Trwa ładowanie...
Przejdź na

Bujakiewicz sceptycznie o filmowej biografii Przybylskiej: "Ani nie spodobałoby się zamieszanie wokół jej osoby"

47
Podziel się:

"Nie podoba mi się to całe zamieszanie. W niektórych przypadkach sprowadza się to do lansowania na plecach Ani, co jest absolutnie w złym stylu" - twierdzi aktorka.

Bujakiewicz sceptycznie o filmowej biografii Przybylskiej: "Ani nie spodobałoby się zamieszanie wokół jej osoby"

Piątego października minęły trzy lata od śmierci Anny Przybylskiej. Jedna z najpiękniejszych polskich aktorek odeszła w wieku zaledwie 35 lat, u szczytu kariery. Osierociła troje dzieci.

Wieloletni przyjaciel i, jak sam lubi o sobie mówić, odkrywca talentu aktorki, Radosław Piwowarski, już w dniu pogrzebu postanowił nakręcić o niej film. Jak wspominał w wywiadzie dla Vivy, wpadł na ten pomysł na widok rozpaczy ludzi po śmierci przedwcześnie zmarłej aktorki:

Raptem miasto całe na biało, ludzie stoją i płaczą. Policja zatrzymuje ruch, wojsko salutuje. Nigdy tak na nią nie patrzyłem, a wtedy dotarło do mnie, że na naszych oczach narodził się mit, bo młodo umarła.

Jednak kiedy reżyser zwierzył się ze swoich planów rodzinie Przybylskiej, usłyszał, że dzień pogrzebu nie jest najwłaściwszą chwilą do rozmów na taki temat. Niezrażony filmowiec postanowił kontynuować prace, tylko po cichu.

Przez minione trzy lata co chwila powracały informacje, że scenariusz filmu Gwiazda jest już prawie gotowy, a aktorki biją się o główną rolę. Okazało się jednak, że to tylko pobożne życzenia Piwowarskiego. W udzielonym kilka miesięcy temu wywiadzie reżyser przyznał, że ze scenariuszem jest w lesie, a na dodatek wiele osób naciska, by zrealizował film nie tyle odpowiadający prawdzie, co umacniający wizerunek Przybylskiej jako ideału Matki Polki, która nigdy nie przeklinała, ani nie jadała kanapek z mortadelą. Ostatecznie w zeszłym roku rozczarowana rodzina aktorki wycofała się ze współpracy z Piwowarskim.

Przyjaciółka Przybylskiej, Katarzyna Bujakiewicz, która bez zastrzeżeń zgodziła się współpracować z autorami książki o zmarłej aktorce i podzieliła się z nimi kilkoma wzruszającymi wspomnieniami nie ukrywa, że ma co do filmu mieszane uczucia.

Nie mam z tym projektem nic wspólnego. Radek Piwowarski coś tam pisze, ale z tego, co wiem, jest mało prawdopodobne, że dojdzie do realizacji scenariusza - komentuje w rozmowie z Fleszem. Ja jedynie zgodziłam się na wypowiedź do książki na temat Ani. Uważam też, że jeśli film miałby powstać na podstawie tej książki, to mógłby być udany. To nadal jest dla mnie bardzo trudny temat, łatwiej się wypowiadać osobom, które nie znały Ani. A my byłyśmy naprawdę bardzo ze sobą związane. Brakuje mi możliwości porozmawiania. Bałam się trochę tej premiery w Gdyni, że będę pod obstrzałem mediów, które tylko czekają, kiedy mi zadrży głos ze wzruszenia. Na premierze warszawskiej byłam już silniejsza - dodała aktorka.

Nie podoba mi się to całe zamieszanie wokół jej osoby i jestem pewna, że jej też by się nie podobało. Uważam, że niestety w niektórych przypadkach sprawdza się to do lansowania na plecach Ani, co jest absolutnie w złym stylu. Ona była jedyna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Po prostu była zajebistą osobą - komentuje sprawę Bujakiewicz.

A wy czekacie na film o Ani Przybylskiej?

_

_

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
gość
7 lat temu
Pomimo całej sympatii do zmarłej Ani to już przesada. Wielka światowa aktorka to nie była. Wszyscy chcą zarobić na tragedii. Hieny
gość
7 lat temu
Bardzo fajnie Kaśka powiedziała!
Gość
7 lat temu
Byla sliczna ale na film o gwieździe to toche za mało miała osiągnięć. No kaman... Złotopolscy? ?
Gość
7 lat temu
Ania była śliczna i o wiele za wcześnie umarła,skrywała prywatność i nie lansowała się na ściankach.Bywała tylko gdy musiała ze względu na rolę...Ani książka,ani film nie powinny powstać.Niech odpoczywa w spokoju.
Gość
7 lat temu
za to matka Ani chetnie trzepie ozorem i wywleka wszystko
Najnowsze komentarze (47)
Gość
7 lat temu
Ah ten Sitkowiak
prawda
7 lat temu
Bujakiewicz jesteś szczytem zakłamania!!! Inni się lansują na plecach Ani a Ty nie???? Wykorzystujesz skojarzenie z nią, żeby reklamować onkopolisę i zgarnąć kupę siana za to!!!! A za bieg charytatywny chcesz 20 000. Jaka hipokrytka!!!!!!
Gość
7 lat temu
Absolutnie się zgadzam.Dajcie zmarłym spokój!
gość
7 lat temu
Brak Mi Jej...:(
gość
7 lat temu
I ma racje. Dość zamieszania.
gość
7 lat temu
Nie ważne czy była dobrą czy średnią aktorką, czy komuś się podobała czy nie, ale nie żyje i powinniscie dać jej spokój! Ja też jestem pewna, że Ania nie byłaby zadowolona z takiego cyrku, bo była normalna, miała dystans do siebie i nie miała parcia na szkło.
Gość
7 lat temu
Prawda Pani Kasiu, szczególnie proszę sobie przypomnieć pobyt we Wronkach. Oj działo się... 😛
Gość
7 lat temu
Ale ona sie kiczowato ubierala
😬😬😬
7 lat temu
Jej mam takie wrażenie że nikt z Was nawet nie przeczytał książki a się wypowiada. Tak nawiasem mówiąc książka jest świetna i ukazuje prawdziwa Anie jaka była a nie jaka ja widzi pudelek i inni paparazzi. Aha tak nawiasem mówiąc warto sprawdzić co pudelek zrobił Ani.. Co pudel nie napiszesz już jak ją usmierciłeś jako pierwszy żeby był show 😬
Gość
7 lat temu
Zaraz zacznie się hejt hołoty że kim była Przybylska że ktoś śmiał chcieć nakręcić o niej film! 😂 Żałosne, zawistne, pasztety.
Gość
7 lat temu
Z chęcią obejrzałabym film o Przybylskiej ale kto by ją zagrał? Nie mamy w Polsce drugiej tak pięknej znanej osoby.
Gość
7 lat temu
przybylska p****k, beztalenicie z uroda pustaka i ta bujakiewicz k***a kto to jest?
Gość
7 lat temu
Nie jest jedyną matką która osierociła dzieci .A co do gwiazdy to mam zastrzeżenia ,role przeciętne ,uroda plebejska ,życie na kocią łapę .
Gość
7 lat temu
Z tą książką jest coś nie tak jakaś zła siła za nią idzie. Po jej przeczytaniu zaczęłam chorować bardzo dziwnie i poważnie. Moi bliscy też. Powinno się jej zakazać!