Trwa ładowanie...
Przejdź na

Emma Watson o molestowaniu: "Doświadczyłam całego spektrum"

124
Podziel się

Gwiazda "Harry'ego Pottera" przyznała, że jest jedną z ofiar przemocy seksualnej. "Wszystkie nasze historie mają podobny scenariusz".

Emma Watson o molestowaniu: "Doświadczyłam całego spektrum"
bDzLshTp

Miniony rok był przełomowym dla Hollywood. Na jaw wyszło setki przypadków molestowania kobiet przez wpływowych mężczyzn, które przez całe lata zamiatano pod dywan. Przy okazji ceremonii rozdania Złotych Globów większość kobiet, w ramach solidarności z ofiarami przemocy seksualnej, postanowiła ubrać się na czarno, a oprócz tego mówić głośno i otwarcie o samym problemie molestowania. Jedną z nich była Oprah Winfrey, której przemówienie odbiło się szerokim echem w mediach.

Jedną z gwiazd na gali, która postanowiła otwarcie opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z molestowaniem, była Emma Watson. Odtwórczyni roli Hermiony Granger szczerze opowiedziała w wywiadzie dla Variety o prześladowaniu na tle seksualnym, którego doświadczyła w czasie trwającej 15 lat kariery.

bDzLshTr

Przyznam, że sama doświadczyłam całego spektrum molestowania - przyznała. Moje doświadczenia nie są jedyne w swoim rodzaju, tak samo jak przypadki molestowania, których doświadczyły moje przyjaciółki, moje koleżanki z pracy, wszystkie nasze historie mają podobny scenariusz. Ten problem powraca systematycznie, co jakiś czas którąś z nas spotyka ta okropna sytuacja. W samej Wielkiej Brytanii statystyki wykazują, że większość kobiet od 18 do 24 lat doświadczyły molestowania seksualnego, te liczby są ogromne. Musimy zwracać na to uwagę i musimy się nawzajem słuchać i sobie pomagać. Jedynie zjednoczenie pomoże nam w rozwiązaniu problemu - zakończyła.

