Trwa ładowanie...
Przejdź na

Aktorka z "Korony Królów" w ogniu krytyki: "Żenujący warsztat? Dziękuję, wolę swój!"

557
Podziel się

Rozżaleni aktorzy serialu wysyłają hejterom prywatne wiadomości: "Pani nie jest nawet reżyserką...".

Aktorka z "Korony Królów" w ogniu krytyki: "Żenujący warsztat? Dziękuję, wolę swój!"
bEhXLhSJ

Polska Gra o tron niestety coraz bardziej przypomina Klan tylko w dziwnych strojach. Poziom gry aktorskiej woła o pomstę do nieba i bliżej mu do szkolnych jasełek niż flagowej produkcji Telewizji Polskiej, na którą stacja dostała 800 milionów pożyczki. W zasadzie jedyną osobą, która zachwyca się "Koroną królów" jest sam pomysłodawca przedsięwzięcia, Jacek Kurski.

Jeżeli prezes TVP przez "spektakularny sukces" rozumie negatywne komentowanie produkcji na szeroką skalę to owszem, udało się go osiągnąć. Korona królów zbiera fatalne opinie nie tylko od krytyków filmowych, ale również od polityków, pracowników IPN-u, historyków i telewidzów. Serial określają największą porażką Telewizji Polskiej nawet zwolennicy "dobrej zmiany", którzy przed premierowym odcinkiem, a już po bardzo słabym zwiastunie, bronili projektu.

bEhXLhSL

Na pierwszy ogień została rzucona rola Aldony Anny Giedyminówny, w którą wciela się Marta Bryła, absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, znana między innymi z Na dobre i na złe. Na jej profilu na Facebooku rozgorzała dyskusja na temat jej "żenującej gry aktorskiej". Fani aktorki skarżyli się również na jej dykcję i sposób poruszania. Bryle tak bardzo nie spodobała się krytyka, że postanowiła zrzucić wszystko na swoją serialową postać i... wytknąć komentującej brak kierunkowego wykształcenia:

Nie jestem na scenie tylko przed kamerą, postać Aldony mówi szybko, z innym lekko wyczuwalnym akcentem bo to Litwinka, do tego ma własne zasady i tym bardziej będzie mówiła jak jej się podoba. A tym nie powielam takiego nadętego aktorstwa, zawsze się w szkole śmiejemy byle prawda, a nie przepona. Żenujący warsztat? Dziękuję, wolę swój. A reżyser na pewno wie co mi mówić bardziej niż pani, w końcu to on ma ten projekt a pani nie jest pewnie nawet reżyserką - napisała wściekła aktorka.

Z kolei Marta Smolańska zatrudniona w Biurze Poszukiwań i Identyfikacji IPN poświęciła swój cenny czas na poszukiwanie błędów w produkcji Jacka Kurskiego. To, co znalazła zszokowało internautów. Na swoim profilu na Twitterze wyśmiała... kolor chustki, którą aktorka odgrywająca rolę Aldony miała w jednej ze scen:

Moweina - pierwszy odkryty syntetyczny barwnik (z francuskiego mauvéine od mauve "malwa, koloru malwy") powstał w roku 1856. Jego twórcą był angielski chemik William Henry Perkin. #koronakrolow - napisała z niekrytą satysfakcją.

bEhXLhSR

Internauci nie podzielili jej entuzjazmu do czepiania się - ich zdaniem - szczegółów:

Oni naprawdę sprawdzają w którym roku był wynaleziony barwnik i czy nie za czysto w kuchni. Sukces edukacyjny #KoronaKrólów niesamowity. Ludziska wertują historyczne strony internetowe by się przypie*dolić - skomentował jeden z nich.

