Trwa ładowanie...
Przejdź na

Brutalne gimnazjalistki z Gdańska skazane! "Działały w ramach grupy noszącej ZNAMIONA GANGU"

356
Podziel się:

Sąd ukarał łącznie siedem osób biorących udział w akcie przemocy przed szkołą w Chełmie. Zdyscyplinowano także rodziców...

Brutalne gimnazjalistki z Gdańska skazane! "Działały w ramach grupy noszącej ZNAMIONA GANGU"
bELdcnDV

Wiosną zeszłego roku opinią publiczną wstrząsnęło nagranie, na którym grupa agresywnych dziewczyn znęca się nad siedzącą na ziemi "koleżanką", bijąc ją i ubliżając jej. Do zdarzenia doszło przed jedną ze szkół w gdańskim Chełmie, a wszystkiemu przyglądał się tłum gapiów, którzy nagrywali akt przemocy telefonami komórkowymi. Napastniczki kopały swoją ofiarę po twarzy, ciągnęły ją za włosy i biły pięściami, ku uciesze zgromadzonych wokół nastolatków, którzy podżegali do jeszcze większej przemocy, namawiając np. do "zaje*ania jej kopa w łeb". W obronie zaatakowanej dziewczyny nie stanęła nawet jedna osoba.

Było tam tyle osób i nikt nie zareagował, a nawet wszyscy nakręcali dalej te napastniczki, na przykład gdzie mają mnie kopać. To jest po prostu niepojęte dla mnie - mówiła po wszystkim ofiara w rozmowie z Polsat News.

bELdcnDX

Film, na którym zarejestrowano brutalny akt przemocy szybko rozprzestrzenił się w sieci, a matka pobitej uczennicy zgłosiła sprawę na policji. Doprowadzane do sądu sprawczynie nie były już tak pewne siebie, jak na nagraniu...

W poniedziałek gdański sąd rodzinny wydał wyrok w sprawie agresorek oraz kilku innych osób, które najsilniej podżegały do przemocy. Skazano łącznie siedem nastolatek - cztery z nich trafią do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a trzy będą miały nadzór kuratora. Najsurowszy wyrok groził Andżelice J., która jako jedyna została skazana na poprawczak, jednak sąd zawiesił karę na trzy lata. Gimnazjalistki będą też musiały odpracować 30 godzin społecznie na rzecz szkoły. Sąd zdyscyplinował także rodziców do poprawy warunków wychowawczych córek.

Nastolatki działały w ramach grupy noszącej znamiona gangu, który nie tylko zastraszał i stosował przemoc wobec pokrzywdzonych, ale również poniżał swoje ofiary - powiedziała w trakcie uzasadnienia wyroku sędzia Izabela Żurek z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

bELdcnEd

Dość zaskakujący jest wyrok sądu wobec Michała D., jedynego chłopaka w grupie, który miał być autorem nagrania udostępnionego w sieci oraz także podburzać do przemocy. Postępowanie w jego sprawie bowiem… umorzono. Jak przekazał dziennikarzom rzecznik sądu okręgowego Rafał Terlecki, do tej pory ofiarami gimnazjalistek padło łącznie siedem osób, jednak nie jest wykluczone, że pojawią się kolejni poszkodowani.

Ciągle wypływają jakieś nowe zdarzenia z udziałem nieletnich - przyznał Terlecki.

Aktualnie trwa też dochodzenie w sprawie pracowników gimnazjum w Chełmie. Prokuratura bada, dlaczego personel placówki nie zareagował na zdarzenie, a uczniowie nie przebywali wówczas na lekcjach. Wyrok na gimnazjalistki jest nieprawomocny.

bELdcnEe
bELdcnEf
bELdcnEy
KOMENTARZE
(356)
Gość
4 lata temu
Precz z podłymi bachorami. Do p*****a z tym bagnem
gość
4 lata temu
Przerażające jest to co robią młodzi ludzie, szczególnie dziewczyny robią się coraz bardziej bezwzględne i agresywne.
gość
4 lata temu
Cieszę się! Mówimy NIE patologii!
bELdcnEz
Gość83
4 lata temu
Brawo rodzice pobitej nastolatki Tak trzeba zwalczac patologiczne zachowanie!
Gość
4 lata temu
Mocne to one są w gębie a później proszę o przebaczenie. Z bydleciami nie da się po ludzku.. kara musi być bolesna. Opublikować do tego twarz
Najnowsze komentarze (356)
Gość
4 lata temu
Dlaczego wyrok w zawieszeniu? Gdyby sądy były bardziej surowe, to może g*******e bardziej by się pilnował.
Gość
4 lata temu
Co tak malo dostali masakra
Gośćksks
4 lata temu
Jak Roksana ,ta co wygrała ten program ....też była agresywna ....jej ofiary by jej nie przyznały tytułu damy roku.oj nie.
Gośćmdkdkd
4 lata temu
Do Mowu z nimi zdemoralizowane ci...
Gość
4 lata temu
I b.d chociaz, czy to im da za nauczke!!!
Gość
4 lata temu
I b.d chociaz, czy to im da za nauczke!!!
Gość
4 lata temu
A czemu im nikt tych kudłów nie powycinał?
Ajoła
4 lata temu
Klęska wychowawcza rodziców. Pewnie karali swoje córki zakazem w stylu "marsz do pokoju i kara na telefon 10 minut". A chłopczyk co to nagrywał powinien sobie uciąć te małe sparczałe jajeczka :-)
bELdcnEr
Ona
4 lata temu
Co teraz geby zaslaniaja ,oby im dokopali tam gdzie trafia szmaty o to ostro cwaniary tylko za ryj i kopa takim szmato.
Gość
4 lata temu
Pokażcie twarze skazanych, niech rówieśnicy wiedzą z kim mają do czynienia
Gość
4 lata temu
Do pierwsza suski!!!!
Gość
4 lata temu
Moja córka zauważyła że każdy kto jej dokucza w szkole dostaje lepsze oceny. Np dziewczyna która się z nią przyjaźniła dostawała 3 ki a potem jak zaczęła ją obrazac zaczęła dostawać 6ki. Nagły skok geniuszu... No tak..
Gość
4 lata temu
Mało.. Za mało..
gość
4 lata temu
"na gdańskim Chełmie" a nie "w gdańskim Chełmie"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELdcnFk
bELdcnFl
bELdcnFm
bELdcnFn
bELdcnFo
bELdcnET