bDzLshTx
bDzLshTy
bDzLshTS
KOMENTARZE
(124)
Gość
3 lata temu
Kiedy ma sie naście lat, kobiety faktycznie wierzą w swoją winę Kiedy ktoś je molestuje. Za mało uświadamiamy córki, ze ubiór, wygląd nikomu nie daje prawa do naszego ciała. Kobiety zawsze się wstydzą, że ktoś robi im krzywdę!
Gość
3 lata temu
Dziewczyny, te ktore odważnie krytykują-nie życzę Wam tego, ale oby nie przyszedł dzień w którym zrozumiecie o czym Emma mówi...#metoo
Gość
3 lata temu
#metoo
bDzLshTT
K
3 lata temu
Dobrej nocy wszystkim. Może u was będzie lepiej :( bo u mnie chyba się sypie
gość
3 lata temu
Zaczęła kariere w wieku dziecięcym, na bank sama zgadzała się na molestowanie XDDD ruszcie mózgiem czasami
Najnowsze komentarze (124)
mjjjm
9 miesięcy temu
przeczytajcie sobie jak chcecie i wy i czytający inne artykuły o HW czy metoo artykuł z 19 11 2013 na....tak tak na onecie...do filmu przez łóżko.Jak kto oceni,jego sprawa.
Southampton (...
3 lata temu
Southampton - gmina w Stanach Zjednoczonych, w stanie New York, w powiecie Suffolk.
Paryż...
3 lata temu
... 15 kwietnia 1990 roku...
22:34...
3 lata temu
Puk, puk...
East Hampton ...
3 lata temu
East Hampton - gmina w Stanach Zjednoczonych, w stanie New York, w powiecie Suffolk.
Gość
3 lata temu
Najlepiej zrobić karierę opartą na przyzwoleniu do molestowania. A jak się już jest sławnym to biadolić że "molestują"
gość
3 lata temu
Ludzie co inneog ofiary i łajdaki różnej maści a co innego oskarżenia.Jeśli jest poszkodowanych 20 tys.to oby wszystkie dostały wsparcie i sprawiedliwość;trauma,tragedie;ale można się zszastanawiać gdzi ejest granica,gdzie głupota,naiwność,prawda,i wreszcie ile ejst tych faktyczin eposzkodowanych,faceetów też isę gwałci i wykorzystuje,a ilu kłamie.Oby nikt,aelsp rawaje dziena 20 tys.mil nadwodnej żeglugi,cohć ejst da lwielu tragiczna,aj eśli wyjdą brudne interesy iintencje niektórcyh,albo że przesadzały-li,czy mszcząski ę,czy tak im wmówiono,tym gorzej dla pprawdziwych ofiar,zresztą one też będą nimi,jak i ci oskarżeni;takim oskarżeniem dziśmożna nieprawdopodobnie niszczyć,nie wierzyć też źle;nielatwa sprawa.Wykorzystywania pozycji nicni e usprwiaedliwia,_niiiiiic,ale łajdackich kłamstw i manipulacji,lansowaina chorej czy po prostu złej ideologii wykorzystując t ewykroyzsatne i te lawinę,te sparwy,to też świńswo tielwie.k
gość
3 lata temu
kiedy audiobok?tylko z całym spektrum i w miarę ładnym językiem;najlepiej niech czyta autorka,ale nie musi,dobrze by było.A kto przeczytałby wg.was najlepiej w polskiej wersji taką książkę.?Współczucie dla ofiar,straszne tragedie i wieloletnie traumy,ofiary środowisk,łajdaków;wstyd lda kłamczyń manipulatorek i wwykorzystujących to.Jak jest w tym wypaduk ine wiem.Nic nie wiemy,nie musimy,to trudne,co dopier oszczegóły,cohć media nieraz sięw nich tak zapamiętują w celu doinformowania ans.A tak pani Emmo problem systemowy i strukturalny jest i owszem i tyczy ofiar i przestępców w obu a nawet stu płciach jak kto chce;alenie ten, o którym pani myśli,zupełnie inny,będący jdną z większyhc przyczyn tego co sięd zieje,ale ine miejsce tu wyjaśniać.żadne okolicznościine usprawiedliwiają łajdaka,żadne klamcy.Niemniej czasem jest tych okoliczności bezpośrednich i pośrednich całkiem sporo.NO ale nie o rozmydlanie chodzi,tylko o prawdę i brak obłudy po _którejkolwieks tronie.
bDzLshTL
gość
3 lata temu
Ciekawam co oznacza cale spektrum... z calym szacunkiem to calej akcji... wrzucanie seksistowskich uwag do jednego worka z g***tem ? Seriously?
Gość
3 lata temu
Niech oddadzą kasę za filmy w których grały, bo poszły do łóżka z "promotorem"
no kurde coś ...
3 lata temu
Byłam bardzo atrakcyjna, panowie oglądali się za mną do czterdziestki, ale nikt nigdy mnie nie molestował! Wystarczy ostre spojrzenie, pogardliwy komentarz i niechciany Romeo spieprzał aż się kurzyło. Czasem traciłam na tym zawodowo, ale wszyscy wiedzieli, że jestem mężatką i się szanuję. To działa naprawdę prosto.
Gość
3 lata temu
Nie które same sie pchaly dla zrobienia kariery a inne siedziały cicho . a teraz po latach wszystkie pokrzywdzone.
gość
3 lata temu
niesamowite też doświadczam tego spektrum,pracuje jak rzecznik prasowy na komendzie prawie z samymi chłopami,jednak to nie jest trauma komplementy i żarciki,zresztą mam męża i chłopy co lecą i się mizgalą to ja żartem traktuje,no nie poszukuje bynajmniej
gość
3 lata temu
to chyba jakiś ostatki krzyk mody to molestowanie u gwiazd
...
Następna strona
bDzLshUn