Trwa ładowanie...
Przejdź na

Beata Pawlikowska filozoficznie o rozstaniu: "Kiedy zgubisz ulubioną torebkę, to też masz poczucie straty". Pije do Cejrowskiego?

154
Podziel się:

Podróżniczka postanowiła zostać coachem i metaforycznie pisać fankom, że życie bez torebki i faceta jest prostsze. Uczy się od Jakóbiaka?

Beata Pawlikowska filozoficznie o rozstaniu: "Kiedy zgubisz ulubioną torebkę, to też masz poczucie straty". Pije do Cejrowskiego?

Małżeństwo Wojciecha Cejrowskiego i Beaty Pawlikowskiej należało do jednych z najdziwniejszych w polskim show biznesie. Para przez lata pozostawała w separacji, a podróżnik podkreślał, że nadal jest człowiekiem żonatym. Sytuacja zmieniła się dopiero w momencie uzyskania kościelnego unieważnienia małżeństwa, gdy w 2010 dziennikarz wziął ślub z młodszą o 18 lat działaczką katolicką, Joanną Najfeld. Od czasu rozwodu z fanatycznym podróżnikiem Pawlikowska wydała dziesiątki publikacji, które przysporzyły jej grono wiernych fanów. 52-latka poświęciła się książkom-poradnikom, w których opisywała między innymi podróże w najdalsze zakątki świata, przy okazji kreując w mediach swój wizerunek wyemancypowanej i żądnej wrażeń kobiety XXI wieku.

Niedawno pisaliśmy, że Beata padła ofiarą włamania. Dziennikarka napisała wtedy na swoim profilu facebookowym, że "jest szczęśliwa, że jest cała i zdrowa" i podziękowała włamywaczom, że "zamiast wybić okna, podważyli je" i że "zabrali tylko takie przedmioty, które można zastąpić nowymi".

Wydaje się, że niedawny rabunek skłonił Pawlikowską do refleksji nad samym znaczeniem "posiadania", czym nie omieszkała podzielić się we wpisie skierowanym do jej licznych wielbicielek. Beata w swoim wywodzie porównała rozstanie… do utraty torebki.

Jeżeli zdarzyło się tak, że twój partner podjął decyzję o rozstaniu i chce od ciebie odejść, to powiem ci tak. Jeśli to jest to, czego on pragnie, to nie ma sensu zatrzymywać go na siłę – zaczyna Beata. Czy chciałabyś, żeby został z tobą z przymusu? Z poczucia obowiązku? Z litości? Jeżeli chce odejść, to znaczy, że życie ciągnie go gdzieś, gdzie ma do znalezienia coś nowego. Jeżeli go kochasz albo jeżeli go kochałaś, pozwól mu tego szukać. Daj mu wolność - napisała pogrążona w zadumie.

Że to boli? No jasne, że boli. Kiedy zgubisz ulubioną torebkę, to też masz poczucie straty. Bo przyzwyczaiłaś się do tej torebki. Uważałaś ją za swoją własność. Za coś, co jest twoje, należy do ciebie i stanowi część twojego stanu posiadania. O swoim partnerze nieświadomie pewnie myślałaś podobnie. On był twój. Należał do ciebie. Spał razem z tobą w jednym łóżku. Dzieliłaś z nim wakacje i poranki. Przyzwyczaiłaś się do myśli, że tak będzie zawsze. W pewien sposób nieświadomie wpisałaś go do inwentarza swoich własności. Ale on nigdy nie był twój. Tak samo jak pieniądze nigdy nie są twoje. Dostajesz je na chwilę od kogoś, a potem oddajesz je komuś innemu. Czasem masz je przez bardzo długi czas, ale nigdy tak naprawdę nie masz pewności, że będą twoje zawsze.

Pisarka radzi, aby być empatycznym wobec partnera i pozwolić mu odejść, zamiast męczyć się w nieszczęśliwym związku. Na swoim własnym przykładzie Beata pokazuje, że "to najlepsza rzecz, jaka może się zdarzyć", bo dzięki niej „osiągniesz sukces, zarobisz pieniądze i wreszcie pokochasz siebie”. Zupełnie jak ona.

