Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dwie projektantki OPATENTOWAŁY nazwę ruchu społecznego, w który się zaangażowały: "Dziewuchy dziewuchom... WILKIEM"

110
Podziel się:

Opatentowanie nazwy umożliwi dwóm kobietom produkcję "oficjalnych" gadżetów, dzięki którym cynicznie zarobią...

Dwie projektantki OPATENTOWAŁY nazwę ruchu społecznego, w który się zaangażowały: "Dziewuchy dziewuchom... WILKIEM"

Czy na ideach można się w Polsce dorobić? Można, ale jak pokazuje choćby historia Mateusza Kijowskiego - nie warto: Kijowskiemu grozi do OŚMIU LAT WIĘZIENIA. Został oskarżony o KRADZIEŻ 121 tysięcy złotych.

Jak informuje facebookowy profil Codziennika Feministycznego, podobną drogą postanowiły pójść Katarzyna von Alexandrowitsch i Agata Maciejewska z grupy "Dziewuchy Dziewuchom". Panie postanowiły zastrzec w urzędzie patentowym nazwę społecznego ruchu, by czerpać zyski m.in. ze sprzedaży "oficjalnych" gadżetów. Patent daje wyłączność na stosowanie zastrzeżonego hasła wyłącznie dwóm osobom. Lista dopuszczalnych zastosowań wymienia m.in. papierowe chorągiewki, torby, a nawet... internetowe fora.

Autorki wpisu na Codzienniku przypominają też zbiórkę pieniędzy na inicjatywę z jesieni 2016 roku. Finalnie zebrano 35 tysięcy złotych "na działaność" ruchu, choć, jak twierdzą autorki - pieniędzy nigdy publicznie nie rozliczono.

Opatentowanie nazwy wywołało niesmak internautów dotychczas wspierających ideę. Do niesmaku dołączyła furia, gdy okazało się, że "nieoficjalne" grupy i strony facebookowe skupione wokół akcji zaczęły nagle znikać.

Na profilu firmy odzieżowej Nenukko, z którą związana jest Agata Maciejewska, natychmiast zrobiło się gorąco. Burza przetoczyła się też przez strony kobiece związane z "Dziewuchami":

Trochę się zastanawiam nad ich ilorazem inteligencji, właśnie zniechęciły do siebie grupę docelową do której kierowały produkt - pisze osłupiała internautka.

Ale siara, Januszki Feminizmu - dodaje druga.

Kilka godzin po wybuchu kryzysu (jedyna) oficjalna strona zapowiedziała przygotowanie materiału, w którym przedstawi "fakty/opinie/motywacje" w trosce o rzetelność. Administratorki twierdzą ponadto, że nie mają nic do ukrycia, a potrzebują czasu jedynie do "spisania historii".

Dziewuchy dziewuchom... wilkiem - kwitują fani niechętni zakupowi feministycznych gadżetów. Odpowiedzią na facebookowe czystki było powstanie grupy o podobnej nazwie: "Dziewuchy Polskie".

W mocnych słowach inicjatywę skrytykował również bloger Tobiasz Kujawa, który zamieścił emocjonalny wpis na Facebooku Freestylevouging.

Nie wiem, czy to co możecie przeczytać poniżej jest prawdą, ale scenariusz przedstawiony przez Warszawskie Dziewuchy jest wyjątkowo porażający. Oczywiście - nie ma nic złego w spieniężaniu idei, tak długo, jak zarobiony kapitał pomoże tej idei rosnąć w siłę. Jeśli jednak robi się to dla osobistego zysku, to sytuacja staje się wręcz obrzydliwa. Od dawna powtarzam, że ten imperatyw, wedle którego każda marka musi być teraz zaangażowana w jakieś nieszczęście czy inną tragedię, prędzej czy później przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Czy tym razem wzniosłe idee zartiumfują nad chciwością?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(110)
Gość
6 lat temu
Pazerne kobiety które zaprzepaszczają pracę całej rzeszy kobiet
Gość
6 lat temu
Nie ma to jak s**c we własne gniazdo...
Gość
6 lat temu
Że na da
Gość
6 lat temu
Czyli poczuły piniądz
Gość
6 lat temu
I na co pojdzie kasa ze sprzedazy tych gadzetow?:)
Najnowsze komentarze (110)
gość
6 lat temu
Katarzyna von Alexandrowitsch ? buhahaha to zwykła Katarzyna Maciążek !!!! Ludzie ona jest uzurpatorką nie tylko w kwestii "dziewuchy dziewuchom "
gość
6 lat temu
No cóż, a naiwne baby będą dalej wpłacać kasę na nie wiadomo co - czyli na wygodne życie złodziejek pokroju Kijowskiego. One też jeżdżą na wycieczki do Paryża??? :D NAIWNIACY!
gość
6 lat temu
Jestem kobietą nie brudną popapraną 'dziewuchą'. Brzydzę się tymi stworami.
gość
6 lat temu
Tylko że obrońcy życia walczą o prawo do życia niepełnosprawnych, ale nikt potem nie walczy o jakość tego życia i rodzice muszą sobie radzić sami, a nie każdy podoła..l
gość
6 lat temu
Pazerne dziewuchy i tyle
Trzeźwy Kwach
6 lat temu
Skąd wy się wszyscy bierzecie? Musicie lubić jak was ktoś d**a na wszystkie strony. Powodzenia życzę kijowskim dziewuchom, Ryszardom, Kamilo, wielgusom. Dymajta ten m*****h bez litości
Gość
6 lat temu
Te niunie sa takie smieszne:)Pewnie drza teraz z podniecenia, ze cos sie dzieje, ze dadza rade. Buahaha. Andrzej... to jeabnie:)))
Gość
6 lat temu
Znak się zastrzega nie patentuje i te panie póki co dopiero to zgłosiły i nie mają ciągle ochrony... jak o czymś piszecie trochę kompetencji by się przydało :/ Co nie zmienia faktu, że nie popieram...
Gość
6 lat temu
Chytra i chciwa Warszawaka, nastawiona na kase. Te kobiety w polsce b dostaky od panienek w twarz. Wykorzytalyscie i oszukalyscie ,maciejewska i ta druga, tysiace polek. Pluje wam w twarz. Walczylysmy o nasze prawa, o szacunwk do nas, a wy? Jak.moglysscie
spieh dalaj l...
6 lat temu
dziwuchy dziwuchom to dla nich zdecydowanie lepsza nazwa !
gość
6 lat temu
Takie są sprzedajne liberały, pieniądze UBER ALLES
gość
6 lat temu
U koszernej opozycji miłość do pieniędzy znowu wygrała, taka natura.
Gość
6 lat temu
Wywalone w nazwę, stworzy się inną, ale wieksza heca jest z tą zbiórka. Na grupie dziewuch non stop były jakieś zbiórki, a to na turystykę aborcyjną, a to na billboardy, a teraz okazuje się, że 35 tysięcy ktoś przytulił, nie raczył nawet rozliczyć, a te które się zrzuciły nie widzą problemu. Dawniej wypisałam się z tego gniazda żmij, nie ma żadnej kobiecej solidarności, dlatego Polki są tak traktowane.
gość
6 lat temu
Jak widać w opozycji geny "narodu handlowego" zwyciężają i dlatego nie nadają się do rządzenia bo są sprzedajni, te liberały koszerne które w opozycji się tak wydziczają.
...
Następna strona