Trwa ładowanie...
Przejdź na

Macademian Girl wyznaje, że ZNĘCANO SIĘ nad nią w szkole: "Jeden z prowodyrów jest dziś działaczem skrajnie prawicowej partii"

322
Podziel się:

Szafiarka podzieliła się szokującymi doświadczeniami z dzieciństwa. Domyślacie się, o którym polityku mowa?

Macademian Girl wyznaje, że ZNĘCANO SIĘ nad nią w szkole: "Jeden z prowodyrów jest dziś działaczem skrajnie prawicowej partii"

Macademian Girl, trzecia po Jessice Mercedes i Maffashion szafiarka w Polsce, o swoim trudnym dzieciństwie opowiada praktycznie od początku swojej kariery w show biznesie.

Szafiarka nigdy jednak nie podawała bolesnych szczegółów, zawsze mówiła ogólnie o trudzie dorastania w Polsce. Otworzyła się dopiero na TVN-owskiej kanapie. We wtorkowym wydaniu Dzień Dobry TVN blogerka gościła razem z Patrycją Kazadi, gdzie opowiadała Marcinowi Prokopowi o szeroko pojętym rasizmie w Polsce. Punktem wyjścia do rozmowy był rasistowski skandal, do którego doszło w jednej z chełmskich szkół. Podczas przygotowań do studniówki, nauczyciele mieli obrażać czarnoskórego partnera jednej z uczennic.

Jestem strasznie zasmucona tą historią. Kiedy dotarły do mnie te informacje… Nauczyciele, którzy powinni być wzorem dla naszej młodzieży, dla młodych ludzi… Pozwalają sobie na takie teksty, które mogą wpłynąć na psychikę tego chłopaka na wiele, wiele lat. Nie wiadomo jak on się czuł. Przyszedł na studniówkę bawić się, ze swoim przyjaciółmi, z dziewczyną i został publicznie poniżony. Strasznie mu współczuję. Ja mając młodsze rodzeństwo i kiedyś też chce mieć swoje dzieci i chcę, żeby czuły się dobrze w swoim kraju. Ja jestem Polką w stu procentach. Urodzoną z krwi i kości. Nigdy nie mieszkałam nigdzie indziej i czuje się tutaj jak w swoim domu - wyznała poruszona Kazadi.

Tamara, miałaś osobiste doświadczenia związane z tym, że nie wyglądasz jak mlecznobiała Polka. O płowych włosach spływających do ramion - zagaił Prokop.

U mnie ten problem przez pierwsze lata podstawówki nie występował. Zaczął się dopiero w czwartej klasie, kiedy jedno z dzieci powiedziało na głos: ona ma inny kolor skóry. Tak jak inność charakteru, różnice poglądów, to wszystko można ukryć. Tak koloru skóry nie da się ukryć i zmienić - zaczęła.

Następnie influencerka podzieliła się szokującymi szczegółami. Naprawdę trudno uwierzyć, że takie historie jeszcze mają miejsce.

I wtedy tak naprawdę się zaczęło. Zaczęło się od traktowania jak powietrze, wykluczania. Byłam jednym dzieckiem nie zapraszanym na klasowe urodziny. Potem przeszło do agresji słownej. Pojawiły się wyzwiska… A skończyło się przemocą fizyczną. Bywały takie dni, że cała klasa czeka na mnie pod szkołą po zajęciach po to tylko, żeby mnie zaatakować, przewrócić, kopnąć. I są to bardzo, bardzo trudne wspomnienia - wyznała.

To o czym mówisz ma szczególne znaczenie, bo pokazuje drogę jaką przechodzi człowiek, który zaczyna od skazania palcem inności. A potem od wskazania palcem inności dochodzi do eskalacji. Zaczyna się pogarda, wykluczenie, a na końcu pojawia się przemoc. Przekładając to na całe społeczeństwo, na to co się dzieje teraz u nas w kraju, widzicie że te nastroje się nasiliły? - prowokował prowadzący.

Ja mam nadzieję, że to niefortunny etap przejściowy i za chwilę wszystko wróci do normy. Zmierzamy w złym kierunku - oceniła Kazadi.

Na koniec Tamara opisała reakcje szkoły i rodziców. Okazuje się, że jeden z najbardziej agresywnych uczniów jest dziś prawicowym politykiem, co jakoś nas nie dziwi.

