Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tym wyjaśnia, na czym polega "reforma" sądownictwa: "Będą mogli nas skazać za przechodzenie przez własne podwórko"

231
Podziel się

"Ta reforma nie jest żadną prawdziwą reformą" - przekonuje satyryk.

Tym wyjaśnia, na czym polega "reforma" sądownictwa: "Będą mogli nas skazać za przechodzenie przez własne podwórko"
bCzlgOWd

Latem tego roku, korzystając z okresu wakacyjnego, politycy Prawa i Sprawiedliwości pospiesznie chcieli przepchnąć przez Sejm i Senat trzy projekty ustaw, oficjalnie reformujących polski wymiar sprawiedliwości, a w rzeczywistości przekazujący go do dyspozycji ministrowi sprawiedliwości. Z błyskawicznego trybu uchwalenia kontrowersyjnego prawa, które zresztą odbyło się bez żadnych konsultacji społecznych, szczególnie ucieszyli się prezes Prawa i Sprawiedliwości, który nie ukrywa, że marzy o jakimkolwiek wyroku skazującym dla Donalda Tuska oraz Zbigniew Ziobro, który tym sposobem uzyskałby niewyobrażalną władzę. Po głosowaniu tak się trochę poczuł, jakby już uzyskał i w rozmowie z dziennikarzami pouczał prezydenta Andrzeja Dudę, że ma nie wybrzydzać, tylko podpisać wszystko, jak leci.

Pomysłami Zbiory zaniepokoili się nie tylko obywatele, którzy, mimo wakacji, zabrali się w wielu miastach Polski, by demonstrować w obronie niezależności sądów, lecz także prezydent, prawnik z wykształcenia.

Z pewnością humoru nie poprawił mu fakt, że nikt nie konsultował z nim projektów ustaw, zaś minister Ziobro poniżył go publicznie, informując dziennikarzy, że nie wyobraża sobie, by prezydent cokolwiek zawetował. Skończyło się dwoma wetami i własnym projektem Andrzeja Dudy, przygotowanymi w porozumieniu z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, które z kolei nie spodobały się Jarosławowi Kaczyńskiemu.

bCzlgOWf

Akcja Wolne Sądy nadal trwa, bo wielu Polaków obawia się, że PiS tak czy inaczej przeforsuje swoje zmiany, a prezydent, wzruszony faktem, że nie musi już wysiadywać pod gabinetem prezesa na Nowogrodzkiej, traci czujność. Ostatnio, pouczony przez posłankę Krystynę Pawłowicz, czekał na Jarosława Kaczyńskiego w drzwiach Belwederu: Pawłowicz poucza prezydenta: "Powinien OKAZAĆ KINDERSZTUBĘ wobec prezesa Kaczyńskiego!"

Ostatnio akcję Wolne Sądy postanowił wesprzeć aktor i satyryk Stanisław Tym. W krótkim spocie prostymi słowami wyjaśnia, co oznacza oddanie sądownictwa pod kuratelę polityków. Przyznaje, że reformy są konieczne, ale projekty, przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość niczego nie reformują, a jedynie mają na celu zawłaszczenie sądownictwa.

Pewnie się państwo spodziewają, że będzie coś śmiesznego. Nie, tym razem nie będę żartował, bo sprawa jest poważna - zapowiedział Tym. Powiem krótko: Wara politykom od sądów! Wara od niezależnego wymiaru sprawiedliwości. Ja wiem i państwo też wiedzą, sądy powinny działać sprawniej, że kolejki do sądów nie powinny być takie długie, że na wyrok nie powinno się czekać latami. Jednak ta reforma, którą chce nam narzucić rząd, nie jest żadną prawdziwą reformą. Jej jedynym celem jest zmiana kadr, która uzależni sądy od widzimisię polityków. A wtedy kto im zabroni skazać nas za to, że przechodziliśmy nieprawidłowo przez nasze własne podwórko? Przecież to jest nasze własne podwórko, ludzi wolnych, wolnych dotąd póki wyroki w sądach wydają ludzie w togach, a nie politycy.

bCzlgOWl
bCzlgOWm

**PO zawiadomi prokuraturę ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy"

**

bCzlgOWG
KOMENTARZE
(231)
gość
3 lata temu
p******i. chodzi o to aby jego kolega sędzia wydał wyrok zgodny z kc lub kk a nie własnym widzimisię
gość
3 lata temu
Panie Tym czy PAN się zna na tych sprawach. Mam wrażenie,ze nie,wiec po co zabiera PAN glos. ?
Gość
3 lata temu
Widać że ze wsi jesteś. Pojedz do większego miasta to zobaczysz jak to PiS powstrzymał fale uchodźców :) na szczęście nie jest ich tak dużo bo polska nie jest dla nich atrakcyjnym krajem. "Uchodźy" ryzykują swoje życie na tych swoich pontonach by dostać się do niemiec gdzie dostają 4-5 razy więcej kasy.
bCzlgOWH
gość
3 lata temu
mam nadzieje, ze obywatele sie w koncu obudza i to zanim bedzie za pozno
gość
3 lata temu
To po co tu przyjeżdżałeś??? Wyp...do swoich!!!
Najnowsze komentarze (231)
gość
3 lata temu
Nie ładnie p. Stanisławie , dał się Pan wkręcić w to g.......o za parę groszy na starość. Zejdz Pan z polityki i zacznij sobie odpoczywać w domu i wspominać swoje lata wstecz.
gość
3 lata temu
Dokładnie tacy ludzie jak Pan powinni bez obrażania nikogo tłumaczyć ludziom. Większość wyborców PiS-u nie wie o co chodzi w tej całej aferze z sądami.
gość
3 lata temu
Tym , bidaku , co ty chrzanisz jak te wszystkie POwskie m***y aktorskie ????
Gość
3 lata temu
ALE KOMUNISTA .A ILE MA EMERYTURY ?
Gość
3 lata temu
Stary piernik ze starczą demencją.
Gość
3 lata temu
Hahaha.
piotrosia
3 lata temu
co ma Pan takiego na sumieniu,ze az tak boi sie Pan tego rzadu?
lkjhgfds
3 lata temu
stary dziadu weź ty się stuknij...
bCzlgOWz
Gość
3 lata temu
Masz słuszna racje !!! Biedron jest super politykiem takim na skale światowa a reszta to zacofane gnoje co chcą z polski zrobić 3 świat już nawet nie komunę 🙄Niech żyje pan Robert biedron 💃💃💃problem jest ze on kljest tylko jeden 😳
gość
3 lata temu
Biedny dziaduszka plecie androny jak potłuczony !!!wiadomo szare komórki giną wraz z wiekiem !!!czyżby mu zbyt wiele wymarło ????!!😂
Gość
3 lata temu
Odezwal sie znawca sądownictwa
gość
3 lata temu
Biedny dziaduszka plecie androny jak potłuczony !!!wiadomo szare komórki giną wraz z wiekiem !!!czyżby mu zbyt wiele wymarło ????!!😂
anna
3 lata temu
zaręczam pana,panie tym ze może pan przexchodzic nawet przez jezdnie i nikt pana nie zatrzyma.Niech pan już nie straszy.Myslalam ze z wiekiem jest człowiek mądrzejszy ale się pomyliłam.
gość
3 lata temu
Dziadziu odlatujecie!!!!wiemy ,że z wiekiem szare komórki się traci!!!może panu zbyt wiele utracił ????!!i stąd te pańskie kocopoły od kapelusza????!!!😂
...
Następna strona
bCzlgOXb