Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kobieta karmiąca piersią w restauracji opowiada o traumie: "Kelner zaproponował mi toaletę, żebym tam dokończyła czynność"

976
Podziel się

Liwia Małkowska niedawno wygrała proces, który wytoczyła właścicielowi sopockiej restauracji. "Chciałabym, żeby bycie mamą nie dyskwalifikowało kobiety w przestrzeni publicznej".

Kobieta karmiąca piersią w restauracji opowiada o traumie: "Kelner zaproponował mi toaletę, żebym tam dokończyła czynność"
bEiQmrAl

W zeszłym roku przez media przetoczyła się burzliwa dyskusja na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Wszystko zaczęło się od Liwii Małkowskiej, która wytoczyła proces właścicielowi sopockiej restauracji. Okazało się, że "troskliwi" kelnerzy wyprosili kobietę z lokalu za próbę karmienia piersią. Sprawa odbiła się głośnym echem w ogólnopolskich mediach, a przeciwnicy publicznego karmienia, wśród których był poseł PiS, Marek Migalski, twierdzili że kobiety mające "potrzebę nakarmienia dziecka" powinny korzystać z miejsc do tego wyznaczonych, bowiem eksponowanie piersi jest na tyle "intymnym zachowaniem", co sikanie czy puszczanie bąków.

Małkowska nie przejmowała się jednak krytycznymi komentarzami i przez ponad dwa lata dochodziła swoich praw w sądzie. Choć za pierwszym razem przegrała proces, sąd drugiej instancji przyznał jej rację i zasądził wypłacenie zadośćuczynienia w wysokości dwóch tysięcy złotych. Sprawę kobiety prowadził partner Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek który nie ukrywa, że prawomocny wyrok zmieni wiele w postrzeganiu kobiet karmiących w Polsce.

bEiQmrAn

Małkowska ośmielona korzystnym wyrokiem postanowiła zabrać głos w sprawie publicznego karmienia piersią i opowiedziała o szczegółach całej sytuacji w _**Dzień Dobry TVN**_.

Było listopadowe popołudnie, poszliśmy z mężem i moją półroczną córką na obiad. W trakcie, kiedy jedliśmy, córka też zgłodniała i zaczęła płakać więc wyjęłam ją z wózka, zaczęłam rozpinać bluzkę i w tym momencie podszedł do mnie kelner - wspomina. Rozpięłam może dwa, czy trzy guziczki z koszuli i powiedział po prostu, żebym tego nie robiła, żebym się powstrzymała. Powiedział mi, że wiem, co zamierzam, że chcę nakarmić córkę i po prostu kierownictwo zabrania tego robić w restauracji.

Jak przyznała, od początku kelnerzy kłamali w sądzie i próbowali obrócić sprawę na własną korzyść:

bEiQmrAt

W sądzie kelner powiedział, że zareagował na prośbę innych gości w restauracji, przy czym w momencie, kiedy do nas podchodził to nie poinformował mnie, że jakimkolwiek gościom cokolwiek nie pasuje, zresztą nie byłoby co, bo ja nie karmiłam i nie mógł im przeszkadzać widok moich piersi na przykład - tłumaczy. Kelner prosił bym w końcu tego nie robiła i zaproponował mi toaletę, żebym tam dokończyła czynność. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło i też nigdy później, a już jednak trochę czasu karmię.

Małkowska przyznaje, że wygrany proces to milowy krok w stronę walki o prawa innych kobiet, które czują się dyskryminowane z tego powodu.

Chciałabym, żeby kobiety czuły się swobodnie w przestrzeni publicznej - powiedziała. Żeby bycie mamą nie dyskwalifikowało po prostu kobiety, żeby mogły dalej korzystać z tego życia. Przecież pomimo tego, że nasze życie się zmienia, to żeby to nie była zmiana na niekorzyść.

Zgadzacie się z nią?

