Ogórek ŻĄDA PRZEPROSIN od Muzeum Żydów Polskich, które uznało jej wpisy za antysemickie. "Kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej"

171
Podziel się

Na szczęście Magda nie jest sama. W gronie wyróżnionych znalazł się też Rafał Ziemkiewicz.

Ogórek ŻĄDA PRZEPROSIN od Muzeum Żydów Polskich, które uznało jej wpisy za antysemickie. "Kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej"

2018 rok jest szczególny dla polskiej historii: właśnie mija stulecie odzyskania niepodległości oraz, co jest zdecydowanie smutniejszą datą, pięćdziesięciolecie Marca ’68, gdy na skutek antysemickiej nagonki wyjechało z Polski kilkanaście tysięcy Żydów.

  1. rocznica Marca zbiegła się w czasie z niedawnym napięciem w stosunkach polsko-izraelskich, jakie nastąpiło po nowelizacji ustawy o IPN. Przypomnijmy, że drażliwą kwestią stało się sformułowanie "polskie obozy śmierci", za stosowanie którego rząd chce nakładać odpowiednie kary. W debacie publicznej uczestniczyli wówczas między innymi Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek, których wypowiedzi i wpisy wzbudzały kontrowersje i zostały ocenione jako wyraźnie antysemickie.

Podobnego zdania są władze Muzeum Żydów Polskich Polin, które dołączyły wpisy Ogórek i Ziemkiewicza do najnowszej wystawy Obcy w domu. Wokół Marca ’68. Twórczość publicystów została dołączona do serii najnowszych dokumentów prezentujących odradzający się antysemityzm. Na wystawie prezentowane są między innymi listy, jakie napłynęły do ambasady Izraela w Polsce po nowelizacji ustawy o IPN.

Uznanie za antysemitów nie spodobało się Magdalenie Ogórek i Rafałowi Ziemkiewiczowi, którzy teraz domagają się przeprosin od muzeum, a nawet grożą sądem, jeśli instytucja nie usunie ich wpisów z wystawy.

Haniebny postępek @polinmuseum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej. Jeszcze dziś do muzeum zostanie przesłane wezwanie do natychmiastowych przeprosin - w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową - napisała Ogórek.

Niewiarygodna bezczelność i głupota muzeum "Polin". Po kuriozalnej "debacie" Michnika &co, że "marzec wciąż trwa" i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie "opozycji totalnej" - dodał Ziemkiewicz.

Przypomnijmy, między innymi za jakie wpisy i wypowiedzi Ogórek i Ziemkiewicz zostali zaliczeni do grona antysemitów. Faktycznie jest się o co oburzać?

KOMENTARZE
(171)
gość
2 lata temu
Przeciez tak napisala to o co sie pluje? Trzeba bylo myslec co sie pisze zwlaszcza w internecie, a teraz szuka frajera.
gość
2 lata temu
Ogorek przeciez tak napisala a teraz straszy sadem?! Co za zalosna hipokrytka. Trzeba bylo najpierw myslec a potem pisac!
Gość
2 lata temu
Co za buractwo z Ogórka.
gość
2 lata temu
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Wam wolno , a im nie ? macie rewanż.
Gość
2 lata temu
Gdzie te wpisy antysemickie Ogórek i Ziemkiewicza? Zrozumiałem was tak, ze przytoczycie, a nie widze. Calkiem inna sprawa jest sformulowanie "p****** obozy smierci", ten proceder - używanie go - trzeba w koncu ukrocic. Ja nawet cenzuruje, bo moj dziadek, Polak, przezyl to pieklo i nigdy nie nazwe ich inaczej niz niemieckimi obozami zaglady.
Najnowsze komentarze (171)
gość
2 lata temu
Nieskazitelna i niepokalana Matka-Polka.Religii powinno się zakazać i zero krzyży w gmachach publicznych
gość
2 lata temu
Ją z tej chudości I brzydoty to chyba pogięło.Przestańcie lansowaqć tę babe!!!
gość
2 lata temu
pisiorskie szambo bez dna
Gość
2 lata temu
Ze tez tych pis pedifili jeszcze nie rozliczyli lataja po stolycy za młodym mięsem fajfusy po kolana no no władza rzadzi co kraj to obyczaj
Gość
2 lata temu
Maciar p****o ogórek prostytutka kaczka pedofil Pawłowicz trans team sex drużyna na medal no to nowy program pissextv murowany
Gość
2 lata temu
Wielu ją szturalo czerwoni czarni pis purytanie przez brudne wyro do brudnych pieniędzy
Gość
2 lata temu
Oj d****o boli ale to wszystko co ta redbaba potrafi
Gość
2 lata temu
Ogórek czerwona wywloko d****o boli lata wystawiania przyniosło efekt osiągnąć dno w pistv no no
gość
2 lata temu
Kuxxrwa dość już o tych żydach bo wyrzygać się można
gość
2 lata temu
Nie lubię pani Ogórek, ale w tym przypadku muszę się z nią zgodzić.
Gość
2 lata temu
Pani o bardzo małym rozumku, za to dużym tupecie. Poza tym polityczna prostytutka - od Millera do Kaczyńskiego, byle tylko do koryta.
Gość
2 lata temu
A my źądamy aby z kolegą Ziemkiewiczem zamknęli te mordy
Gość
2 lata temu
Sie przyzwyczaili wszystkich obraźać i jeszcze przeprosiń źądają bezczelne pisdaki
Gość
2 lata temu
Przykro mi że Żydzi ginęli ale Polacy również byli bestialsko mordowani jako gorszy sort. Warto pamiętać by nie dopuścić do tych zdarzeń. Żydzi winni są przypomnieć jak traktowały ich inne narody w czasie 2 wojny światowej, my im do pięt nie dorastamy.
...
Następna strona