Poniedziałek 12.03.2018 23:00

Ogórek ŻĄDA PRZEPROSIN od Muzeum Żydów Polskich, które uznało jej wpisy za antysemickie. "Kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej"

Magdalena Ogórek Rafał Ziemkiewicz Polin Muzeum Żydów Polskich Marzec '68

Ogórek ŻĄDA PRZEPROSIN od Muzeum Żydów Polskich, które uznało jej wpisy za antysemickie. "Kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej"

2018 rok jest szczególny dla polskiej historii: właśnie mija stulecie odzyskania niepodległości oraz, co jest zdecydowanie smutniejszą datą, pięćdziesięciolecie Marca ’68, gdy na skutek antysemickiej nagonki wyjechało z Polski kilkanaście tysięcy Żydów.

50. rocznica Marca zbiegła się w czasie z niedawnym napięciem w stosunkach polsko-izraelskich, jakie nastąpiło po nowelizacji ustawy o IPN. Przypomnijmy, że drażliwą kwestią stało się sformułowanie "polskie obozy śmierci", za stosowanie którego rząd chce nakładać odpowiednie kary. W debacie publicznej uczestniczyli wówczas między innymi Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek, których wypowiedzi i wpisy wzbudzały kontrowersje i zostały ocenione jako wyraźnie antysemickie.

Podobnego zdania są władze Muzeum Żydów Polskich Polin, które dołączyły wpisy Ogórek i Ziemkiewicza do najnowszej wystawy Obcy w domu. Wokół Marca ’68. Twórczość publicystów została dołączona do serii najnowszych dokumentów prezentujących odradzający się antysemityzm. Na wystawie prezentowane są między innymi listy, jakie napłynęły do ambasady Izraela w Polsce po nowelizacji ustawy o IPN.

Uznanie za antysemitów nie spodobało się Magdalenie Ogórek i Rafałowi Ziemkiewiczowi, którzy teraz domagają się przeprosin od muzeum, a nawet grożą sądem, jeśli instytucja nie usunie ich wpisów z wystawy.

Haniebny postępek @polinmuseum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej. Jeszcze dziś do muzeum zostanie przesłane wezwanie do natychmiastowych przeprosin - w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową - napisała Ogórek.

Niewiarygodna bezczelność i głupota muzeum "Polin". Po kuriozalnej "debacie" Michnika &co, że "marzec wciąż trwa" i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie "opozycji totalnej" - dodał Ziemkiewicz.

Przypomnijmy, między innymi za jakie wpisy i wypowiedzi Ogórek i Ziemkiewicz zostali zaliczeni do grona antysemitów. Faktycznie jest się o co oburzać?

Ziemkiewicz z kolegą kpią na wizji z... obozów śmierci: "To były ŻYDOWSKIE OBOZY. Bo kto obsługiwał krematoria i kto w nich ginął?"!

Ogórek wytyka Borowskiemu, że zmienił nazwisko. "Ktoś puka OD DOŁU W DNO. To pani Magda Ogórek!"

 


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (239)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239
Odpowiedz
158 70
zgłoś
gość 12.03.2018 23:03
Przeciez tak napisala to o co sie pluje? Trzeba bylo myslec co sie pisze zwlaszcza w internecie, a teraz szuka frajera.
Odpowiedz
46 52
zgłoś
Gość 12.03.2018 23:03
Antypolonizm w rozkwicie
Odpowiedz
17 33
zgłoś
Gość 12.03.2018 23:03
Milerowna Monisia ma czoło jak lotnisko dla samolotów
Odpowiedz
136 69
zgłoś
Gość 12.03.2018 23:04
Co za buractwo z Ogórka.
Odpowiedz
136 64
zgłoś
gość 12.03.2018 23:04
Ogorek przeciez tak napisala a teraz straszy sadem?! Co za zalosna hipokrytka. Trzeba bylo najpierw myslec a potem pisac!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 239