bEiQmrAu
bEiQmrAv

**Pogodynka Polsatu: "Dopiero przestałam karmić piersią moją 3-letnią córkę"

**

bEiQmrAO
KOMENTARZE
(976)
gość
4 lata temu
Nie dla każdego widok cyca jest przyjemny szczególnie w restauracji przy jedzeniu. Mówcie co chcecie, ale mnie osobiście by to przeszkadzało
gość
4 lata temu
karmiłam 18m-cy i jakoś robiłam to dyskretnie,nikt nie musiał oglądac moich piersi,także no...
Gość
4 lata temu
Czy my musimy oglądać czyjeś piersi np przy spożywaniu posiłku??? Owszem to jest naturalna piękna czynność dla rodzica ale niekoniecznie dla osób postronnych. Poza tym załatwianie potrzeb w toalecie czy puszczanie bąków to tez czynności jak najbardziej naturalne - jednak robimy to w miejscuvdi tego przeznaczonym. I proszę się nie oburzać za zdanie czy porównanie. Pewne czynności są czynnościami intymnymi i tak należy je realizować.
bEiQmrAP
Gość
4 lata temu
Jestem kobietą, jestem matką i jestem na nie. Rozumiem potrzeby dzieci i ich matek, jednak nie przesadzajmy , ja tez nie lubię patrzeć na czyjeś piersi w przestrzeni publicznej
Gość
4 lata temu
Jedyne wyjscie dla restauratorow to wygospodarowac mala kanciape dla takich ekshibicjonistek i skonczy sie wywalanie cyckow publicznie bo juz nie bedzie wymowki.
Najnowsze komentarze (976)
gość
3 lata temu
Mnie absolutnie nie przeszkadza widok nagiej piersi, czy nawet gołych ludzi w restauracji. Ale zapach kobiecego mleka to już co innego.
gość
3 lata temu
Również jestem przeciwko, nie smaczne, nie na miejscu, gdzie savoir vivre ??
gość
3 lata temu
uwazam ze nie powinno sie karmic dziecka piersią w restauracji. Idąc do restauracji nie chce oglądać czyjegoś biustu.
gość
3 lata temu
boże blagam, zeby tylko ta kobieta nigdy nie wyciagnela przy mnie swojeog grubego cyca... rzyg
gość
3 lata temu
obrzydliwa dojna krowa
gość
3 lata temu
I wielkie mi halo że jej uwagę zwrócono . Ma z tym wielki problem ale problemu nie widzi ze przez dwa lata ugania się po sądach i kasę próbuje wyłudzić. Wszystko dla kasy i popularności.
gość
3 lata temu
Sorry, ale ja też nie chciałbym przy pani siedzieć:( Moze jak mnie swędzi ten mały, to też wyjmę i będę drapał?!
gość
3 lata temu
Czy pokazywanie cycka sprawia ci kobieto przyjemność ??? A może wtety masz orgazm??? Zgadzam się. Można nakarmić dziecko. ALE MOZNA TO ZROBIĆ DYSKRETNIE !!!
bEiQmrAH
gość
4 lata temu
A dla mnie traumą jest oglądanie wywalonego cyca jakiejś baby!
gość
4 lata temu
Wywalanie cyca przy ludziach jest dla mnie niezrozumiałe. To jak to jest ... z niemowlęciem można się obnażać publicznie a bez już nie?
gość
4 lata temu
Dokładnie ja też nie chciałbym tego oglądać.
.
4 lata temu
Malutkie dziecko..Ok,sama tak nie karmiłam córki,ale rozumiem,że może zjeść taka (powiedzmy) potrzeba..Ale zdarzają się sytuacje,kiedy w restauracji dziecko stoi obok kobiety i "zajada"a dumna matka nie widzi w tym nic niestosownego.. Na taki widok najpyszniejsze danie przestaje smakować..
gość
4 lata temu
Zerzygałabym sie do talerza jakby taka jak ta powyżej obok mojego stolika zaczęła karmić w restauracji cycami. Czy do tych krów dotrze kiedyś, że to one dyskryminuja normalnych, kulturalnych ludzi w przestrzeni społecznej. Niech karmia ale kulturalnie i dyskretnie. Nie razi też tak bardzo jak kobieta która karmi piersia jest czysta, schludna, estetyczna i robi to dyskretnie. Przyprawia o mdłości i nie tylko jak pospolity t****k sprawiający wrażenie niedomytego, spoconego z tłustymi włosami zabiera się na forum do takich czynności, fuj.
gość
4 lata temu
Wstrętna kobieto spójrz na siebie i sama dojdziesz do wniosku, że toaleta to odpowiednie miejsce dla ciebie i takich jak ty. Pan Kelner wykonał jedynie to o co prosili konsumenci restauracji i chwała mu za to , których twój widok i jeszcze z cycami na wierzchu po prostu obrzydzał. Dociera to do ciebie czy nie, kobiety które wyniosły kulturę z domu nie maja nigdy problemu z takimi i podobnymi zachowaniami w miejscach publicznych. Co za sądy przyznał jej rację, wstyd dla sędziego!
...
Następna strona
bEiQmrBj