Z ludźmi jest tak samo. On był z tobą, ale nigdy nie był twój. On zawsze był, jest i będzie odrębną ludzką istotą. On ma swoje marzenia i swoją drogę przez życie i może się zdarzyć tak, że wędrowaliście wspólnie przez pewien czas, a teraz on czuje, że chce dalej iść sam. Albo z kimś innym. I niech tak będzie. Życz mu szczęścia. I zajmij się swoją własną wędrówką.

Ty ze sobą na pewno będziesz zawsze. Ty ze sobą tworzysz najbardziej nierozerwalny związek, jaki można sobie wyobrazić. Ty ze sobą masz nieustający kontakt we wszystkich możliwych wymiarach. Być może on odchodzi właśnie po to, żeby zmusić cię do odnalezienia samej siebie. Z mojego doświadczenia wynika, że to jest najlepsza rzecz, jaka może się zdarzyć. - spuentowała.

Po wpisie można wywnioskować, że rozstanie z Cejrowskim chyba wyszło Pawlikowskiej na dobre.

Którą Beatę woleliście: Pawlikowską-podróżniczkę i Pawlikowską-coacha?

**Wojciech Cejrowski w 'Tańcu z gwiazdami'?

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(154)
gość
6 lat temu
o ile Cejrowski miał swoje 5 minut jak robił programy podróżnicze, i dobrze się to oglądało o tyle jako facet wydaje się tragiczny
gość
6 lat temu
Cejrowski przeszedł typowy kryzys wieku średniego. Przedtem był specyficznym człowiekiem, ale w miarę normalnym, a teraz całkiem mu odwaliło.
Gość
6 lat temu
Jak taka fajna babka mogła być z Cejrowskim?
gość
6 lat temu
Lubiłam jej podróżniczą audycję w radiu zet.
Gość
6 lat temu
Dobrze, że sobie babka radzi jak może. Lepsze to niż związek z WC
Najnowsze komentarze (154)
ona
4 lata temu
No właśnie "On był twój", on nie był Twój i Ty "nie bądź jego". Bądź z nim, przy nim, czasem obok niego, ale nigdy nie bądź JEGO
gosc
5 lata temu
Do you like to spend time on the Internet? It means yours.
Gośćgosia
6 lat temu
O rany !!!!! Pawlikowska znów wraca do sieci !!! i znów będziemy dniami i tygodniami czytać o g****ie ,o jej problemach samej z sobą itd .proszę nieeeee eeee !!!!!!
Ryszard Wście...
6 lat temu
Pani Beato, proszę się definitywnie odciąć od tego chama i katoltaliba, bo niszczy Pani Sympatię i Szacunek do siebie samej 👺👎
Ryszard Wście...
6 lat temu
Pani Beato, proszę się definitywnie odciąć od tego chama i katoltaliba, bo niszczy Pani Sympatię i Szacunek do siebie samej 👺👎
Części zamien...
6 lat temu
Co sobie z młodą użył, to jego.Teraz ma do eksploatacji nową młodą.
gość
6 lat temu
Nie dziwię się Cejrowskiemu, że ją zostawił. Kto by z nią wytrzymał?
Gość
6 lat temu
Zgadzam sie z Pania Beatka , nikt nie nalezy do nas i kazdy ma prawo isc swoja droga.
Gość
6 lat temu
I taką i taką 🤗
jaga
6 lat temu
dobrze ze odeszla od tego dupka
chryzantema
6 lat temu
Pawlikowska wyrwała mnie objęć depresji
ania
6 lat temu
Beata jestes super Pytanie jedno-co Cię skłoniło do związku z debilem oszołomem i złodziejem
gość
6 lat temu
lepiej być samą niż z byle kim, jak większosc kobiet
Gość
6 lat temu
Pawlikowska jest spoko a WC przereklamowany
...
Następna strona