Rodzina Magdy Żuk: "Ci, którzy piszą, że brała jakieś leki na depresję, powinni przeprosić"

244
Podziel się

Wyniki sekcji zwłok Polki tragicznie zmarłej w Egipcie na nowo uwiarygodniły teorię, że 27-latka mogła mieć problemy psychiczne.

Rodzina Magdy Żuk: "Ci, którzy piszą, że brała jakieś leki na depresję, powinni przeprosić"

Wiosną tego roku Polską wstrząsnęła sprawa tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Polka poleciała na samotne wakacje do Egiptu, ponieważ - jak twierdzili jej bliscy - w ostatniej chwili okazało się, że jej chłopak ma nieważny paszport. Na miejscu, po zameldowaniu się w hotelu, Magda miała zacząć się dziwnie zachowywać. Uczestnicy wycieczki wspominali, że była "nieobecna" i mówiła sama do siebie. Na dramatycznym nagraniu udostępnionym w sieci przez jej chłopaka Markusa, Żuk była niespokojna i wyraźnie czegoś lub kogoś się obawiała. Pojawiły się podejrzenia, że Polka została zwabiona do Egiptu jako dziewczyna do towarzystwa, a na miejscu sprawy przybrały niespodziewany i niekorzystny dla niej obrót. Czwartego dnia pobytu dziewczyna wyskoczyła z okna szpitala, do którego przewiózł ją rezydent. Zmarła w wyniku rozległego obrzęku płuc, który uniemożliwił jej oddychanie.

W sprawie zaskakuje zwłaszcza opieszałość polskich władz i zespołów biegłych. Najpierw rodzina bardzo długo czekała na przewiezienie ciała Magdaleny do kraju, a potem nie spieszono się z wykonaniem sekcji zwłok - co w przypadku szybko rozkładających się w organizmie środków chemicznych mogło mieć kluczowe znaczenie. Ponad pół roku zajęło dwóm niezależnym zespołom biegłych wydanie opinii na temat tego, w jakim stanie było ciało 27-latki.

Jak podał niedawno Fakt, powołując się na sprawdzone źródło - w organizmie Magdaleny znaleziono ślady leków przeciwpsychotycznych, substancję stosowaną przy leczeniu psychoz, schizofrenii, ale czasem również w przypadku depresji .

Nie stwierdzono jednocześnie śladów gwałtu ani innej przemocy.

W śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci Magdaleny Ż. nie ujawniono obrażeń mogących wskazywać, że Polka padła ofiarą gwałtu albo innych aktów przemocy - mówiła w środę Wirtualnej Polsce rzecznik prokuratury, Ewa Bialik. Wynika to z opinii biegłych z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, którzy na zlecenie prokuratury badali materiał pobrany w czasie sekcji zwłok zmarłej.

Wobec takich wyników sekcji ponownie pojawiła się teoria, że Magdalena leczyła się psychiatrycznie w tajemnicy przed rodziną. Argumentem za jej potwierdzeniem ma być również fakt, że Magda kilka lat temu korzystała z pomocy psychologa w związku z syndromem DDA (Dorosłych Dzieci Akoholików).

Bliscy zmarłej dziewczyny stanowczo odrzucają taką możliwość. Rodzina podkreśla po raz kolejny, że Magda nie cierpiała na żadne choroby psychiczne i nie przyjmowała żadnych leków psychotycznych, zatem jedyną możliwością jest, że ktoś zmusił ją do ich przyjęcia lub podstępnie podał jej np. w drinku.

Nie wierzę, że Magda popełniła samobójstwo. Nigdy w to nie uwierzę - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską siostra Magdaleny, Anna Cieślińska. Mam nadzieję, że prawda w końcu wyjdzie na jaw. Ci, którzy piszą, że brała jakieś leki na depresję, powinni przeprosić. Prokuratura tego nie potwierdza.

Niestety, wygląda na to, że prawda o tej śmierci może nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

