Wtorek 06.02.2018 19:15

Macademian Girl wyznaje, że ZNĘCANO SIĘ nad nią w szkole: "Jeden z prowodyrów jest dziś działaczem skrajnie prawicowej partii"

Macademian Girl Tamara Gonzalez Perea

Macademian Girl wyznaje, że ZNĘCANO SIĘ nad nią w szkole: "Jeden z prowodyrów jest dziś działaczem skrajnie prawicowej partii"

Macademian Girl, trzecia po Jessice Mercedes i Maffashion szafiarka w Polsce, o swoim trudnym dzieciństwie opowiada praktycznie od początku swojej kariery w show biznesie.

Zobacz: Macademian Girl: "Dzieci zawsze wołały za mną "ASFALT"!"

Szafiarka nigdy jednak nie podawała bolesnych szczegółów, zawsze mówiła ogólnie o trudzie dorastania w Polsce. Otworzyła się dopiero na TVN-owskiej kanapie. We wtorkowym wydaniu Dzień Dobry TVN blogerka gościła razem z Patrycją Kazadi, gdzie opowiadała Marcinowi Prokopowi o szeroko pojętym rasizmie w Polsce. Punktem wyjścia do rozmowy był rasistowski skandal, do którego doszło w jednej z chełmskich szkół. Podczas przygotowań do studniówki, nauczyciele mieli obrażać czarnoskórego partnera jednej z uczennic.

Jestem strasznie zasmucona tą historią. Kiedy dotarły do mnie te informacje… Nauczyciele, którzy powinni być wzorem dla naszej młodzieży, dla młodych ludzi… Pozwalają sobie na takie teksty, które mogą wpłynąć na psychikę tego chłopaka na wiele, wiele lat. Nie wiadomo jak on się czuł. Przyszedł na studniówkę bawić się, ze swoim przyjaciółmi, z dziewczyną i został publicznie poniżony. Strasznie mu współczuję. Ja mając młodsze rodzeństwo i kiedyś też chce mieć swoje dzieci i chcę, żeby czuły się dobrze w swoim kraju. Ja jestem Polką w stu procentach. Urodzoną z krwi i kości. Nigdy nie mieszkałam nigdzie indziej i czuje się tutaj jak w swoim domu - wyznała poruszona Kazadi.

Tamara, miałaś osobiste doświadczenia związane z tym, że nie wyglądasz jak mlecznobiała Polka. O płowych włosach spływających do ramion - zagaił Prokop.

U mnie ten problem przez pierwsze lata podstawówki nie występował. Zaczął się dopiero w czwartej klasie, kiedy jedno z dzieci powiedziało na głos: ona ma inny kolor skóry. Tak jak inność charakteru, różnice poglądów, to wszystko można ukryć. Tak koloru skóry nie da się ukryć i zmienić - zaczęła.

Następnie influencerka podzieliła się szokującymi szczegółami. Naprawdę trudno uwierzyć, że takie historie jeszcze mają miejsce.

I wtedy tak naprawdę się zaczęło. Zaczęło się od traktowania jak powietrze, wykluczania. Byłam jednym dzieckiem nie zapraszanym na klasowe urodziny. Potem przeszło do agresji słownej. Pojawiły się wyzwiska… A skończyło się przemocą fizyczną. Bywały takie dni, że cała klasa czeka na mnie pod szkołą po zajęciach po to tylko, żeby mnie zaatakować, przewrócić, kopnąć. I są to bardzo, bardzo trudne wspomnienia - wyznała.

To o czym mówisz ma szczególne znaczenie, bo pokazuje drogę jaką przechodzi człowiek, który zaczyna od skazania palcem inności. A potem od wskazania palcem inności dochodzi do eskalacji. Zaczyna się pogarda, wykluczenie, a na końcu pojawia się przemoc. Przekładając to na całe społeczeństwo, na to co się dzieje teraz u nas w kraju, widzicie że te nastroje się nasiliły? - prowokował prowadzący.

Ja mam nadzieję, że to niefortunny etap przejściowy i za chwilę wszystko wróci do normy. Zmierzamy w złym kierunku - oceniła Kazadi.

Na koniec Tamara opisała reakcje szkoły i rodziców. Okazuje się, że jeden z najbardziej agresywnych uczniów jest dziś prawicowym politykiem, co jakoś nas nie dziwi.

W moim przypadku tez było tak, że ja bardzo długo też się nie skarżyłam. Nie mówiłam o tym. Nie przyznawałam się mojej mamie, która samodzielnie mnie wychowywała pracując i studiując. I w końcu kiedy nastąpiła taka eskalacja tego po czwartej klasie… Ja po ponad roku dopiero jej opowiedziałam o wszystkim. I wtedy ona zdecydowała się natychmiastowo zainterweniować. Zainterweniowała w szkole, spotkała się z chęcią zamiecenia wszystkiego pod dywan. Nazwaniem tego dziecięcymi wygłupami. Wtedy zagroziła, że zgłosi sprawę do kuratorium i to dopiero wywołało taki efekt, że przeprosiła i szkoła i rodzice największych prowodyrów. A jeden z nich, który wykazywał się największa agresją, przepraszał tak naprawdę z kpiącym uśmiechem na ustach i było widać, że ani on nie czuje skruchy, ani nie wymagają tego jego rodzice. Dzisiaj jest politykiem, działaczem skrajnie prawicowej partii.

Jak myślicie, o którym działaczu skrajnie prawicowej partii mowa? Jeśli wiecie coś na ten temat lub chodziliście z Tamarą do szkoły, piszcie na donosy@pudelek.pl

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (484)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 484
Odpowiedz
820 51
zgłoś
gość 06.02.2018 19:16
Fajna babeczka,oryginalna
Odpowiedz
123 5
zgłoś
gość 06.02.2018 19:19
smutne ale prawdziwe czemu ludzie tacy są
Odpowiedz
101 27
zgłoś
Gość 06.02.2018 19:19
Jaki?
Odpowiedz
830 54
zgłoś
Gość 06.02.2018 19:19
Ja jej zazdroszczę urody! Piękna kobieta :-)
Odpowiedz
1057 40
zgłoś
gość 06.02.2018 19:19
Też sie chetnie dowiem co to za świnia.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 484