Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kurski zachwyca się "Koroną Królów": "Osiągniemy SPEKTAKULARNY SUKCES!"

195
Podziel się

Prezes TVP uważa, że serial o Kazimierzu Wielkim jest "arcyambitnym przedsięwzięciem" i chce robić go... przez kilkanaście lat. Będzie drugi "Klan"?

Kurski zachwyca się "Koroną Królów": "Osiągniemy SPEKTAKULARNY SUKCES!"
bEhNofKd

Kilka miesięcy temu Jacek Kurski ogłosił, że Telewizja Polska przygotowuje serial kostiumowy o Kazimierzu Wielkim, który ma być polską odpowiedzią na tureckie Wspaniałe stulecie. Produkcja ma nosić dumną nazwę Korona królów i opowiadać o kulisach władzy oraz opisywać losy wybitnych monarchów w dziejach Polski. Szef TVP chwalił się, że serial będzie "będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat".

Po opublikowaniu pierwszych zdjęć z planu pojawiły się jednak głosy, że "polska Gra o Tron" bardziej będzie chyba przypominać jeden z odcinków Świata według Kiepskich.

bEhNofKf

W odpowiedzi na te zarzuty Kurski bronił się, że budżet produkcji jest o wiele niższy niż w przypadku amerykańskiego hitu i jakiekolwiek porównania nie mają sensu.

Po raz kolejny nasuwa się zatem pytanie, na co idą pieniądze z abonamentu?

Tymczasem władze TVP poinformowały o stanie produkcji na chwilę obecną. Gotowych jest już 38 odcinków, a w studio przy ul. Woronicza w Warszawie nagrywane są dwa kolejne.

bEhNofKl

Wiadomo już, że serial wystartuje na antenie Jedynki pierwszego stycznia - wówczas widzom zostaną pokazane dwa odcinki. Telenowela emitowana będzie cztery razy w tygodniu, aż do wakacji.

W wypowiedzi dla Wirtualnych Mediów Kurski stwierdza, że realizacja Korony Królów jest "olbrzymim wyzwaniem, nie tylko kulturowym, ale przede wszystkim edukacyjnym".

Żyjemy w czasach zabicia czytelnictwa, uproszczonego i bazującego na stereotypie postrzegania historii. Żyjemy w czasach wielkiego nieuctwa i zapóźnień, jeśli chodzi o wiedzę historyczną - ubolewa prezes TVP. Właśnie taki format, telenoweli historycznej, jest najlepszym możliwym, aby dogonić tego widza i zawładnąć jego wyobraźnią, opowiedzieć polskie historie.

Kurski podkreślił też "misyjność" TVP i określił całe przedsięwzięcie jako "arcyambitne".

bEhNofKm

Telewizja publiczna wraca do opowiadania polskiego kanonu kulturowo-tożsamościowego i robi to w środkach wyrazu, które wreszcie trafią do widza masowej wyobraźni. Jest misją telewizji publicznej opowiadać polskie historie o polskich bohaterach, polskie piękne narracje i odtwarzanie prawdy historycznej w sposób zrozumiały, który dotrze do milionów, także młodych, Polaków - roztacza wizje Jacek. Jestem niezmiernie dumny z tego, że udało się ruszyć z tym arcyambitnym przedsięwzięciem.

Prezes nie byłby sobą, gdy nie zaznaczył, że będzie to jedyny taki serial w Polsce i już przewiduje jego ogromny sukces.

Myślałem sobie tak: jeżeli z jednej strony jest tak duże wzięcie na seriale historyczne w rodzaju "Wspaniałego stulecia", a z drugiej strony nie mamy w Polsce takiego serialu, pokazującego barwnie naszą historię, to obowiązkiem publicznej telewizji jest wejść i wypełnić tę lukę. Zdecydowałem się na to, mimo, iż pojawiały się głosy, że to się nie może udać. Sądzę, że będzie wprost przeciwnie i osiągniemy spektakularny sukces - ekscytuje się szef telewizji.

Kurski dodał też, że planuje realizować serial przez najbliższych "kilka, a może nawet kilkanaście lat" (!), pokazując historię od momentu śmierci Władysława Łokietka aż do czasów współczesnych.

bEhNofKn

Będziecie to oglądać?

bEhNofKo

**Popek już nie chce być ulubienicą Kurskiego. "Przyklejono mi łatkę"

**

bEhNofKG
KOMENTARZE
(195)
gość
4 lata temu
Widać, że na rozmach, dobre kostiumy i charakteryzację kasy zabrakło. I szkoda tych, jednak nie małych, pieniędzy wydanych z budżetu państwa na taką lipę...
Gość
4 lata temu
Serial historyczny powinien miec odpowiedni budżet, Wspaniale Stulecie mialo i blyszczalo. A Kurski robi tania telenowele.
gość
4 lata temu
BĘDZIE SUKCES JAK Z OPOLEM
bEhNofKH
gość
4 lata temu
dziadu, za dwa lata będziesz wspomnieniem (złym).. jakie kilkanaście lat ahahahhah
Gość
4 lata temu
Tania telenowela TVP bardziej prawdopodobne ze bedzie wielka wtopa.
Najnowsze komentarze (195)
gość
3 lata temu
kolejne pieniądze które mozna było przeznaczyć na nasze leczenie
gość
3 lata temu
patrzcie jak się nic nie zmieniło. nasi , pogankę zmusili do kłamstwa w obecności księdza podczas chrztu, kazali jej przyznać ze wierzy w boga najwyższego a ona bidula jeszcze dzień wcześniej czciła swoje bożki ale co tam nasi od zawsze stawiali na swoim
gość
4 lata temu
p***n z pacanowa
gość
4 lata temu
jełop klasyczny
gość
4 lata temu
sredniowiecze w pogladach, sredniowiecze w sztuce
gość
4 lata temu
Jaka TV taka "Gra o tron", jaki prezes taki poziom TV, a TVP sięgnęła bruku (!)
gość
4 lata temu
mam tylko nadzieję, że będzie się scenariusz serialu pokrywał z PRAWDZIWYMI wydarzeniami historycznymi i że nie będą go "ubarwiać" jak niektórzy mają w zwyczaju.
Gość
4 lata temu
Wyglądają jakby się w firanki poprzebierali xD
bEhNofKz
Gość
4 lata temu
Hehe bal przebierańców a nie wspaniałe stulecie... Z daleka widać jaki to badziew.
Gość
4 lata temu
Żenada
Siaman
4 lata temu
Spie........ dziadu
Nela
4 lata temu
Obejrzę poczatek w Nowy Rok,żeby się pośmiać
gość
4 lata temu
Totalny kicz
gość
4 lata temu
poziom kurskiego - a kto kazał nakrecic tego bubla ,, głowny szef,,
...
Następna strona
bEhNofLb