**Marta Nieradkiewicz o wpływie sprawy Magdaleny Żuk na internautów

**

KOMENTARZE
(244)
gość
2 lata temu
To taka straszna obraza, że bierze ktoś antydepresanty?
Gość
2 lata temu
A może się leczyła i nikomu nie dała wglądu do dokumentacji wyraźnie to zaznaczając? Tak czy owak sprawa smierdzaca
Gość
2 lata temu
Bardzo śmierdząca sprawa
A.
2 lata temu
Leki psychotyczne. Błagam. Leki przeciwpsychotyczne albo psychotropowe.
gość
2 lata temu
Ziobro to nieudacznik , obiecał ze wyjaśni ta sprawę - i co Ziobro ? ... Du ek
Najnowsze komentarze (244)
gość
2 lata temu
sprzedana do ,,pracy,,
Gość
2 lata temu
Juz nigdy się prawdy nie dowiemy ... i tez sądzę ze chłopak magdy nie jest bez winy bo na ostatnia chwile stwierdził ze on ma nie ważny paszport i po tej tragedii dostawał setki groźb .. przed kamerami wiele nie chcial mowic ... byl przestrasozony zyl w panice uciekal od wszystkiego na nagraniu jak rozmawial z Magda w tle byli już araby i trzymali telefon tej dziewczyny .. tez jak wspomniano w jednym z artykułów w krwi dziewczyny wyszło ze spozywala lek który był dostępny tylko i wyłącznie na receptę który przepisywal psychiatra i mysle ze Magda miala swoje prywatne problemy z którymi nie umiała sobie poradzić ale też nie chciala nikomu o tym mówić ... i była zawsze uśmiechnięta szczęśliwa żeby nie dac po sobie poznać po prostu ... !
Gość
2 lata temu
To że kiedyś chodziła do psychologa dla dorosłych dzieci alkoholików to nic nie znaczy. Moja koleżanka z pracy też chodzi na te spotkania, podobno tam się rozmawia o relacjach z rodzicami i poczuciu winy. Indywidualnie oraz grupowo i to nie ma nic wspólnego z lekami. Ja pilnuje jej syna w tym czasie bo na byłego męża też sobie wybrała alkoholika. Te spotkania to nie leczenie
gość
2 lata temu
prosta, banalna, oczywista prawda. trudno się dziwić, że patologicznej rodzinie to nie pasuje...
Gość
2 lata temu
Niestety ale z dziewczyny zrobili wariatke, dali jej jakas nową tabketkę gwałtu to wiadomo ze nie wykryją ze kobieta została zgwałcona, bo była bardzo rozluzniona. Jest film na ktorym widac jak ktos ją szarpie i uderza w głowę a ona mdleje i wynoszą ją za nogi jak jakieś zwierzę A tu prosze okazuje się ze dziewczyna nie miala zadnych obrazen cielestnych oprócz tych co byly skutkiem wypadniecia z okna
gość
2 lata temu
Jestem oburzona ze wmawia sie opini publicznej chorobe psychiczna bo sekcja nic nie wykazała ,a co miała wykazać po 10 dniach przetrzymywania zwłok u tych brudasów .Mieli duzo czasu zeby zatrzec slady ,zresztą ukrywają wyniki badań i nie odpowiadają . Nie trzeba byc detektywem zeby stwierdzic ze to sprawa kryminalna.
gość
2 lata temu
a nawet jak brała leki antydepresyjne to co z tego...??? widać że rodzina ciemniaki jakieś...
Gość niedziel...
2 lata temu
Sprawnie załatwili sprawę, najpierw tabletka gwałtu, później.(..)...Co tu się odj*****.LO..... I na koniec podanie środków psychotropowych,pewnie jeszcze jak żyła i dziękuję, jeszcze został poddawany wątek z leczeniem i zbrodnia doskonała.
psycholog
2 lata temu
Czy choroba psychiczna, to obraza ??? Mogła mieć pierwszy rzut chorobowy będąc w Egipcie ! Wszystko, na to wskazuje. Jej zachowanie, typowe, dla schizofrenii paranoidalnej !! Więc uważam, że nie należy drążyc tematu !!!!
gość
2 lata temu
DRAGI dali jej na sile ,g**** zbiorowy zastraszenie...ucieczka..z trzeciego pietra..dlaczego nikt nie wspomina o tym watku jak Magda dzwonila z hotelu do tego markusa ze glosno jest pod jej drzwiami w hotelu..juz stali w kolejce buhaje gwaciciela....i koniec tego materium znamy wszyscy
Gość
2 lata temu
Dziewczyna nie miała wsparcia, więc była łatwym konskiem dla szubrawców różnej maści
gość
2 lata temu
kurde mowi aska z holandii
gość
2 lata temu
Ja pierdziele, chyba jak l***ę wozili od szpitala do szpitala, a ona zachowywała się niezrównoważenie, to chyba OCZYWISTE, że jakiś lekarz podał jej leki na jej objawy, co nie??? Czyli jakieś antydepresanty, bo mogli podejrzewać, że jest załamana czy coś..... No ale ciężko na to wpaść, że w szpitalu przywiąża cię do łóżka, a nie podadzą żadnych leków?????
haidi
2 lata temu
Zamieciona następna sprawa,jej śmierć napewno nie była samobójcza, jej dziwne zachowanie na bank było wywołane środkami odurzającymi..
...
Następna strona