W moim przypadku tez było tak, że ja bardzo długo też się nie skarżyłam. Nie mówiłam o tym. Nie przyznawałam się mojej mamie, która samodzielnie mnie wychowywała pracując i studiując. I w końcu kiedy nastąpiła taka eskalacja tego po czwartej klasie… Ja po ponad roku dopiero jej opowiedziałam o wszystkim. I wtedy ona zdecydowała się natychmiastowo zainterweniować. Zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan. Nazwaniem tego dziecięcymi wygłupami. Wtedy zagroziła, że zgłosi sprawę do kuratorium i to dopiero wywołało taki efekt, że przeprosiła i szkoła i rodzice największych prowodyrów. A jeden z nich, który wykazywał się największa agresją, przepraszał tak naprawdę z kpiącym uśmiechem na ustach i było widać, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, działaczem skrajnie prawicowej partii.

Jak myślicie, o którym działaczu skrajnie prawicowej partii mowa? Jeśli wiecie coś na ten temat lub chodziliście z Tamarą do szkoły, piszcie na donosy@pudelek.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(322)
gość
6 lat temu
Też sie chetnie dowiem co to za ś****a.
gość
6 lat temu
Prześladowanie dzieci przez dzieci - oto polska szkoła... Dzięki rodzicom-ksenofobom i rasistom
Gość
6 lat temu
Ja jej zazdroszczę urody! Piękna kobieta :-)
gość
6 lat temu
Fajna babeczka,oryginalna
gość
6 lat temu
kiedy ta zapyziała polska przestanie przynosić wstyd porządnym ludziom,kiedy?
Najnowsze komentarze (322)
martawegner22...
6 lat temu
Tamarciu. nie wiedziałam... czas leczy rany... zapomnisz ...jesteś piękna i wspaniała.twoj blog jest najlepszy. chce się od ciebie nauczyć sporo.
anlityk
6 lat temu
Ta paciata pannica to czysta manipulantka. Pamiętam jak w programie Agent jeździła po takim bezmózgim mięśniu jak po osiołku.Nie podobało mi się jej bezczelne zachowanie względem Huberta Urbańskiego który był w tym programie jedynym normalnym,inteligentnym człowiekiem.
życzący własc...
6 lat temu
W sumie ta Akademiagerl to jest taką odmianą asfaltu.A nie ma miejsca dla niej w ameryce Południowej ? Tam by się czuła dobrze z miejscowymi paciatymi
gość
6 lat temu
Ależ wy jesteście ludzie naiwni, jak łatwo wami manipulować.
gość
6 lat temu
Brawo dziewczyny. Tak, trzeba powiedzieć głośnie STOP takim zachowaniom.
gość
6 lat temu
wszyscy z prawicy są po równo zj****i więc co za różnica który to dokładnie
Tessa
6 lat temu
Wcześniej sama oglądałam znimi wywiad i nigdy nie skarżyły sie że byly prześladowane w Polsce wręcz odwrotnie. Mowiły, że nigdy nie zaznały przemocy. To tendencyjny wywiad. Hipokrytki na potrzebę tvn
Gość
6 lat temu
Dariusz Matecki? Tak? O niego chodzi?
Ed.
6 lat temu
Ja bym się koleżanką zainteresował, a nie palcami wytykał ;-) #czarne
AGASIA
6 lat temu
Tamara pochodzi bodaj ze Szczecina; czyli polityk z tych rejonów.
gość
6 lat temu
Jaki bylejaki - blokers ma na sumieniu sporo
Gość
6 lat temu
Masakra !!! Co za typ !!!
gość
6 lat temu
U syna w szkole 7 latek latał po korytarzu i na dzieci które miały naklejone serduszko WOŚP (akurat było to dzień po finale całej akcji) wrzeszczał „Ty komunisto”. A ja stałam jak wryta i nie wierzyłam ze to słyszę...
Gość
6 lat temu
Powinnien za to odpowiedziec I spasc z cieplej posadki Najlepiej od razu Dawajcie co to za c****l I niech sie zegna ze stanowiskie. Oko za oko!!!!!! I najlepiej zalozyc profil na fejsie Temu cymbalowi
...
Następna strona