bEhXLhSS
bEhXLhST
bEhXLhTm
KOMENTARZE
(557)
Gość
3 lata temu
Sztywny ten serial. I gra aktorska na marnym poziomie. Wszystko wzorowane na Wspaniałym Stuleciu.
gość
3 lata temu
Ale to jest naprawdę bardzo złe, nie ma sensu dyskutować z oczywistymi oczywistościami
gość
3 lata temu
a włosy stopniowali juz za krola swieczka?? ta brunetka jak z salonu Laurenta w wawie
bEhXLhTn
gość
3 lata temu
Aldona rzeczywiście wybitnie drewniana. Cały serial bez polotu, sensownego wątku.
gość
3 lata temu
Marność nad marnościami, zero histori w dialogach mowa na poziomie osiedlowego trzepaka
Najnowsze komentarze (557)
gość
3 lata temu
Nie zgadzam się na wydawanie moich pieniędzy (jako podatnik) na tak beznadziejną produkcję. Pora, żeby ludzie trwoniący nasz państwowy kapitał zaczęli odpowiadać przed prawem za takie nadużycia. I pora wreszcie ustawić z powrotem wysoko poprzeczkę profesjonalizmu aktorskiego. Koniec żenady w polskim teatrze i kinie! Amatorzy i naturszczyki, w*n ze sceny! To ma być SZTUKA!
gość
3 lata temu
za taka kase takie g***o
gość
3 lata temu
Nie ma czego komentować. Serial bardzo zły. Słaby scenariusz, okropne kostiumy, aktorstwo głównych postaci drewniane. I zastanawiam się jakie plecy ma ta dziewucha, bo nie widzę w niej żadnych zalet. Przaśna gęba, okropny chłopski chód, o dykcji nawet nie można mówić, bo ona fafluni coś pod nosem z irytującą manierą. Dramat, nie da się na to patrzeć.
B
3 lata temu
Czy Bryła dostała tę rolę z szydowskiego klucza?
gość
3 lata temu
Wszystkiego brakuje, emocji, dynamiki. Porażka. W soboty idzie ekranizacja angielska "wojna 2 róż" i to jest coś pięknego, dynamiczne sceny, itp.
gość
3 lata temu
Ta Ruda jest wspaniala ,,obrazkowo""podobnie jak kedziezawy chlopak /z pierwszej milosci///,Klasa starsi aktorzy,,Da sie ogladac,ciekawsze od ,nudnych wymyslonych nieeralnie, seriali, z czasem sie rozwina,
gość
3 lata temu
sami historycy się wypowiadają ha ha
gość
3 lata temu
po co robić serial historyczny, który nie ma przedstawiać prawdy historycznej tylko ma być telenowelą? zapytam o ch... tu chodzi
bEhXLhTf
EWA
3 lata temu
co fakt to fakt - dykcja pani bryły jest żenująca i denerwująca! kobieta sepleni okropnie! a jak tu widać, jeszcze się obraża zamiast się ze wstydu spalić! poza wszystkim, nasuwa mi się myśl, ze skoro ona ta aktorka /pożal się boże/ jest ze szkólki machulskich to w tej szkółce machulskich to chyba tylko kasę biorą i pustostany wypuszczają bo przecież ustawienie głosu i dykcja to podstawa podstaw aktorstwa, dziennikarstwa mówionego, nauczycieli, itd.
gość
3 lata temu
PAPCIO CHMIEL!!!-Ha!Ha!
gość
3 lata temu
Ludzie opamiętajcie się , nie podoba się film?? Nie oglądajcie , mnie się podoba
mundek
3 lata temu
Ten film jest karykaturą czasów jakie podobno ma przedstawiać. Aktorstwo nędzne, reżyseria również. Scenografia - śmiechu warte. Scenariusz - bzdury i bzdurki !!!!!. Film nic nie warty !!!!!!!!
mundek
3 lata temu
Ten film jest karykaturą czasów jakie podobno ma przedstawiać. Aktorstwo nędzne, reżyseria również. Scenografia - śmiechu warte. Scenariusz - bzdury i bzdurki !!!!!. Film nic nie warty !!!!!!!!
gość
3 lata temu
Pani Marta Bryła, grająca Aldonę Annę. Serdecznie dziękuję pani za tą wspaniałą rolę, za to jak pani ją przedstawia. Dziękuję, że pani gra dla Polaków o Polsce.
...
Następna strona
bEhXLhTH