno. Nie uwazam zeby Antek kogos tu obrazil. Srodowisko LGBT doszukuje sie zawsze dziury w calym. A normalni obywatele obawiaja sie wyrazic wlasnego zdania zeby czasem ich nie urazic. A ja uwazam ze to my jestesmy urazani zmuszani do akceptacji takich dziwolagow. To NIE JEST NOTMALNE!!!
...
Następna strona