Conchita Wurst: "MAM HIV. Byłam szantażowana"
conchita wurst
15.04.2018 22:00

Conchita Wurst: "MAM HIV. Byłam szantażowana"

Austriacka drag queen postanowiła opowiedzieć o fragmencie życia, który dotąd pozostawał tajemnicą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wygrana Conchity Wurst w konkursie Eurowizji w 2014 roku była wielkim wydarzeniem nie tylko muzycznym. Śpiewająca drag queen zdobyła serca eurowizyjnej publiczności, ze względu na charakterystyczny wygląd szybko stała się postacią rozpoznawalną, środowiska nieheteroseksualne zaczęły traktować ją jak ikonę, a konserwatyści oburzali się na łamanie dobrych obyczajów.

Choć od zwycięstwa Conchita nie miała większego sukcesu komercyjnego, to eurowizyjne boom sprawiło, że skupiła wokół sporą grupę fanów. Dziś ci ostatni z pewnością będą dla niej wielkim wsparciem, bo ostatnie wyznanie, jakie zaprezentowała na swoim Instagramie sprawiło, że znów będzie o niej głośno.

Od wielu lat jestem hiv-pozytywny. Nie ma to związku z moim życiem publicznym, lecz były chłopak grozi mi ujawnieniem moich prywatnych spraw, a ja nie dam nikomu prawa do zastraszenia mnie lub wpływania na moje życie - napisał w emocjonalnym wpisie Thomas Neuwirth, bo tak naprawdę nazywa się Conchita. Od momentu, gdy dowiedziałem się o tym, leczę się. Przez wiele lat znajdowałem się poniżej wykrywalności wirusa, a to oznacza, że nie jestem w stanie go przenosić - dodał artysta.

Wurst zapewniła, że jej rodzina i przyjaciele wiedzą o chorobie i akceptują ją. Swój coming out traktuje w kategorii wsparcia dla innych, których HIV wciąż jest stygmatyzowany przez społeczeństwo. "W ychodzenie z szafy" jest lepsze niż "wypychanie z niej" przez kogoś innego. Podejmując ten krok mam nadzieję zachęcić innych i pomóc w złagodzeniu stygmatyzacji innych osób - dodała Conchita.

komentarze
+1
+1
wow!
ważne
słabe
straszne
Napisz komentarz
Zwiń komentarze
15-04-2018

gośćz hiv mozna zyc latami przy dzisiejszym leczeniu

15-04-2018

GośćNie zawsze trzeba się puszczać żeby zachorować zróbcie sobie badania a się przekonacie

15-04-2018

GośćW sumie mnie to nie dziwi....wybierał niezdrowe "kiełbasy"

25-04-2018

gośćGratuluje hiva tak trzymać

21-04-2018

gośćohydny zboczeniec z HIVem

19-04-2018

gośćTylko w statystykach światowych więcej jest kobiet hetero bo wchodzi w rachubę Afryka gdzie faktycznie zachorowalność na HIV jest związana z … Czytaj całość

19-04-2018

Clara VeritasTak kończą kochający inaczej ... zboczeńcy - ale jak mówią zboczyli tylko o kilka centymetrów !

17-04-2018

gośćDlaczego wypowiedzi tego kogos tlumaczy sie na j.polski w formie zenskiej...? O ile mi wiadomo, ani po niemiecku, ani po angielsku nie ma roznorodnych … Czytaj całość

17-04-2018

gośćłeee

17-04-2018

gośćPewnie tak samo ma jak magic johnson. Obrzydliwe mejnstrimowe , żydowski stworzenie.